По света и у нас

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #571 Преди 1 месец

kando написа:Беше то, сега вече е късно - а и на практика, малко камъче не може да обърне голяма кола.

Без жилава гьостерица няма да се получат нещата - туй дет 30 години си играем на мирен преход и протести е повод само за присмех в определени кръгове. Когато си имаш работа с мафия, подхода трябва да съответства по сила на техния инструментариум, а той не е "даваме интервю по телевизията", а "внимавай в картинката, че стреляме на месо" - така действа техния контингент, инак естествено по мирни методи няма да хванат дикиш.

Или казано в прав текст - докато не запалим столицата, имам предвид реални пожари такива с огън; и някои хора с вратовръзки (смятам, че думата съдържаща врат и връзки е достатъчно красноречива и ясна) не си изядат тупаниците; ще има да си чекаме някаква положителна промяна, пък ми говорете готини лафчета.

Безкръвни революции няма! Революцията е насилствена промяна на обществени отношения.Е за 30 години "червената олигархия" се превърна в "демократична буржоазия".Какво в обществените отношения се промени?
Доказаният "революционер" ,човекът който знае как се променят нещата е казал и нещо, което не трябва да се забравя."Революция има тогава когато не само потиснатите искат промяна , но и потисниците не могат повече да удържат старото положение."Свободен цитат.Е ако само на нас не ни харесва , но ония от горе са достатъчно силни да ни мачкат, промяна няма да настъпи колкото и да ни се иска.С други думи докато олигархията използва силата на държавата борбата е обречена.Да не забравяме и множеството договори с външни сили НАТО, ЕС , които гарантират сигурността на сегашния модел на управление.
За сега революционна ситуация няма. Пътят е еволюция в поведението на недоволните.Махатма Ганди отърва Индия от англичаните с гражданско неподчинение във всичките му форми.
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #572 Преди 1 месец

jdrumev написа:Не си прав.Ако ползваме техните методи заприличваме на тях.Аз напримерно копувах си един салам като едно времешния.Дигнаха му цената и него копувам вече.Е постоянно ми се яде от него но него копувам.Ям един по скъп. ;) :D :lol:

Преди време, когато беше модерно да се протестира срещу високите цени на горивата предложих на организаторите на протести следния метод:
Избира се една верига бензиностанции, независимо коя, и се бойкотира докато не свали цената или не се откаже от дейността си.Първо протестите бяха организирани от "протестъри" .Второ целта на "протестърите" никога не е била да се промени цената.Целта е да се докопат чрез известност до обществено положение.Днес вече се знае , че и "протестърите" се финансират от олигархията , за да се отпуши клапана на обществено недоволство.
И най-важното гражданинът не е узрял да осъзнае силата на мълчаливия бойкот,силата на тихата стачка.Каква е силата? Който иска нека прочете как поляците са решили проблемите си с варшавската топлофикация.
Стаж: Пчелар

Мнение #573 Преди 1 месец

Капка надежда, че има и достойни хора! :pray:
Регистрирайте се, за да видите линка
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Регистриран: Преди 4 седмици
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #574 Преди 4 седмици

:twisted:
ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #575 Преди 4 седмици

"Почина професор Юлиан Вучков"
Абе това вярно ли е?

Мнение #576 Преди 4 седмици

jdrumev написа:"Почина професор Юлиан Вучков"
Абе това вярно ли е?

Да, за съжаление. Светла му памет!
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Североизток

Мнение #577 Преди 4 седмици

jdrumev написа:"Почина професор Юлиан Вучков"
Абе това вярно ли е?

Няма кой веки да забавлява бабите и гнома Янчо! Лека му пръст на човека!
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил

Мнение #578 Преди 4 седмици

Професор Вучков може и да беше малко странен но казваше доста истини. И беше рядко интелигентен водещ! Лека му пръст!
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич
ИПМ

Мнение #579 Преди 3 седмици

ИПМ

Мнение #580 Преди 2 седмици