Старите кучета отговарят!

Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #1191 Преди 2 месеца

Марин Шойков написа:Това са отводки, летящата пчела се е върнала в стария си кошер.
Каква майка ще захрани с млада пчела зорлем станала летяща, ако не храни? Аз бих хранил и с белтъчна храна.

Тъй де,тъй.Точно младите пчели стават майки.При липса на открито пило,кого ще хранят с отделящото се млечице,че даже с подхранванията ще стимулираме още отделянето му.Освен това,при липса на летящи,кой ще поеме подхранката.......
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #1192 Преди 2 месеца

Нико написа:Здравейте. Направих си 4 отвотки със запечатано пило във вторник. Майките които предадох са от Ловеч. Днес ги погледнах и видях че едната майка е мъртва а към другите са агресивно настроени.Дайте съвет какво да се направи. Благодаря ви.

- Размени клетките.
- Махни всички пчели от клетките и остави само майките.
- Махни капачето на клетките.

Често тестото, което се използва за клетките е куцо и много бързо го вземат. Играчка е да оставиш майката и на следващия ден да отчупиш капачето.
Медоносна Пчела - Apis mellifera
Пчела произвеждаща мед - Apis mellifica
Пчелар грижещ се за пчели - Apiarius
Пчелар произвеждащ мед - Mellarius
Профилна снимка
Иван Мънков
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #1193 Преди 2 месеца

Нико написа:.........

Нико, само един въпрос, а ако не е коректен не ми отговаряй! От къде точно в Ловеч взе майките? :roll:
Профилна снимка
Нико
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #1194 Преди 2 месеца

Пратиха ми ги по еконт .Апис гарант гр.Ловеч. Борислав Бумов.
Профилна снимка
darkvr
Пчелар от: Враца

Мнение #1195 Преди 2 месеца

Здравейте колеги, дайте лек срещу пустите мравки, вече не знам какво да направя, мазах краката на кошерите с преработено масло няколко пъти обградих хранилките с дебел пласт сол, слагах и листа от домати правих ги и трите едновременно и няма спасение- предадох се вече- приемам всякакви съвети
Профилна снимка
jdrumev
Хрометофоб
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #1196 Преди 2 месеца

darkvr написа:Здравейте колеги, дайте лек срещу пустите мравки, вече не знам какво да направя, мазах краката на кошерите с преработено масло няколко пъти обградих хранилките с дебел пласт сол, слагах и листа от домати правих ги и трите едновременно и няма спасение- предадох се вече- приемам всякакви съвети

Нафта и търси мравуняка. :D :D :D Другия вариант В401
Профилна снимка
Юрий Цветков
Старши
Стаж: Пчелар
Пчелар от: 1997

Мнение #1197 Преди 2 месеца

darkvr написа:Здравейте колеги, дайте лек срещу пустите мравки, вече не знам какво да направя, мазах краката на кошерите с преработено масло няколко пъти обградих хранилките с дебел пласт сол, слагах и листа от домати правих ги и трите едновременно и няма спасение- предадох се вече- приемам всякакви съвети

Някой ми беше казал да се посипва бакпулвер. За съжаление нямам опит, а и не помня кой колега ми даде този съвет.
Профилна снимка
Бат Тянко
Пчелар от: Бургас, Черноморец, Айтос

Мнение #1198 Преди 2 месеца

Пудра против пълзящи насекоми. Внимателно поръсвам около краката или стойката на кошера.
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Профилна снимка
darkvr
Пчелар от: Враца

Мнение #1199 Преди 2 месеца

бакпулвер покрай хранилката ли Юрка?
Профилна снимка
timo1

Мнение #1200 Преди 2 месеца

Аз ползвам Омнитокс около хранилката,като видя мравки около кошера ги напудрям и тях и работи.

Назад към Начинаещи