Старите кучета отговарят!

Регистриран: Преди 10 месеца
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #2531 Преди 1 месец

boris написа:Ако има и мравки, работата е шест! :D :D :D

Продавам/заменям/мравки за манов мед... ;) :lol:
"Който побеждава другите е силен. Победилият себе си е могъщ."- Лао Дзъ
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: Североизточен

Мнение #2532 Преди 1 месец

jdrumev написа:Нови кошери ти трябват на теб. :D Майтапя се

Благодаря,
нови са на 2 години.
Илия Илиев
Регистриран: Преди 11 месеца
Стаж: Пчелар

Мнение #2533 Преди 1 месец

barkov1982 написа:Мравки има и то жълти и как хапят още помня :oops:

Те,от злоба пожълтели! :think:
Регистриран: Преди 11 месеца
Стаж: Пчелар

Мнение #2534 Преди 1 месец

barkov1982 написа:Деде, знаех че може да се рзачита на теб.
+ валежите и малко по високи дневните би следвало да ударим джакпота, но сиромах и късмет :think: :snooty:

Търпение трябва малко,то е от нас,а късмета-ако е късмет! :think:
Майстор - Готвач
Пчелар от: скоро

Мнение #2535 Преди 4 седмици

В Съботата пак отложих ваденето на меда, този път преподредих рамките в горния магазин по свое усмотрение :D и му смених мястото с долния. При ротирането не се сдържах и хвърлих поглед на крайната пита в плодника. Имаше малко пило, най-долу в средата полусфера с ширина 10-12см и височина 7-8см :eek:. Та това иде да рече, че маминка се чуди къде да снася вече или друго?
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #2536 Преди 4 седмици

Перо Мелиферо написа:В Съботата пак отложих ваденето на меда, този път преподредих рамките в горния магазин по свое усмотрение :D и му смених мястото с долния. При ротирането не се сдържах и хвърлих поглед на крайната пита в плодника. Имаше малко пило, най-долу в средата полусфера с ширина 10-12см и височина 7-8см :eek:. Та това иде да рече, че маминка се чуди къде да снася вече или друго?

Да те успокоя. :dance: Докато ти отлагаш ваденето пчеличките като по-организирани ще си го приберат и няма да се мъчиш с вадене. :mrgreen:
Майстор - Готвач

Мнение #2537 Преди 4 седмици

зуница написа:Да те успокоя. :dance: Докато ти отлагаш ваденето пчеличките като по-организирани ще си го приберат и няма да се мъчиш с вадене. :mrgreen:

Еми ще се надцакваме пък да видим кой кого. Аз и' направих място и я качих в магазините, а на нейно място сложих В.О..Излишните 2 магазинни с незапечатен мед раздадох на софийските рояци да си го приберат. Абе с повече семейства е по-лесно. Само с едно се работи най-тегаво.
Но да ти кажа, може и да си въобразявам, обаче завъртането имаше ефект. Неделя от рано (6:00) бяха подпалиха моторетките, следобед и привечер усилено вентилираха отпред, това го нямаше нито в Петък, нито в Събота ;)
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #2538 Преди 4 седмици

Перо Мелиферо написа:Еми ще се надцакваме пък да видим кой кого. Аз и' направих място и я качих в магазините, а на нейно място сложих В.О..Излишните 2 магазинни с незапечатен мед раздадох на софийските рояци да си го приберат. Абе с повече семейства е по-лесно. Само с едно се работи най-тегаво.
Но да ти кажа, може и да си въобразявам, обаче завъртането имаше ефект. Неделя от рано (6:00) бяха подпалиха моторетките, следобед и привечер усилено вентилираха отпред, това го нямаше нито в Петък, нито в Събота ;)

А, бе да ти кажа, ако и в къщи разхвърляш всичко, жена ти също ще "подпали моторетката" и да не съм на твое място. :lol:
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2539 Преди 4 седмици

Перо Мелиферо написа:В Съботата пак отложих ваденето на меда, този път преподредих рамките в горния магазин по свое усмотрение :D и му смених мястото с долния. При ротирането не се сдържах и хвърлих поглед на крайната пита в плодника. Имаше малко пило, най-долу в средата полусфера с ширина 10-12см и височина 7-8см :eek:. Та това иде да рече, че маминка се чуди къде да снася вече или друго?

В северната част на кошера ли е пилото?Или като застанеш зад кошера в дясно? :lol: :D
Майстор - Готвач

Мнение #2540 Преди 4 седмици

jdrumev написа:В северната част на кошера ли е пилото?Или като застанеш зад кошера в дясно? :lol: :D

почти позна, като си срещу него е най-лявата рамка, източната ;)

зуница написа:...жена ти също ще "подпали моторетката" и да не съм на твое място. :lol:

за разхвърлянето не знам, но два пъти я мобилизирам да вадим мед и двата пъти и' давам отбой, вече усещам, че ходя по тънък лед :shhh:

Назад към Начинаещи

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 гости