По света и у нас

Профилна снимка
jdrumev
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #191 Преди 4 месеца

Днес един сел. хеликоптер е паднал в Свищов.Почна господ да ги наказва.
Профилна снимка
венци
C2H5OH
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Асеновград

Мнение #192 Преди 3 месеца

Профилна снимка
barkov1982
Пчелар от: Благоевград

Мнение #193 Преди 3 седмици

Профилна снимка
Дамян Дамянов
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #194 Преди 1 седмица

https://www.youtube.com/watch?v=O9QJbF_79hQ

Пчеларството в Йемен става опасна професия във война

(Ройтерс) - Йеменските пчелари рискуват въздушни удари и сухопътни мини, които преминават през долините на страната, транспортирайки кошерите си на камиони, за да произведат едни от най-добрите в света мед.

Бедната арабска държава, известна със своя мед от сидър, произведен от дървото на джуджета, преживя тригодишна война, която я накара да стигне до ръба на глада и разби икономиката.

"Преди войната ... ние произвеждахме големи количества мед." [Но сега] медните фермери, които преместват собствените си ферми през нощта, понякога се поразяват по грешка ", казва Фарис ал-Хаури, който притежава един от основните магазини за мед в столицата Сана.

"Случило се е с двама или трима фермери, които знаем къде са били бомбардирани техните ферми [при въздушни удари]".

Коалиция, ръководена от Саудитска Арабия, която се намеси през 2015 г. за възстановяване на международно признатото правителство, извърши хиляди въздушни удари в битката си срещу иранското движение Houthi, което контролира най-гъсто населените райони на Йемен, включително Санаа.

Някои въздушни удари са постигнали граждански цели, макар че коалицията отказва да направи това умишлено. Хюти бойци са поставили и мини на територии под техен контрол.

Йемен изнася 50 000 тона мед годишно преди войната, но износът оттогава е намалял с повече от 50%, според Федерацията на йеменските пчелари, според която около 100 000 души работят в медни ферми в Йемен.

"Сега животновъдите трябва да имат предвид, че когато се опитват да се преместят от място на място, те могат да бъдат насочени или бомбардирани по погрешка", каза Абдула Абдула Ярем, ръководител на йеменската организация за мед и развитие на селското стопанство.

Той говореше на ферма за мед в губернатора Ал Махуит, където мъжете имали дървени кошерни кутии, докато пчелите се носели между слънчогледи в поле.
Медоносна Пчела - Apis mellifera
Пчела произвеждаща мед - Apis mellifica
Пчелар грижещ се за пчели - Apiarius
Пчелар произвеждащ мед - Mellarius
Профилна снимка
barkov1982
Пчелар от: Благоевград

Мнение #195 Преди 6 дни

Назад към Новини