Не на пръсканията

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #251 Преди 4 месеца

Ако се натисне точно в тия месеци да има по голям контрол кога и с какво се пръска ще настане мир между Пчелари и Арендатори.
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #252 Преди 4 месеца

jdrumev написа:Ако се натисне точно в тия месеци да има по голям контрол кога и с какво се пръска ще настане мир между Пчелари и Арендатори.

Грешиш Дака, за голямо съжаление... пръскането си е пръскане без значение кога и как. С тази разлика, че не ти събаря летящата веднага, ако се пръска нощем, но отровата влиза в кошера по малко, но постоянно, натрупва се във восъка, в пергата, в нектара и влияе пряко на цялата колония. Най-кофтито е, че тези отрови се разпадат на базови съставни и започват да циркулират в хранителната верига, като това ще продължи доста десетилетия дори и да спрът днес отведнъж да пръскат. Уж има забранени вещества за пръскане, а семената се третират с тях, уж всички пръскат само с позволени препарати, а няма контрол и от време на време избива някой бушон, че хванали тир с непозволени пестициди, и за ден два всичко се потулва. Тва не е само в България, а навсякъде по света. Дори и да се постигне някаква договорка и да се въведе контрол на пръсканията, тва ще е само вятър и мъгла. Тези отрови са там, на полето и с всяка година стават все по-голямо количество. Има праг на търпимост и приспособяване на фауната, но за 5-10 години няма как да се присоби и просто ще изчезне след прекрачване на тоя праг, а сме толкова близо до тая фатална крачка, че сякаш вече е необратимо това пристъпване. Ако си мислим, че планината е защитена от тази химия, щото никой не пръска там се лъжем жестоко. Използването на ДДТ през миналия век го доказва. ДДТ си циркулира още в хранителната верига включая и планинските райони, които никога не са били подлагани на третиране с него. Така че аз лично не виждам светлина в тунела, пък не знам!
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ

Мнение #253 Преди 4 месеца

Не греша.Грешката е до няколко дена/може би заради лошо време/.Някой от 2014-2015г използва при нас нещо което ми презимява пчелите и търпя финансови загуби.Само трябва да проверя кой от многото арендатори се е регистрирал тия години и мога да му потърся сметка. ;) След някоя друга година ще разберат,че са сбъркали,но ще е късно.Преди камари сега беследно изчезват.Това ми говори,че използват все по силни и силни препарати за да компенсират добива от отровената земя.Земята не е епруветка и рано или късно ще им го върне с лихвите. ;)
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: изодпред Габрово

Мнение #254 Преди 4 месеца

jdrumev написа:Ако се натисне точно в тия месеци да има по голям контрол кога и с какво се пръска ще настане мир между Пчелари и Арендатори.

:clap:
Има обаче един фактор, който пречи и се нарича Алчност :eek:
Ранътъ прай борбътъ. Пчеларя рани ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:
ИПМ

Мнение #255 Преди 3 месеца

Свинари,кравари,гробари,...,държавата обезщетява,а кой ще обезщети пчеларите за изчезналите майки в следствие на пръсканията?При мен вече няколко семейства са почти търтовки,а средства за нови майки нямам.Чета в много стаи,че се пита с какво да се третира за акар.Според мен не е от значение много/препарати дал господ на пазаря/. :D За мен по е важно кога ще се пръскат стърнищата и да ли ще се спазват наредбите тия 2 месеца.Най голямата зимна смъртност до сега съм имал не в следствие на акара,а точно от тия пръскания последните....
ИПМ

Мнение #256 Преди 3 месеца

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 6919801491
Това се върти из фейс групите.Някой знае ли да ли имат право така да кацат и излитат самолетите? :lol: :D
ИПМ

Мнение #257 Преди 3 месеца

https://www.facebook.com/10000691980149 ... Ggu0JTyts7 Нещо не съм го качил добре. :D
ИПМ

Мнение #258 Преди 3 месеца

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0 ... 90%D0%BD-2
Това намерих за самолета,но нищо не намира тук
https://www.google.com/search?q=%D1%81% ... e&ie=UTF-8
Да ли имат право по закон или нямат в полето да кацат и презареждат. :D
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #259 Преди 3 месеца

jdrumev написа:https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2_%D0%90%D0%BD-2
Това намерих за самолета,но нищо не намира тук
https://www.google.com/search?q=%D1%81% ... e&ie=UTF-8
Да ли имат право по закон или нямат в полето да кацат и презареждат. :D

Е къде да каца един селскостопански самолет??? На Терминал 2 в София ли или на пистата в Граф Игнатиево?
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
ИПМ

Мнение #260 Преди 3 месеца

Боян Палов написа:Е къде да каца един селскостопански самолет??? На Терминал 2 в София ли или на пистата в Граф Игнатиево?

Ами щом си прав другия път пущам дрона. ;) :D :lol: :D За 1к лв мой да стана известен и то да не бъда наказан от закона.А за по ефтино мога и хвърчило да пусна с метална нишка като тая за рамките... ;) :lol: :D
п.п.Нямаш отговор не си слагай Д-то да не станеш Джендър/Данче Друмевски/. :D :D :D :lol: :lol: :lol:

Назад към Новини

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости