По света и у нас

ИПМ
Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #3261 Преди 1 седмица

Ianev написа:Не вярвам на нашата улица да изгрее слънце. Даже не виждам Надежда. За последен път ще се напъна и ако няма малка светлина в тунела ще приключа! От едната любов е до време. Няма видов ден! Тази година ще приключат едни 30-40 процента от пчеларите. Честен ще бъда ако не бях направил помещения, машини, бусове щях да се откажа тази година! Както си казал кое ли върви в тая държава

Лено тая болест не се маха.За първи път ти се случва и затова си толкова ефектиран.Виж пък от тваята смъртност дойде и един въпрос който при моята толкова много години не се и показа даже и малко.
Защо не се обявява зимна смъртност?Ей,заради тоя въпрос ще ни плюят и кълнат.А то виж каква била работа.Има пчели на артия има и пари от артия... ;) :lol: Верно ти нищо не печелиш от тоя въпрос,но пчеларството в БГ може да спечели. ;) :lol:
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #3262 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Лено тая болест не се маха.За първи път ти се случва и затова си толкова ефектиран.Виж пък от тваята смъртност дойде и един въпрос който при моята толкова много години не се и показа даже и малко.
Защо не се обявява зимна смъртност?Ей,заради тоя въпрос ще ни плюят и кълнат.А то виж каква била работа.Има пчели на артия има и пари от артия... ;) :lol: Верно ти нищо не печелиш от тоя въпрос,но пчеларството в БГ може да спечели. ;) :lol:

Днеска им го казах кошерите в България са виртуални! Как могат да са толкова наивни че всяка година се увеличават. Но парите от ЕС се дават на България на база бройки пчелни семейства. Тука е заровено кучето
Пчелата е толкова заета, че няма време да страда. Уилям Блейк
ИПМ

Мнение #3263 Преди 1 седмица

Ianev написа:Днеска им го казах кошерите в България са виртуални! Как могат да са толкова наивни че всяка година се увеличават. Но парите от ЕС се дават на България на база бройки пчелни семейства. Тука е заровено кучето

На бая хора си им бръкнал с това в Г..ъ.Сребролюб и той днес се прави на ни лук ял ни лук мирисал. ;) :lol:Уважавам го като мозък,но днес се оака пред мен.Или говориш или мълчиш и не се показваш. ;) :lol:
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Майстор пчелар
Пчелар от: 1992

Мнение #3264 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Лено тая болест не се маха.За първи път ти се случва и затова си толкова ефектиран.Виж пък от тваята смъртност дойде и един въпрос който при моята толкова много години не се и показа даже и малко.

Здравейте , при мен смъртност е от 3 -30 броя на година , не е обявявам ,причината е ,че не стига загубата но и табелки по 2 лева на кошер да купувам,да не говоря за анкетни карти, агенция по храните , обикаляне по администрация ,писане да ти бръмне главата,
тъпанарите в правителството намират работа на администрацията да има какво да прави , а ния да го духаме.
ИПМ

Мнение #3265 Преди 1 седмица

Profi написа:Здравейте , при мен смъртност е от 3 -30 броя на година , не е обявявам ,причината е ,че не стига загубата но и табелки по 2 лева на кошер да купувам,да не говоря за анкетни карти, агенция по храните , обикаляне по администрация ,писане да ти бръмне главата,
тъпанарите в правителството намират работа на администрацията да има какво да прави , а ния да го духаме.

Вземай ги от Горското по ефтиниса от два лева... ;) :lol: Профи ти БИО-ли си?Питам защото ме интерисува при загинало семейство за да се регистрира наново колко се плаща на сертифициращата фирма?
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Майстор пчелар
Пчелар от: 1992

Мнение #3266 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Вземай ги от Горското по ефтиниса от два лева... ;) :lol: Профи ти БИО-ли си?Питам защото ме интерисува при загинало семейство за да се регистрира наново колко се плаща на сертифициращата фирма?

Имаше навремето една приказка ,колкото и грозно да звучи си е реална истина,
бития си е бит ,ебания си е ебан ,на въпроса плащам си на сертифициращата живите семейства и
държавата те компенсира за тях в заявлението което подаваш до 15 май,
това което не си обявил или направиш през годината ,не ти плащат,едно пояснение
има заповед новосъздадените семейства да не се компенсират през следващата година , с две думи ако си се регистрирал с 50 ,за толкова ще те компенсират за целия период ,въпреки ,че
европа участва в компенсацията с 75% ,25 са от бюджета,докато житарите се финансират нацяло от държавата,
за що ли ? Пример да си направите изводи какви ни управляват ,Германия , Австрия ,за тях имам данни , БИО ,100 евро компинсация ,България 55 лева,раходите са 1 и същи ,в почти цяла Европа помощ за пчеларите така наречената Де - 10 кг захар на есен да иззимуват пчелните семейства,
на БИО биологична на другите, захар ,тук 7 лева,спирам до тук, върнете се в началото и прочете 1 ви те 2реда.
Стаж: Пчелар
Пчелар от: изодзад Рости
Контакт:

Мнение #3267 Преди 1 седмица

Ianev написа:Гледам фейса клипа е споделен 500 пъти! Толкова помия се изля по мой адрес от страна на пчелари! Едва ли не съм грешник и ще ме разпънат а проблема е в цялата страна! Някой малумници ще ме изкарат че не си гледам пчелите въпреки че три години съм нямал смъртност! Ебати Гилдията братче потресен съм! Но въпреки всичко имам нерви от корабни въжета и оставих клипа! Много малумници много нещо братче! Всички седят по дупките си имат смъртност! Но си траят и хулят! Заслужаваме си съдбата!

П.п Отивам днес да си отворя пчелите на единия горски пчелин! 5 рамки Дадан-Блат пчели и по три рамки пило! Изяли и двата килограма храна! По един и същи начин гледани като този в полето! Няма такава Гилдия помагал съм на всеки! Заставал съм до всеки когато има проблем! Раздал съм инвентар за още един пчелин! Повече на никой копче няма да дам! Да се спасяват! Това не е гилдия а ...

Непотърсено добро се наказва !Стар български обичай :D
Дълбок поклон пред жертвите на капитализма на 21 век !
Що е то БахуръТ и намира ли място той в марксистко политическата философия !
Ранътъ прай борбътъ! Салкъна цъфти, Пчеларинът рани, ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:

Мнение #3268 Преди 1 седмица

Стаж: Пчелар
Пчелар от: изодзад Рости
Контакт:

Мнение #3269 Преди 1 седмица

Ianev написа:Има запис ..

Регистрирайте се, за да видите линка

Чувай уйо !
Ти ще го вдигнеш пак стопанството ама колко пъти така !?
Дълбок поклон пред жертвите на капитализма на 21 век !
Що е то БахуръТ и намира ли място той в марксистко политическата философия !
Ранътъ прай борбътъ! Салкъна цъфти, Пчеларинът рани, ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:

Мнение #3270 Преди 1 седмица

Remi написа:Чувай уйо !
Ти ще го вдигнеш пак стопанството ама колко пъти така !?

Уйо! Имам положително мнение за теб! Знам че така си пишеш но към мен не ползвай такива обръщения! Да си запазим вярвам взаимното уважение! Ще го вдигна но не там! Аз съм упорит и без пчели не мога! Колкото и тривиално да звучи!

П.п Изразил съм ясно позицията на много колеги колкото и негативизъм да ми носи това!

Назад към Новини

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 гости