Старите кучета отговарят!

Профилна снимка
Перо Мелиферо
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: 2017г.

Мнение #991 Преди 4 месеца

Бат Тянко написа:Ама ти ли си баш капацитета? Майкоооооо! Значи сте се объркали в превода. Ама това не са торти или риби бре? Това са други хайвани.

Тянко, ти ако знаеш за к'о иде реч ще се смееш до сълзи.А на мен ми се изправят косите дет' ги немам. В София нямам нищо от към инвентар иначе щях да занеса. При такава тотална липса на инвентар като при него аз се чудя как са гледали пчели, явно са взимали от някой, ама аз ще му помагам докогато има нужда с каквото и колкото мога, приятелите нали са за това.

Георги 1974 написа:Кажи му че сага ако махне магазините не само няма да се отърве ами може и да се развъдят.

таман на някой колега от подбалкана ще му щракне капана :lol:

п.п. там видях с очите си, че ореховата шума, в колкото и големи количества да е, не спасява от молеца!
Профилна снимка
Бат Тянко
Пчелар от: Бургас, Черноморец, Айтос

Мнение #992 Преди 4 месеца

Ама вие тогава сте на път да предизвикате колапс у пчелната популация бре? Що не си пиете узото на мира бе Перка? Ами се занимавате с тегоби......
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Профилна снимка
Юрий Цветков
Старши
Стаж: Пчелар
Пчелар от: 1997

Мнение #993 Преди 4 месеца

Перо Мелиферо написа:

таман на някой колега от подбалкана ще му щракне капана :lol:

Нямаш проблем, само да координати на Даката. :D :D :D Току и той се запише в списъка. :D
Профилна снимка
jdrumev
Хрометофоб
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #994 Преди 4 месеца

Юрий Цветков написа:Нямаш проблем, само да координати на Даката. :D :D :D Току и той се запише в списъка. :D

Не смогвам гол след гол на сайванта. :D :D :D А да не говорим в Елена. :D :D :D Тая мана направо им разказа играта. :D :D :D Даже и профито може да ми завиди. :D :D :D Но мога да му кажа едно благодарско за това дето ме светна.С 3 рамки разнородно пило си е 5 рамкова отводка. :D :D :D Само ти трябват 3 дена за тая за градежа. :D :D :D
Профилна снимка
Иван.Иванов
Регистриран: Преди 7 месеца

Мнение #995 Преди 4 месеца

Колеги, ще обобщя какво става.

Няма да обединявам нищо ! След почивката във Велинград, се прибрах в неделя вечерта и вчера отворих кошерите. Та в кошера където нямаше майка и му предадох преди 5 дена прясно пило, вчера намерих майката на рамката с пилото, доста едра беше, с ярко жълти обрачи по тялото. Как не съм я видял до сега не знам ... И тук идва въпроса ---- за 5 дена прясното пило от бяла нишка променя ли си формата на много малка ларвичка в дъното на килийката ? Ако е така, има прясно пило, значи майката ражда и това пило не е онова дето го дадох преди 5 дена, защото имаше и ларвички малки и прясно снесено / бели нишки / . Ако е така ще е супер, значи майката се е оплодила и е пронесла.
На първия рояк който хванах преди 2 седмици, той си заложи маточници, сигурно съм убил майката при свалянето от дървото.. видях 3-4 запечатани маточника на 04.06 / миналата седмица/, другите бяха отворени. Вчера видях, че другите са затворени и ми направи впечтление, че единия е прегризан и почти го нямаше... не е ли много рано да е излязла майката ? нали на 16-я ден излиза...

Поздрави И.Иванов!
Профилна снимка
rumenggr
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #996 Преди 4 месеца

Иван.Иванов написа:Колеги, ще обобщя какво става.

Няма да обединявам нищо ! След почивката във Велинград, се прибрах в неделя вечерта и вчера отворих кошерите. Та в кошера където нямаше майка и му предадох преди 5 дена прясно пило, вчера намерих майката на рамката с пилото, доста едра беше, с ярко жълти обрачи по тялото. Как не съм я видял до сега не знам ... И тук идва въпроса ---- за 5 дена прясното пило от бяла нишка променя ли си формата на много малка ларвичка в дъното на килийката ? Ако е така, има прясно пило, значи майката ражда и това пило не е онова дето го дадох преди 5 дена, защото имаше и ларвички малки и прясно снесено / бели нишки / . Ако е така ще е супер, значи майката се е оплодила и е пронесла.
На първия рояк който хванах преди 2 седмици, той си заложи маточници, сигурно съм убил майката при свалянето от дървото.. видях 3-4 запечатани маточника на 04.06 / миналата седмица/, другите бяха отворени. Вчера видях, че другите са затворени и ми направи впечтление, че единия е прегризан и почти го нямаше... не е ли много рано да е излязла майката ? нали на 16-я ден излиза...

Поздрави И.Иванов!

На 04 са били запечатани, а знаеш ли кога са ги запечатали? Върни се на датата на придаване на пило и от там смятай.
п.п. 16 дни от снасяне на яйцето! Залагат на личинка! Виж календара на майката.
Профилна снимка
distedi
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Русе

Мнение #997 Преди 4 месеца

Иван.Иванов написа: ... И тук идва въпроса ---- за 5 дена прясното пило от бяла нишка променя ли си формата на много малка ларвичка в дъното на килийката ? Ако е така, има прясно пило, значи майката ражда и това пило не е онова дето го дадох преди 5 дена, защото имаше и ларвички малки и прясно снесено / бели нишки / ...

Когато майката снася, през първия ден - яйцето стои изправено. На втория ден - яйцето е наклонено на 45 градуса. На 3 ден - яйцето ляга на дъното на килийката и се излюпва ларвата, след което пчелите започват да я хранят с млечице. Ден 9 - килийката се запечатва. Ден 21 - пчелата работничка се излюпва.
Ако следиш за тези неща, ще знаеш точно кога майката е снасяла и какво предстои да се случи в кошера (кога ще се излюпи запечатаното пило).
Прикачени файлове
Старите кучета отговарят  - stadii.jpg
Димитър Димитров
Профилна снимка
Иван.Иванов

Мнение #998 Преди 4 месеца

distedi написа:Когато майката снася, през първия ден - яйцето стои изправено. На втория ден - яйцето е наклонено на 45 градуса. На 3 ден - яйцето ляга на дъното на килийката и се излюпва ларвата, след което пчелите започват да я хранят с млечице. Ден 9 - килийката се запечатва. Ден 21 - пчелата работничка се излюпва.
Ако следиш за тези неща, ще знаеш точно кога майката е снасяла и какво предстои да се случи в кошера (кога ще се излюпи запечатаното пило).
Изображение

Благодаря колега! Точен и ясен отговор! Поздрави. :drinkingcheers:
Профилна снимка
Иван.Иванов

Мнение #999 Преди 4 месеца

rumenggr написа:На 04 са били запечатани, а знаеш ли кога са ги запечатали? Върни се на датата на придаване на пило и от там смятай.
п.п. 16 дни от снасяне на яйцето! Залагат на личинка! Виж календара на майката.

е тука е проблема, че нямах време да погледна да видя какво става... след няколко дена ангажименти като ги отворих само 4-5 бяха запечатани и имаше около 10 отворени, а сега са запечатани всички и само един ми се стори, че е прегризан, ама то ще си покаже след някой друг ден.
Профилна снимка
darkvr
Пчелар от: Враца

Мнение #1000 Преди 4 месеца

Здравейте колеги, гледах 3 клипа в ютуб за профилактично третиране с 10% разтвор на Йодасепт само, че един казва да се сипват 30 грама друг казва 35, а трети 50 грама на един литър сироп, някой да знае по-точно колко трябва да са грамовете?
Благодаря!

Назад към Начинаещи