Третиране

Регистриран: Преди 3 години

Мнение #11 Преди 7 месеца

nikawr написа:Треа некой да документира!!! :lol: :lol: :lol:

Хвани Друмев. Той ясно ще ни го поднесе с изтънчения си изказ. :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #12 Преди 7 месеца

solaris60 написа:Хвани Друмев. Той ясно ще ни го поднесе с изтънчения си изказ. :lol:

Ти па, с Нокийката му няма да може да разбереш глиган ли пие кола или човек... :lol:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Мнение #13 Преди 7 месеца

solaris60 написа:Хвани Друмев. Той ясно ще ни го поднесе с изтънчения си изказ. :lol:

Не може. Мисля си, че Друмев тези дни ще е неуловим.
Регистриран: Преди 7 месеца
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #14 Преди 7 месеца

Здравейте. Начинаещ съм и искам да попитам кога е най добре да направя пролетно третиране с ок. Началото на септември третира с ленти варотом мисля. Благодаря ви.
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #15 Преди 7 месеца

Yordanov87 написа:Здравейте. Начинаещ съм и искам да попитам кога е най добре да направя пролетно третиране с ок. Началото на септември третира с ленти варотом мисля. Благодаря ви.

Мисленето помага много,но с какво си третирал е важно/Данче Друмевски/. :lol: :lol:
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #16 Преди 7 месеца

Yordanov87 написа:Здравейте. Начинаещ съм и искам да попитам кога е най добре да направя пролетно третиране с ок. Началото на септември третира с ленти варотом мисля. Благодаря ви.

В тези ленти има флувалинат. Според изследване, акарите развиват сравнително бързо резистентност към него. Избери нещо друго за следващо третиране. С какво? Ще трябва да прочетеш малко по въпроса. Всеки избира, според идеята си за чист мед и отношението към пчелите. Има много коментирано и много е спорено по темата. От строителна рамка, до тежки и гадни отрови или Ич. Аз лично съм избрал оксаловата киселина. Кога? Според района и състоянието на пчелите. Има значение. Сега е момента да си намериш по-опитен колега в твоя район.
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #17 Преди 7 месеца

Трябва да превъртят зимната пчела, демек когато семейството поче да нараства. Иначе има голяма вероятност да им навредиш повече отколкото да помогнеш. Към края на март, началото на април може би, но пак си зависи от района. Иначе ако нямаш много акар /не виждаш/ според мен няма нужда... но с помощ на терен ще ти е много по лесно и по бързо ще разбереш какво и как се гледа при преглед.. :thumbup:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Назад към Начинаещи

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 гости