Не на пръсканията

Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 1992

Мнение #1 Преди 6 месеца

English: Регистрирайте се, за да видите линка
Регистрирайте се, за да видите линка
Hi,
I just signed a petition asking Members of the European Parliament to invest in farming that is good for our health and nature. We continue to use 40% of the European budget to subsidise industrial farming practices because big corporations that sell the poison this farming model feeds on don't want to go out of business.
Will you join?
КОЛЕГИ, МНОГО Е ЛЕСНО.
Регистрацията – изписвате си на англ. Първото име и Фамилията, после електронната поща, а на коментар, копирайте направо фразата: Preserving biodiversity and farming are our life insurance !
ЗА ВСИЧКИ ВИ/НИ Е ОТ ОСОБЕНА ВАЖНОСТ,

В МОМЕНТА Започна онлайн гласуване за новата ОСП /ОБЩА СЕЛСКОСТОПАНСКА ПОЛИТИКА/ на ЕС - искаме опазване на околната среда и чиста храна. Пак се въртят някакви игри в Брюксел. Изпратиха ни, както и до всички от партньорска мрежа линкове на англ., френски, испански и немски. Кой какъвто език знае на такъв да гласува - доста е елементарно: име, мейл, държава, защо опазването на природата, земеделието е важно за нас! ПЧЕЛАРИТЕ също ВИ касае! Пак искат да субсидират големите фирми! Без активност по всички фронтове, няма как да стане /не че и така е гарантиран резултата!
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Плевен

Мнение #2 Преди 6 месеца

Само не видях дата на петицията. Да не е някоя стара? Сега ли е този момент, на всеки 7 години, когато може да се променя CAP (common agricultural policy/ общата земеделска политика) на EU?
Майстор - Готвач
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: скоро

Мнение #3 Преди 6 месеца

подписах ги всите наред с едно-две изключения, дано нещо хване дикиш :pray:
Пчелар Мераклия
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Благоевград

Мнение #4 Преди 3 месеца

https://youtu.be/FyhedExl04o
Това е историята на мои приятели, как един арендатор ги връща с години назад
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #5 Преди 3 месеца

barkov1982 написа:https://youtu.be/FyhedExl04o
Това е историята на мои приятели, как един арендатор ги връща с години назад

Не е за писане, това което си мисля :angry-cussing:. Кире, ако има възможност, публикувай информация за развитието на случая.
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #6 Преди 3 месеца

Отатък чета как било възможно това на единия добре,а на другия 100%. :D Аз имам няколко версии.Едната заради тубата 11л,а другота зарад силата на семействата. :lol:
ИПМ

Мнение #7 Преди 3 месеца

Днес ми се обади колега да ми каже,че в Русенско и там ги биле опаткали.
ИПМ

Мнение #8 Преди 3 месеца

Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
Вчера ми пратиха този репортаж, пчелина на тези хорица е на 100м от двора ми (не ги познавам, че съм пришълец в селото) винаги ми се е струвал занемарен със стари кошери, не окосено, рядко виждам човек да ровичка в съботно-неделните ми посещения. Много се надявах тази година да му изловя рояците... уви.
Не знам от къде са ги намерили глифозатите от изследването, защото около селото няма ниви. Има една малка, която от две години насам само царевица садят и тя е всеки път една недъгава. На 3-4км има ниви около Искъра, но ми се струва далеч. И друго ми е странно този човек твърди, че има почти 100% смъртност на 173 семейства, аз съм на 100м от него и от 17 есента сега съм 14, като два още есента приключиха (бях писал за тях в северозападния).

Толкова си могъл и толкова си видял. Интересното в случая е, че пчелина е в краен имот и тук ми изниква въпросът"защо си обикалял да го гледаш?" сма карай.
Сам казваш че няма земеделие, НО има нива с царевица жокер жокер жокер.
Относно засичанията ви, еми събота и неделя и мен неможе да ме видиш на пчелините(само ако трябва да се направи нещо неотложно), миналата година е имал бремена жена и дете по голямо на сборна група, събота и неделя трябва да помага за детето. За старите кошери, еми да има и стари и нови има и от военните сандъци. В началото на селото(идвайки от гарата) има един малък пчелин в дясно, ако това е твоя, ясно ако ли не като идвам лятото ще дойда да огледам твоя. Ако имаш огромно желание има още съхранени проби ще ти ходатайствам да ти даде едни да изследваш, изследването струва 400лв. За рояците и мен ме е яд, но има капани така че може да хване той от твоите. Според мен струпването на толкова много кошери на едно място не е адекватно, "но всеки сам решава с главата и с парите си" (цитирам приятел). Странното в случая е че си в същия район и вместо да опиташ да се свържрш с него ти си седнал да намираш някакви измислени доводи, че едва ли не си го заслужава. Той е в преход за био, така че есента когато ти си обикалял с канчетта най вероятно, той не е. Могъл да направи много(за което има вина и си отнесе последствията). Неговите пчели тогава е трябвало да обикалят за храна и хоп......
Още когато ми сподели идеята му казах че за мен не е оправдано да има 240бр на едно място и би било по добре да са поне на две да не кажа и 3,но когато се обърне каруцата пътища много. Може и да се видим с теб.

Аз толкова години не можах да уборя Барабанчика,но Барачето му разката... :D :D

Мнение #9 Преди 3 месеца

jdrumev написа:Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
Вчера ми пратиха този репортаж, пчелина на тези хорица е на 100м от двора ми (не ги познавам, че съм пришълец в селото) винаги ми се е струвал занемарен със стари кошери, не окосено, рядко виждам човек да ровичка в съботно-неделните ми посещения. Много се надявах тази година да му изловя рояците... уви.
Не знам от къде са ги намерили глифозатите от изследването, защото около селото няма ниви. Има една малка, която от две години насам само царевица садят и тя е всеки път една недъгава. На 3-4км има ниви около Искъра, но ми се струва далеч. И друго ми е странно този човек твърди, че има почти 100% смъртност на 173 семейства, аз съм на 100м от него и от 17 есента сега съм 14, като два още есента приключиха (бях писал за тях в северозападния).

Толкова си могъл и толкова си видял. Интересното в случая е, че пчелина е в краен имот и тук ми изниква въпросът"защо си обикалял да го гледаш?" сма карай.
Сам казваш че няма земеделие, НО има нива с царевица жокер жокер жокер.
Относно засичанията ви, еми събота и неделя и мен неможе да ме видиш на пчелините(само ако трябва да се направи нещо неотложно), миналата година е имал бремена жена и дете по голямо на сборна група, събота и неделя трябва да помага за детето. За старите кошери, еми да има и стари и нови има и от военните сандъци. В началото на селото(идвайки от гарата) има един малък пчелин в дясно, ако това е твоя, ясно ако ли не като идвам лятото ще дойда да огледам твоя. Ако имаш огромно желание има още съхранени проби ще ти ходатайствам да ти даде едни да изследваш, изследването струва 400лв. За рояците и мен ме е яд, но има капани така че може да хване той от твоите. Според мен струпването на толкова много кошери на едно място не е адекватно, "но всеки сам решава с главата и с парите си" (цитирам приятел). Странното в случая е че си в същия район и вместо да опиташ да се свържрш с него ти си седнал да намираш някакви измислени доводи, че едва ли не си го заслужава. Той е в преход за био, така че есента когато ти си обикалял с канчетта най вероятно, той не е. Могъл да направи много(за което има вина и си отнесе последствията). Неговите пчели тогава е трябвало да обикалят за храна и хоп......
Още когато ми сподели идеята му казах че за мен не е оправдано да има 240бр на едно място и би било по добре да са поне на две да не кажа и 3,но когато се обърне каруцата пътища много. Може и да се видим с теб.

Аз толкова години не можах да уборя Барабанчика,но Барачето му разката... :D :D

Ееее, много бързаш. ;)
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #10 Преди 3 месеца

Не знам какво точно е станало там, но когато на човек не му се копае царевица пръска с "Раундъп".А той си е "глифозат".

Назад към Новини

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости