Старите кучета отговарят!

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2781 Преди 7 месеца

Иван.Иванов написа:Махам ги

https://youtu.be/E-QChv5Yn0I
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #2782 Преди 7 месеца

barkov1982 написа:А дали трябва ба крадливия или на допускащия кражба :? ;)

Преди повече от месец коментирахме кражбите. Е, тази вечер едни от моите кошери е намерил "паша". Утре ще въртя :lol: :violin: . Направи ми впечатление необичайната активност и масов летеж в една посока.
Старите кучета отговарят  - Screenshot_20191010-003026.png
Старите кучета отговарят  - Screenshot_20191010-002911.png

Това е в 19:20 Октомври месец!!! На комшията май му е олекнал кошер. Предупредих го. Майката е сменена преди 2 седмици. Ясно е, че вагабонтите са деца на предишната. Снимките са скрийншот от видео, но ми е много бавен нета, за да кача клип.
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар

Мнение #2783 Преди 7 месеца

Ай ся.Къде сте?Здравейте!Не съм сигурен,дали току що разпечатания мед е по-ароматен и привличащ пчелите от този събиран малко по-късно и все още незапечатан и това се явява въпрос Майстори?Друмев и ти си тук,но с малко,,м"! :think: :lol:
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #2784 Преди 7 месеца

дядо емо написа:Ай ся.Къде сте?Здравейте!Не съм сигурен,дали току що разпечатания мед е по-ароматен и привличащ пчелите от този събиран малко по-късно и все още незапечатан и това се явява въпрос Майстори?Друмев и ти си тук,но с малко,,м"! :think: :lol:

Проблема на меда по това време на годината е в дефицита му.Тия, които са си събрали си го пазят и не го дават.Тия що не им стига го търсят усилено.И въобще когато има дефицит на стока тя се търси и от тия на, които не им трябва.Миризмата на мед носеща се свободно из въздуха е като "клюка" за дефицитна стока.Всички хукват към "магазина", източника на миризма. С една лъжица мед на покрива на кошер при хубаво, топло време можеш да изкараш целия пчелин на "разходка".Е, ако в някой кошер не са си затворили добре "вратата" ще имат и много "гости".
Проблема за пчеларя не е толкова вида на меда , колкото свободно носещия се мирис на мед от отворения кошер.Тоя мирис се оценява от пчелите като покана за угощение с дефицитно "лакомство".
П.П. Това с лъжицата мед на покрива не го пробвай на твоя пчелин! :shifty:
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #2785 Преди 7 месеца

Благодаря!Много поучително,и с примери.Но,разпечатания мед,ще бъде ли толкова ароматен след 20 дни,ако не го изядът до тогава?Както чашка с ракия.Изпарява се алкохола,с него и аромата . :lol:

Мнение #2786 Преди 7 месеца

дядо емо написа:Благодаря!Много поучително,и с примери.Но,разпечатания мед,ще бъде ли толкова ароматен след 20 дни,ако не го изядът до тогава?Както чашка с ракия.Изпарява се алкохола,с него и аромата . :lol:

Нашите носове са хиляди пъти по нечувствителни към аромати от рецепторите на насекомите, пчелите.Като пример.Ако на комшиите котарака се промъкне у вас и си бележи територия "препикае" на дивана, колко време ще ти мирише? Само докато изсъхне ли? А пчелите с техните "носове" след като "надушват от километър" цъфнал медонос кога ли ще спре да ги привлича миризмата на мед из въздуха?
Не знам точно, но предполагам , че ароматните съединения в меда остават доста по-дълго време активни.Не допускам дори след месец меда да се превърне в глюкозно , фруктозен сироп с малко захарчица и без никакъв доловим от човека мирис.За пчелите пък хептен не го допускам.
Всъщност, пробвай.Остави за месец на недостъпно за пчелите място отворен съд с мед.След това в топъл ден го остави на място до, което могат да достигнат.Ако го нападнат значи са го надушили.Ако пък се разхождат без да му обръщат внимание, значи не им ухае.Пиши за резултата от пробата. Винаги е хубаво да се ползва опит на чужд гръб. :shifty: В случая твоя. :shhh:
Пчелар от: Северозапада

Мнение #2787 Преди 7 месеца

дядо емо написа:Благодаря!Много поучително,и с примери.Но,разпечатания мед,ще бъде ли толкова ароматен след 20 дни,ако не го изядът до тогава?Както чашка с ракия.Изпарява се алкохола,с него и аромата . :lol:
Човек и природа 5 клас- Топлопроводимост Дифузия.Например пръчка злато и пръчка мед една до друга под натиск след време стават едно цяло.Меда е хигроскопичен тоест поема или отдава вода зависи от температура и влага и т.н..

Мнение #2788 Преди 7 месеца

Георги 1974 написа:Човек и природа 5 клас- Топлопроводимост Дифузия.Например пръчка злато и пръчка мед една до друга под натиск след време стават едно цяло.Меда е хигроскопичен тоест поема или отдава вода зависи от температура и влага и т.н..

За водата е ясно. :thumbup: Ама кой , ще се навие да експериментира с ароматите на меда? :shifty:
п.п. Дака-а! Жаден ли си за наука? ;)
Пчелар Мераклия
Пчелар от: Благоевград

Мнение #2789 Преди 7 месеца

зуница написа:За водата е ясно. :thumbup: Ама кой , ще се навие да експериментира с ароматите на меда? :shifty:

Аз ще пробвам, пратете по един буркан мед и ще пробвам другия месец ;)
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #2790 Преди 7 месеца

зуница написа:За водата е ясно. :thumbup: Ама кой , ще се навие да експериментира с ароматите на меда? :shifty:

:naughty: На тема лов съм. :lol: :lol:

Назад към Начинаещи

Разглеждащи този форум: , , , , , и 10 гости