Старите кучета отговарят!

Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #2551 Преди 1 седмица

barkov1982 написа::o :o А защо точно супер стрипс, толкова ли е сериозно положението с акара, те са с кумафос

Какво е кумафос ?
Ами нали казват, че не трябва да се третира с едни и същи ленти всяка година. Та първата година като взех кошерите сложих суперстрипс, миналата година някакви гръцки бяха дето сложих и тая година имаше в магазина суперстрипс и от гръцките ама викам айде да не ги повтарям. Та какво им е на супер стрипс-а, доста колеги ги хвалят
Пчелар Мераклия
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #2552 Преди 1 седмица

Иван.Иванов написа:Какво е кумафос ?
Ами нали казват, че не трябва да се третира с едни и същи ленти всяка година. Та първата година като взех кошерите сложих суперстрипс, миналата година някакви гръцки бяха дето сложих и тая година имаше в магазина суперстрипс и от гръцките ама викам айде да не ги повтарям. Та какво им е на супер стрипс-а, доста колеги ги хвалят

Мини го през Google и виж има писано във форума, при редуване с флуметрин или Флувалинат май беше дава отражение на плодовитостта на майките и бащите ;)
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Пчелар от: Враца

Мнение #2553 Преди 1 седмица

Kebapa1912 написа:И аз бях с един миналата година!Рояк хванат на 23.05.2018!На пролет под ръководството на Барачето ги направих три!С капани по модел на Майстора хванах три рояка и сега съм с 6!

Как от един рояк, напролет направи 3 отводки?

Мнение #2554 Преди 1 седмица

darkvr написа:Как от един рояк, напролет направи 3 отводки?

Никъде не казва, че е направил 3 отводки.
Май говори за три рояка :eek:

Мнение #2555 Преди 6 дни

Вчера прегледах кощерите, има хубав венец с мед, но в магазина има едва 1-2 рамки запечатани и още толкова незапечатани. В плодника има малко пило само на средните пити. Да се притеснявам ли? Да започна ли да подхранвам за да стимулирам майката да снася? Единия от кошерите беше отводка миналото лято. Системата е Дадан Блат 12 рамки. Предварително благодаря на всички за мненията.
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #2556 Преди 6 дни

kamelia написа:Вчера прегледах кощерите, има хубав венец с мед, но в магазина има едва 1-2 рамки запечатани и още толкова незапечатани. В плодника има малко пило само на средните пити. Да се притеснявам ли? Да започна ли да подхранвам за да стимулирам майката да снася? Единия от кошерите беше отводка миналото лято. Системата е Дадан Блат 12 рамки. Предварително благодаря на всички за мненията.

Бих подхранил със сиропче. Ако нямаш възможност редовно, помисли за питка над главите им. Може и двете. Усещането за непрекъснат приток ги кара да стимулират майката, а сега е важно.
Регистриран: Преди 9 месеца
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #2557 Преди 6 дни

Само внимавай със сиропа, че по това време на сезона е опасно, най- добре на свечеряване и всеки ден.
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #2558 Преди 6 дни

kamelia написа:Вчера прегледах кощерите, има хубав венец с мед, но в магазина има едва 1-2 рамки запечатани и още толкова незапечатани. В плодника има малко пило само на средните пити. Да се притеснявам ли? Да започна ли да подхранвам за да стимулирам майката да снася? Единия от кошерите беше отводка миналото лято. Системата е Дадан Блат 12 рамки. Предварително благодаря на всички за мненията.

Запечатаните за тебе.Незапечатаните за сироп.Сироп 1/1 по 300-400 мл. през вечер, за стимул.Питка с протеин няма да навреди.
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2559 Преди 6 дни

rumenggr написа:Бих подхранил със сиропче. .

Румба,само използвам поста ти.
Млада,ЛЯТНА майка,особено,пръкнала се през втората половина на лятото,се нуждае само от намек,а другите,до 1година,само от побутване.Но за майките,от 2 сезона нагоре,ако щеш ги удави със сироп,пилото няма да се увеличи... :mrgreen: .
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #2560 Преди 5 дни

Ангел Йосифов написа:... Но за майките,от 2 сезона нагоре,ако щеш ги удави със сироп,пилото няма да се увеличи... :mrgreen: .

А ,че нали ги сменяме на третата година? :eek: Къде ги намираш тия "баби"?! :lol:

Назад към Начинаещи

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 гости