Книги за начинаещи

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #191 Преди 1 седмица

Profi написа:Не е същото , по качествена е от само смяната ,а и при сам осмяна можеш да докараш максимум 3 майки
майка заложена на яйце носи между 3000 - 6000 яйца в денонощие.
Пробвай и ще се изненадаш от резултата.

А пробвах.Ама ма изкараха лъжец с 15теДБ рамки пило,че не посмях да се похваля с 18рДБ. ;) :lol: :lol: Тая година даже и напреднах със знанията си за самосмени.Оказа се,че не аз,а стреса е ключов фактор... :lol: :lol: :lol: Оказа се също,че не силния кошер,а стресиращ носи повече мед,а от там,че да храниш няма смисъл ако не се налага...Това не вярвам да го е писъл някой в някоя книга. ;) :lol: :lol:
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Майстор пчелар
Пчелар от: 1992

Мнение #192 Преди 1 седмица

Самосмяната е най лесния метод ,режеш триъгълник между теловете на 2 те 2 ри пити от двата края
гориш със запалка леко и внимателно 1то крило на майката и имаш от 2 до 3 маточника , след като ги запечатат
ги изрязваш и предаваш в плодните сандъци , процедурата се повтаря 3 пъти и оставаш да се излюпи майка
ако не оставиш маточник майката спира да залага и спира да носи.
ИПМ

Мнение #193 Преди 1 седмица

Profi написа:Самосмяната е най лесния метод ,режеш триъгълник между теловете на 2 те 2 ри пити от двата края
гориш със запалка леко и внимателно 1то крило на майката и имаш от 2 до 3 маточника , след като ги запечатат
ги изрязваш и предаваш в плодните сандъци , процедурата се повтаря 3 пъти и оставаш да се излюпи майка
ако не оставиш маточник майката спира да залага и спира да носи.

Аз ги правя на 3-4 в 10 рамковия ;) :lol: Със замба става по лесно.Не осъкатявам майка защото не виждам смисъл от това.Две години крадях матучници от майката с 15р пило в 5р нуклиус... ;) :lol: :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #194 Преди 1 седмица

jdrumev написа:...а от там,че да храниш няма смисъл ако не се налага...Това не вярвам да го е писъл някой в някоя книга. ;) :lol: :lol:

:lol:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ

Мнение #195 Преди 1 седмица

nikawr написа::lol:

Смей са ти смей са,но знаеш кой най убаво се смее? ;) :lol: :lol:
Контакт:

Мнение #196 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Смей са ти смей са,но знаеш кой най убаво се смее? ;) :lol: :lol:

Кой? :lol:
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ

Мнение #197 Преди 1 седмица

nikawr написа:Кой? :lol:

Ако слушаш може да ти покажа едно 16р магазинче на двумайчин УЛ с побелели рамчици. ;) :lol: :lol:
Контакт:

Мнение #198 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Ако слушаш може да ти покажа едно 16р магазинче на двумайчин УЛ с побелели рамчици. ;) :lol: :lol:

Хъм, за едно не се хаби... Стария в събота добавял на силните трети магазин, че побелял втория яко... в събота и неделя ще им се нагледам, не щъ от сега да си мисля за чанча в края на седмицата... ;) Мрънкам, ама доволно потривам ръце... :mrgreen:

Назад към Начинаещи

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 гости