По света и у нас

Профилна снимка
jdrumev
Хрометофоб
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #191 Преди 5 месеца

Днес един сел. хеликоптер е паднал в Свищов.Почна господ да ги наказва.
Профилна снимка
венци
C2H5OH
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Асеновград

Мнение #192 Преди 5 месеца

Профилна снимка
barkov1982
Пчелар от: Благоевград

Мнение #193 Преди 2 месеца

Профилна снимка
Дамян Дамянов
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #194 Преди 2 месеца

https://www.youtube.com/watch?v=O9QJbF_79hQ

Пчеларството в Йемен става опасна професия във война

(Ройтерс) - Йеменските пчелари рискуват въздушни удари и сухопътни мини, които преминават през долините на страната, транспортирайки кошерите си на камиони, за да произведат едни от най-добрите в света мед.

Бедната арабска държава, известна със своя мед от сидър, произведен от дървото на джуджета, преживя тригодишна война, която я накара да стигне до ръба на глада и разби икономиката.

"Преди войната ... ние произвеждахме големи количества мед." [Но сега] медните фермери, които преместват собствените си ферми през нощта, понякога се поразяват по грешка ", казва Фарис ал-Хаури, който притежава един от основните магазини за мед в столицата Сана.

"Случило се е с двама или трима фермери, които знаем къде са били бомбардирани техните ферми [при въздушни удари]".

Коалиция, ръководена от Саудитска Арабия, която се намеси през 2015 г. за възстановяване на международно признатото правителство, извърши хиляди въздушни удари в битката си срещу иранското движение Houthi, което контролира най-гъсто населените райони на Йемен, включително Санаа.

Някои въздушни удари са постигнали граждански цели, макар че коалицията отказва да направи това умишлено. Хюти бойци са поставили и мини на територии под техен контрол.

Йемен изнася 50 000 тона мед годишно преди войната, но износът оттогава е намалял с повече от 50%, според Федерацията на йеменските пчелари, според която около 100 000 души работят в медни ферми в Йемен.

"Сега животновъдите трябва да имат предвид, че когато се опитват да се преместят от място на място, те могат да бъдат насочени или бомбардирани по погрешка", каза Абдула Абдула Ярем, ръководител на йеменската организация за мед и развитие на селското стопанство.

Той говореше на ферма за мед в губернатора Ал Махуит, където мъжете имали дървени кошерни кутии, докато пчелите се носели между слънчогледи в поле.
Медоносна Пчела - Apis mellifera
Пчела произвеждаща мед - Apis mellifica
Пчелар грижещ се за пчели - Apiarius
Пчелар произвеждащ мед - Mellarius
Профилна снимка
barkov1982

Мнение #195 Преди 2 месеца

Профилна снимка
barkov1982

Мнение #196 Преди 1 месец

Профилна снимка
Дамян Дамянов
Контакт:

Мнение #197 Преди 1 месец

Профилна снимка
barkov1982

Мнение #198 Преди 3 седмици

Регистрирайте се, за да видите линка
Така е Друмев, аз като ти казвам че има чар в това да купуваш втора ръка ти не искаш ново ама евтино там няма плочки :shhh:
Профилна снимка
jdrumev
Хрометофоб
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #199 Преди 3 седмици

barkov1982 написа:https://m.fakti.bg/life/330041-maj-kupi-shkaf-vtora-raka-i-otkri-v-nego-zlatni-kulcheta
Така е Друмев, аз като ти казвам че има чар в това да купуваш втора ръка ти не искаш ново ама евтино там няма плочки :shhh:

Той Юрката ми подаряваше преди време един дано да не е същия. :D :D :D
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Контакт:

Мнение #200 Преди 1 седмица

Какво се случи през седмицата:

- Съдът окончателно оправда бившия кмет на Трън, който рани дете с джипа си. Детето е без далак и с половин черен дроб. Но кметът е невинен, детето е виновно! В България дали си жертва или престъпник зависи изключително от общественото ти положение!

- Разбрахме, че основният проблем на България не бил корупцията, а липсата на работна ръка. Ей, напълни се Територията с мързели, които не искат да работят за 400 лева на месец. Но пък на ден само от корупцията при обществени поръчки отиват едни 600 милиона лева. Ама те не са ни проблем, пари има, въпросът е да си от правилната страна на даването!

- България отчете успехи с корупцията пред Съвета на Европа. Вероятно техническа грешка е накарала един от известните сериозни сайтове за новини да обяви новината като: „България отчете успехи с корупцията пред Съвета на Европа!”. Лапсус, така да се каже. От друга страна, успехите са много лесни в това отношение, достатъчно е просто да решат три дена да крадат по-малко и успехите веднага ще си проличат!

- Разбрахме от Председателя на ДПС, че всички българи трябва да инвестираме също като Почетния председател Доган. Защо не, питам аз? Незабавно мога лично аз да ви консултирам за изгрева на Слънцето, за обществените нагласи, за живота общо и в частност, срещу скромен едномилионен хонорар. След няколко консултации веднага започвам да инвестирам. Добре, че Карадайъ бей ни отвори очите какво да правим, за да сме успешни. А....забравих, трябва и да си направим партия, да сме от ДС и да крепим правителството...

- Продължава кампанията по убеждаването на материала, че здравето им е най-скъпото нещо за управляващите, затова трябва да си плащат допълнително. Включително безработните българи. За държавните служители, политиците и некои общности това не важи – те са безценен ресурс и държавата им покрива осигуровките. Българинът обаче, понеже е прост, не може да осъзнае защо трябва да плаща все повече и повече, а да получава все по-малко? Ей, неук народ, не разбират как политиците мислят за него!

- Изпълненията на Данчето Софийска в ремонти на улици и площади в София шокираха материала. Без наговаряне повечето столичани стигнаха до изводите, че май по-добре да си ходят по разбитите улици, отколкото да гледат новаторските творчески решения и изпълнението на ремонтите. Шокът е за всички! Данчето обаче е доволна! Защо не? Строителството е от най-печелившите дейности. За някои! 30 % от милиони са си 30 %!!!

- Досадните майки на деца с увреждания продължават да протестират, въпреки игнорирането от страна на властта. Че какво искат те, бе? Защо не се съгласят децата им кротко да си отидат или да страдат като всички останали на Територията? Откъде накъде ще искат живот за децата си? То това пари струва! А парите са нужни за нов национален стадион, отсега си представете колко фешън ще изглежда Боко Слънцето, като реже лентичката на откриването! Пожертвайте се за благото на Партията! Стига протести!

- Обществените поръчки за самолети, които се сборват във въздуха, продължават. Решението ще е политическо – то и няма как да е друго, след като и със свещ не може да се намери някой от управляващите, който да разбира нещо! Но пък узнахме, че Наоми Кембъл чака Министъро да си прибере комисионната, за да я покани на вечеря!

- Цените се повишиха драстично, но това не е новина на Територията. Докато мрем по къщите, а не на протести по улиците, значи проблем няма! Всичко е точно!
- Една четвърт от трудоспособните българи искат да работят в чужбина. Да се махат, аман от недоволни, тъкмо само верният матриал ще остане. Е, малък проблем кой ще работи, ама ето, 200 милиона африканци са се запътили към Европа, ще намерим решение!

- Разбрахме, че Пеевски е невинен, най-изрядният данъкоплатец на Републиката. А комисията за борба с корупцията /или за корупцията, не си спомням добре/, иска агентурен апарат – то що народ има да си плаща спокойствието, не е истина, хора трябват за тази работа, хораааа! И заплати, естествено!

На Територията нищо ново, уважаеми сънародници!

Потъваме по план, вече сме се окопали до ушите в калта на дъното, малко остава!
По-добрият свят ни чака! Или чужбина, изборът е наш, защото разумният избор да кажем „СТИГА”, явно не ни устройва, ние сме доволни!

Бог да пази България!

Елена Гунчева

Назад към Новини