Не на пръсканията

Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #221 Преди 5 месеца

Боян Палов написа:Официалната информация на БАБХ
"Започва работа по промените в наредбата за опазване на пчелите"
Регистрирайте се, за да видите линка

....ще е необходимо стриктно спазване на правилата....

Каквито и промени да се направят, без това в цитата полза точно никаква. Не, че нещо, ала за пресичане при червен светофар глобите са по- солени и безкомпромисни от "наказанията", които получават земеделците за нарушаването на хиляда и едно правила. Стига са се правили на дръж ми шапката, повече от ясно е, че земеделците станаха галениците на властта - никой за нищо не ги закача, въпреки всичките произволия, които си позволяват. Крайно време е да спрат да ги протектират за сметка на само и просто на пчеларите, ами и за здравето на гражданите.
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: 1999

Мнение #222 Преди 5 месеца

kando написа:Каквито и промени да се направят, без това в цитата полза точно никаква. Не, че нещо, ала за пресичане при червен светофар глобите са по- солени и безкомпромисни от "наказанията", които получават земеделците за нарушаването на хиляда и едно правила. Стига са се правили на дръж ми шапката, повече от ясно е, че земеделците станаха галениците на властта - никой за нищо не ги закача, въпреки всичките произволия, които си позволяват. Крайно време е да спрат да ги протектират за сметка на само и просто на пчеларите, ами и за здравето на гражданите.

Когато са намесени много безотчетни пари здравето е на заден план!
ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #223 Преди 5 месеца

Собственик съм на пчелини с 200 основни пчелни се семейства в Северозападна България. Вчера след обяд при работа в пчелина установих,че след връщане от слънчогледова паша, пожълтели от прашеца на слънчогледа, пчелите падат пред кошерите. Стотици пълзящи , дезориентирани пчели не могат да излетят и да си намерят кошерите . След консултации стигнахме до заключение ,че семената на слънчогледа са третирани с неоникотиноиди и при по високи температури неоникотиноидите влизат в нектара на растението, от там, в пчелите. Част от тях умират на място, други се връщат объркани и безпомощни пред кошерите и след 2 часа умират .Щом пчелите умират, какво ще стане с нас, когато консумираме слънчогледово олио? Проби е невъзможно да се вземат, защото нивите при мен са много на брой и на различни арендатори. При положение, че една проба е 400лв, ако взема 10 проби са 4000лв, което е непосилно за мен. Остави това, но и при доказване на проблема няма да получа обезщетение . За огромните загуби, които търпим дори не искам да говоря. Не стига, че изкупната цена е ниска, а сега и добиви няма да има.
п.п.Другарю Шойков не само аз,но и други колеги пишат за проблема. ;)
Пчелар от: Североизток

Мнение #224 Преди 5 месеца

jdrumev написа:Собственик съм на пчелини с 200 основни пчелни се семейства в Северозападна България. Вчера след обяд при работа в пчелина установих,че след връщане от слънчогледова паша, пожълтели от прашеца на слънчогледа, пчелите падат пред кошерите. Стотици пълзящи , дезориентирани пчели не могат да излетят и да си намерят кошерите . След консултации стигнахме до заключение ,че семената на слънчогледа са третирани с неоникотиноиди и при по високи температури неоникотиноидите влизат в нектара на растението, от там, в пчелите. Част от тях умират на място, други се връщат объркани и безпомощни пред кошерите и след 2 часа умират .Щом пчелите умират, какво ще стане с нас, когато консумираме слънчогледово олио? Проби е невъзможно да се вземат, защото нивите при мен са много на брой и на различни арендатори. При положение, че една проба е 400лв, ако взема 10 проби са 4000лв, което е непосилно за мен. Остави това, но и при доказване на проблема няма да получа обезщетение . За огромните загуби, които търпим дори не искам да говоря. Не стига, че изкупната цена е ниска, а сега и добиви няма да има.
п.п.Другарю Шойков не само аз,но и други колеги пишат за проблема. ;)

Поне кажи, че си го копнал от другата стая, че има санкции за неправомерно използване на интелектуална собственост. ;)
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
ИПМ

Мнение #225 Преди 5 месеца

kuline написа:Поне кажи, че си го копнал от другата стая, че има санкции за неправомерно използване на интелектуална собственост. ;)

Не е от другата стая Пчелин е. ;)
Пчелар от: Североизток

Мнение #226 Преди 5 месеца

jdrumev написа:Не е от другата стая Пчелин е. ;)

Демек и Цецко в другата стая плагиатства, с което твоята глоба ще е на половина :lol:
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
ИПМ

Мнение #227 Преди 5 месеца

kuline написа:Демек и Цецко в другата стая плагиатства, с което твоята глоба ще е на половина :lol:

Може да е един и същ човека и от Пчелин. ;)

Мнение #228 Преди 5 месеца

kuline написа:Демек и Цецко в другата стая плагиатства, с което твоята глоба ще е на половина :lol:

Няма, няма. Оставил съм ги децата да си играят. :lol:

Мнение #229 Преди 5 месеца

jdrumev написа:Може да е един и същ човека и от Пчелин. ;)

Пак ще купуваш чаши,Дачка.... ;) :lol:
Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #230 Преди 5 месеца

След консултации стигнахме до заключение ,че семената на слънчогледа са третирани с неоникотиноиди и при по високи температури неоникотиноидите влизат в нектара на растението, от там, в пчелите. Част от тях умират на място, други се връщат объркани и безпомощни пред кошерите и след 2 часа умират .

Ей това "кърти мивки"! Лабораториите ряпа да ядат при такива консултанти!
Регистрирайте се, за да видите линка
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"

Назад към Новини

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости