Начинаещ с огромен мерак

Регистриран: Преди 1 месец
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #31 Преди 1 месец

Гнездото от зимата си имаше найлон отгоре а от 3-4 дни има и един чувал плетен и по едно тънко одеало. А топченца та мисля бяха на участъци. А за влагата как разбрахте че има.
Регистриран: Преди 1 месец

Мнение #32 Преди 1 седмица

Стана два дни от както застудя на прелките по 10-15 пчели умрели. Май
Някой кошер ще даде фира. Зимата не наблюдавах такова нещо като сега. Сигорно дето топлият пилото и не са на калбо
ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #33 Преди 1 седмица

Yordanov8710 написа:Стана два дни от както застудя на прелките по 10-15 пчели умрели. Май
Някой кошер ще даде фира. Зимата не наблюдавах такова нещо като сега. Сигорно дето топлият пилото и не са на калбо

Няма да одиш преди обед да гледаш прелките.Ходи по към след обядя по ще ти е спокойно. ;) :lol: :lol:
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар

Мнение #34 Преди 1 седмица

Yordanov8710 написа:Стана два дни от както застудя на прелките по 10-15 пчели умрели. Май

Да.Има по 10-ина умрели пчели на прелките,но само на силните семейства,поне при мен е така.Но има логика,поради това,че не летът,последните часове на старите пчели изчат в кошера. :think:
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #35 Преди 1 седмица

Yordanov8710 написа:Сигорно дето топлият пилото и не са на калбо

Когато кълбото е рехаво,при падане на температурите,с риск да измръзне част от пилото,кълбото се свива и спасява майката и останалата част от пилото.И тогава ще изхвърлят пило,а не пчели!
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #36 Преди 1 седмица

дядо емо написа:...И тогава ще изхвърлят пило,а не пчели!

Изхвърлят ли пило не е грешка да провериш и хранителните запаси.Количество. Разположение.
ИПМ

Мнение #37 Преди 1 седмица

зуница написа:Изхвърлят ли пило не е грешка да провериш и хранителните запаси.Количество. Разположение.

Моите всяка година преди Акацията изхвърлят динени семки.... :lol: :lol:
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #38 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Моите всяка година преди Акацията изхвърлят динени семки.... :lol: :lol:

Ти гледай да не настъпиш някоя динена кора, която ти подхвърлят.И без друго те "пързалят" всяка година, то поне да не е на динена кора. :lol: :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #39 Преди 1 седмица

зуница написа:Ти гледай да не настъпиш някоя динена кора, която ти подхвърлят.И без друго те "пързалят" всяка година, то поне да не е на динена кора. :lol: :lol: :lol:

Тая година ще е трудна и гладна.Не ми се верва някой да си позволи динени кори да хвърля и подхвърля при тия блокади. ;) :lol: :lol:
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #40 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Тая година ще е трудна и гладна.Не ми се верва някой да си позволи динени кори да хвърля и подхвърля при тия блокади. ;) :lol: :lol:

От динени кори каква ракия става! :dance: :lol:

Назад към Начинаещи

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 гости