Старите кучета отговарят!

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #2741 Преди 1 месец

barkov1982 написа:Тия май да, а тея де събират нектар дали събират прашец, май по скоро не, обаче съм наблюдавал пчела с" топчета" прашец да търси нектар в цветовете
П. П. Иначе съм попадал и на двете мнение ама дали от книги, дали от интернет, далиот форуми или фейсбъг, нямам никакъв спомен. :arrow:

В литературата има различни мнения но е факт пчелата да си потопи хобота в нектарника се търка в тичинките и после отива на друг цвят дали за нектар или прашец за процеса опрашване няма значение по скоро пчелата тук играе роля на нещо като брачен консултант тя опрашва не запложда но и е генетик пренася положително заредени полени по цветята а отрицателно заредените в кошера.Затова изкуственото опрашване е по неефективно от естественото няма разделяне по елзаряд, а електричеството и оплождането вървят ръка за ръка.Та затова кундалини ли беше енергията де отваря чакрите се сравнява с надигаща се кобра. Трябва движение то и затова слизаш от автомобила и те удря ток като се заземиш и пипнеш вратата така и пчелата като лети или когато мъжа и жената си играят на чичко доктор.
П.П.Така го написах, че и аз не си разбирам поста.
Пчелар Мераклия
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #2742 Преди 1 месец

Георги 1974 написа:.
П.П.Така го написах, че и аз не си разбирам поста.

Е, за това избягвам дълги постове и липсата на концентрация де. ;)
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Пчелар от: Северозапада

Мнение #2743 Преди 1 месец

barkov1982 написа:Е, за това избягвам дълги постове и липсата на концентрация де. ;)

Имаш право. Идеята на хата йога и раджа йога или целта е една просветление.
За хата трябват да кажем 50 г. , а за раджа ( царска) да кажем 5 г.може би това е разликата между къс и дълъг пост.
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #2744 Преди 1 месец

Георги 1974 написа:Имаш право. Идеята на хата йога и раджа йога или целта е една просветление.
За хата трябват да кажем 50 г. , а за раджа ( царска) да кажем 5 г.може би това е разликата между къс и дълъг пост.

Това 50г. малка ракийка ли е? :think:
Пчелар Мераклия
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #2745 Преди 1 месец

зуница написа:Това 50г. малка ракийка ли е? :think:

:rolling: :rolling: :clap: :clap: :clap: :clap: :rolling:
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Мнение #2746 Преди 1 месец

Георги 1974 написа:П.П.Така го написах, че и аз не си разбирам поста.

Не се притеснявай. За първи път ще ти е. :lol:
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #2747 Преди 4 седмици

solaris60 написа:Хубаво е Дядко ти да се вгледа в цветовете на бръшляна и сам ще си отговори, а и не само той.

Но,защо не го носят в кошничките,а на гръб? :arrow: :arrow: :lol: :lol:

Мнение #2748 Преди 4 седмици

дядо емо написа:Но,защо не го носят в кошничките,а на гръб? :arrow: :arrow: :lol: :lol:

Ех дядка, как събират пчелите прашец? Първо се овалват в прашеца от тичинките, който се полепва по тях и след това с крачетата го "сресват" от тях и го формират като топчета по крачетата си и то само на задните две. Когато прашеца е в изобилие в някои растения - например тикви, то целите пчели са жълти. Прашниците на брашляна са доста високо и пчелите се провират през цветовете, което допринася за цялосното им "омазване" с прашец. Ето това виждаш.
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: скоро

Мнение #2749 Преди 4 седмици

Единия ми рояк е започнал да изхвърля кристали захар. Хранил съм ги със захарен сироп 2захар:1вода и по 1 парче питка им бях раздал Август. Какво съм объркал? Само при едните го виждам, те взимаха най-бързо сиропа и са най на слънце, ако има някакво значение :think:

Мнение #2750 Преди 4 седмици

Перо Мелиферо написа:Единия ми рояк е започнал да изхвърля кристали захар. Хранил съм ги със захарен сироп 2захар:1вода и по 1 парче питка им бях раздал Август. Какво съм объркал? Само при едните го виждам, те взимаха най-бързо сиропа и са най на слънце, ако има някакво значение :think:

Прекалил си със захарта, а и самата захар не е каквато от едно време.

Назад към Начинаещи

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 гости