Основи на генетиката

Профилна снимка
jdrumev
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #421 Преди 3 месеца

венци написа:Има едно просто решение за Дадан-Блат есента в последните 3 рамки от двете страни на 4 пръста от горната летва пробиваш два отвора 20 мм и пчелите си ходят където си искат.

Бат Венци тия отвори с вретеното може ли да се направят или имаш специален уред за тях. :D
Профилна снимка
jdrumev
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #422 Преди 3 месеца

vasilevsa написа:Щото щяха да ги разграбят досега предполагам, че това има предвид Янчо.

Не бяха ги разграбили при мен още тая събота.Но твърдението че умират най силните аз него подкрепям.От всички силни кото да доха по 3 магазина в две паши само 1 е загинал при мен.
Профилна снимка
венци
C2H5OH
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Асеновград

Мнение #423 Преди 3 месеца

jdrumev написа:Бат Венци тия отвори с вретеното може ли да се направят или имаш специален уред за тях. :D

Може с всичко Дака, може и както едноръкия готвач прави пълнени чушки. ;)
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #424 Преди 3 месеца

бай Мичо написа:Мерси Вълчане.
Твоят коментар ме убеждава още повече, че взетото от мен решение да заложа на словенска Карника от оплоден център на 950м надморска височина е правилно

Това при него е било някаква жълта пчела. На всяка жълта пчела, започнаха да и викат бъкфаст.
За нещастие, това оплождане дава незадоволителни резултати. На теб ти трябва инструменталка, не ти трябва от тункт, дори и на 2000м да е. Виж дали има инструментални от същия производител, който си си харесал.
Медоносна Пчела - Apis mellifera
Пчела произвеждаща мед - Apis mellifica
Пчелар грижещ се за пчели - Apiarius
Пчелар произвеждащ мед - Mellarius
Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар

Мнение #425 Преди 3 месеца

"Има ли пилот в самолета" :?: :?: :?: и не винаги диспечера е виновен :idea: :eek: :D Изобщо не ми се вярва в съществуването на мъртва зона :roll: :roll: :roll: Нещо друго ни обягва :(
Профилна снимка
Вълчан
Регистриран: Преди 11 месеца
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #426 Преди 3 месеца

Дамян Дамянов написа:Това при него е било някаква жълта пчела. На всяка жълта пчела, започнаха да и викат бъкфаст.
За нещастие, това оплождане дава незадоволителни резултати. На теб ти трябва инструменталка, не ти трябва от тункт, дори и на 2000м да е. Виж дали има инструментални от същия производител, който си си харесал.

Ами жълта е, но рабрах тази есен, че един пчелар притежател на много кошери в региона, от доста време я внедрява в пчелините си: Бъкфаса!
Профилна снимка
Вълчан
Регистриран: Преди 11 месеца

Мнение #427 Преди 3 месеца

Ангел Йосифов написа:"Има ли пилот в самолета" :?: :?: :?: и не винаги диспечера е виновен :idea: :eek: :D Изобщо не ми се вярва в съществуването на мъртва зона :roll: :roll: :roll: Нещо друго ни обягва :(

Мъртва зона, в Дадан-Блат няма, но Бъкфаса прави рехаво кълбо, защото ги намирах падна ли на дъното, без да има една пчела набила се в килийка. Това е мое мнение, мове и да съм в грешка, това констатирах две години с 8 семейства!
Профилна снимка
Георги 1974
Пчелар от: Северозапада

Мнение #428 Преди 3 месеца

Ако са набити в килийките значи има.
Те затова ДБта си е Дадан-Блат само че да е модулен корпусен.
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #429 Преди 3 месеца

Вълчан написа:Ами жълта е, но рабрах тази есен, че един пчелар притежател на много кошери в региона, от доста време я внедрява в пчелините си: Бъкфаса!

Разбрах :) Я го питай откъде ги мъкне :lol:
Това е като в магазина, всичко тъмно е кола, всичко жълто е лимонада и т.н.
В България се внасят поне 4 вида жълтеещи пчели, като изключим всички бъкфаст линии с родословие. От два района на Турция вкарват различна жълта, лигустиката, кипърска и още някаква, която е декоративна(по думите на колега). Ама всичко е Бъкфаст :lol: :lol: :lol: А всичко, което няма много жълто е Карника, Карпатка и...

Всичко на тези снимки е кола, де факто просто са си жълти. :lol:
ИзображениеИзображениеИзображение
Медоносна Пчела - Apis mellifera
Пчела произвеждаща мед - Apis mellifica
Пчелар грижещ се за пчели - Apiarius
Пчелар произвеждащ мед - Mellarius
Профилна снимка
зуница

Мнение #430 Преди 3 месеца

tarty написа:За пореден път се убеждавам, че на високото се развиват по рано спрямо при нас на морето.

По-рядък е въздуха и за това са по-бързи! ;) :lol: :D

Назад към Начинаещи