Старите кучета отговарят!

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #2541 Преди 4 месеца

Перо Мелиферо написа:Еми ще се надцакваме пък да видим кой кого. Аз и' направих място и я качих в магазините, а на нейно място сложих В.О..Излишните 2 магазинни с незапечатен мед раздадох на софийските рояци да си го приберат. Абе с повече семейства е по-лесно. Само с едно се работи най-тегаво.
Но да ти кажа, може и да си въобразявам, обаче завъртането имаше ефект. Неделя от рано (6:00) бяха подпалиха моторетките, следобед и привечер усилено вентилираха отпред, това го нямаше нито в Петък, нито в Събота ;)
Перо с един кошер си не е работа под сантирания минимум си, мисля си ,че поне три трябва да са да не те плаша с пет.
Какво стана с рояците в капаните?
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: скоро

Мнение #2542 Преди 4 месеца

Георги 1974 написа:Перо с един кошер си не е работа под сантирания минимум си, мисля си ,че поне три трябва да са да не те плаша с пет.

Софийските в Събота ги прехвърлих в постоянните им къщи, видимо са много доволни, не снимах както обикновено, но ми пълнят душата. По-големия (сивушки)е в 12р. Дадан-Блат и като гледам какво пило джаса майката, до есента ще е пълноценно семейство. Май е стара. Другия ,жълтурите, е в 10р. там са по-скромни, но и те са ОК, мисля си с млада майчица са. Долнодъбнишкия, понеже беше много малък, го настаних в 6р. нуклеус. Мисля там да изкарат зимата, изолирал съм го с 4см. фибран и ще им е супер. Зависи до края на Август какви ще ги сътворят. Та живот и здраве, догодина напролет ще съм с 4 семейства и почвам да се наежвам 8-)
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #2543 Преди 4 месеца

Георги 1974 написа: .... поне три трябва да са да не те плаша с пет.

Така, така...! Това е пътя. Тръгнах с един, Април месец. Дойде акъл да станат 4. Влязох в зимата със 7 майки. Всички презимуваха и... няма насищане крастата!
Регистриран: Преди 1 година
Пчелар от: Пловдив

Мнение #2544 Преди 4 месеца

Георги 1974 написа:Перо с един кошер си не е работа под сантирания минимум си, мисля си ,че поне три трябва да са да не те плаша с пет.

И аз бях с един миналата година!Рояк хванат на 23.05.2018!На пролет под ръководството на Барачето ги направих три!С капани по модел на Майстора хванах три рояка и сега съм с 6!
Пчелар от: Пловдив

Мнение #2545 Преди 4 месеца

И аз бях с един миналата година!Рояк хванат на 23.05.2018!На пролет под ръководството на Барачето ги направих три!С капани по модел на Майстора хванах три рояка и сега съм с 6![/quote] :violin: :violin: :violin: :violin: :drinkingcheers: :drinkingbuddies:

Мнение #2546 Преди 4 месеца

Колеги някои слагал ли е зебло против плевели под кошерите ? Върши ли работа. Кошерите ми са на циментови стълбчета по 3 броя. Мисля да сложа под всеки ред по едно зебло, че мнооого зор се чистят издънките... и много хапят пчелите :(

Старите кучета отговарят  - изтеглен файл.jpg
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: скоро

Мнение #2547 Преди 4 месеца

за мен по-добро от зеленината няма, но ако ще слагаш нещо подобно, търси поне да е някакво бяло на цвят, че ще ги свариш с това черното
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #2548 Преди 4 месеца

Перо Мелиферо написа:за мен по-добро от зеленината няма....

Има - шарената към дебела сянка. Пауловниите ми решиха проблема на мене. А! - и по честото ходене на пчелина, "отказа от прегледи" пътеки на проправя, само буренак. :lol:

Мнение #2549 Преди 4 месеца

Колеги нуждая се от мнение.

Взех ленти за акара на супер-стрипс и едни турски. Човека от магазина каза, че е много топло времето, дават го 35 градуса и нагоре, а лентите трябва да се слагат под 25 градуса и ми каза вечер късно да ги слагам. Мога ли да уморя пчелите ако е много топло и ги сложа ?
Пчелар Мераклия
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #2550 Преди 4 месеца

Иван.Иванов написа:Колеги нуждая се от мнение.

Взех ленти за акара на супер-стрипс и едни турски. Човека от магазина каза, че е много топло времето, дават го 35 градуса и нагоре, а лентите трябва да се слагат под 25 градуса и ми каза вечер късно да ги слагам. Мога ли да уморя пчелите ако е много топло и ги сложа ?

:o :o А защо точно супер стрипс, толкова ли е сериозно положението с акара, те са с кумафос
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Назад към Начинаещи

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости