Старите кучета отговарят!

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #1 Преди 2 години

Тук, ще се помага, на мераклиите, да подобрят своя, и на пчелите си жизнен стандарт.
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Проф.
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #2 Преди 2 години

IMG_20161104_203454.JPG
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Варна

Мнение #3 Преди 2 години

Ами то лесно се разбира, какво предпочитат пчелите. При мен майката през есента не снася в светлите, ако има тъмни. Ако и оставя само светли няма да има избор, но едва ли ще го прави с кеф.
Проф.

Мнение #4 Преди 2 години

iliew написа:Ами то лесно се разбира, какво предпочитат пчелите. При мен майката през есента не снася в светлите, ако има тъмни. Ако и оставя само светли няма да има избор, но едва ли ще го прави с кеф.

Добре, но хората пишат, че пролетта ще ти се излюпят много по малко пчели 671 гр, вместо в нови пити 1 кг пчели. Доста голяма разлика, която не е за подценяване. Голяма разлика има и в изразходването на меда през зимата.

Мнение #5 Преди 2 години

tarty написа:Добре, но хората пишат, че пролетта ще ти се излюпят много по малко пчели 671 гр, вместо в нови пити 1 кг пчели. Доста голяма разлика, която не е за подценяване. Голяма разлика има и в изразходването на меда през зимата.

Пролетта в тъмните пити ще се излюпят първите пчели, а когато започнат бурно развитие ще завземат и по-светлите от които изяждат меда за да хранят пилото в тъмните.
Аз просто не смятам, че трябва зорлем да карам пчелите да зимуват на бели пити, след като те ми показват, че предпочитат тъмните(не става въпрос за черни).

Мнение #6 Преди 2 години

tarty написа:
iliew написа:Ами то лесно се разбира, какво предпочитат пчелите. При мен майката през есента не снася в светлите, ако има тъмни. Ако и оставя само светли няма да има избор, но едва ли ще го прави с кеф.

Добре, но хората пишат, че пролетта ще ти се излюпят много по малко пчели 671 гр, вместо в нови пити 1 кг пчели. Доста голяма разлика, която не е за подценяване. Голяма разлика има и в изразходването на меда през зимата.

На черни пити зимували по-добре, но после се люпят по-малки пчели.

Мнение #7 Преди 2 години

Croco написа:На черни пити зимували по-добре, но после се люпят по-малки пчели.

Аз затова предпочитам да бракувам по тъмните на пролет, а есента да им ги оставям да зимуват на тях. И самите пчели слагат мед в белите пити, така че не ми е проблем.
Проф.

Мнение #8 Преди 2 години

Илиев, спомняш ли си, Ангел Йосифоф качи един клип на руснак, който вадеше меда в началото на ноември и пренареждане гнездото. В кошера остави само пълни пити с мед в който бяха изцяло бели, в тях не беше отглеждано никакво пило.
https://www.youtube.com/watch?v=dYGqbBKvAVA

Мнение #9 Преди 2 години

Янчо аз не казвам, че не е възможно да е по-добре да са само на бели пити. Но пчелите ми казват, че искат тъмни и аз не мога да им откажа тази прищявка. :D

Мнение #10 Преди 2 години

iliew написа:
Croco написа:На черни пити зимували по-добре, но после се люпят по-малки пчели.

Аз затова предпочитам да бракувам по тъмните на пролет, а есента да им ги оставям да зимуват на тях. И самите пчели слагат мед в белите пити, така че не ми е проблем.

По време на паша градят много бързо, но само да не ограничат майката.

Назад към Начинаещи

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 гости