Старите кучета отговарят!

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #2751 Преди 3 седмици

Перо Мелиферо написа:Единия ми рояк е започнал да изхвърля кристали захар. Хранил съм ги със захарен сироп 2захар:1вода и по 1 парче питка им бях раздал Август. Какво съм объркал? Само при едните го виждам, те взимаха най-бързо сиропа и са най на слънце, ако има някакво значение :think:

Имат кристализирал мед по крайните пити. ;) Грешката ти е, че не си го видял, за да го махнеш, тъй като ще го изхвърлят, защото не могат да го изконсумират. А и в пропорцията захарта ти е повечко.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #2752 Преди 3 седмици

.
Пчелар от: Северозапада

Мнение #2753 Преди 3 седмици

Ако август си давал 2:1 захар е гъст не се инвертира като трябва.
Поне така мисля макар, че съм чел че и от питки мед правят е то колко е мед друга работа то не че и аз не съм давал захар де, ама трябва за зимъска.
Майстор - Готвач
Пчелар от: скоро

Мнение #2754 Преди 3 седмици

Началото на Септември, 6-7-8 то все тая де, жега си е, ма тоя дедо ви Кашковски ги разправя да е 2:1 сиропа и кой съм аз та да не съобразя...
Август беше 1:1 + мед+ прашец :D това на рояците, Първите още нищо не са получили. Тия магарета днеска установих, че са си опоскали бутиковите рамчетата със запечатан мед, обаче незапечатания в магазина си стои :snooty:
Пчелар Мераклия
Пчелар от: Благоевград

Мнение #2755 Преди 3 седмици

Перо Мелиферо написа:Началото на Септември, 6-7-8 то все тая де, жега си е, ма тоя дедо ви Кашковски ги разправя да е 2:1 сиропа и кой съм аз та да не съобразя...

Ех Перка, не го очаквах от теб, де е Кемерово де е Д. Д.
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #2756 Преди 3 седмици

Здравейте. Затваряте ли горната прелка на кошера и колко стеснявате отвора на долната при зимуването на кошера?

Мнение #2757 Преди 3 седмици

karizma написа:Здравейте. Затваряте ли горната прелка на кошера и колко стеснявате отвора на долната при зимуването на кошера?

Би трябвало да е обратно. Горната се отваря, а долната се затваря максимално. При липса на горна прелка, долната се притваря на колкото междурамия пчели има в кошера.
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #2758 Преди 3 седмици

karizma написа:Здравейте. Затваряте ли горната прелка на кошера и колко стеснявате отвора на долната при зимуването на кошера?

Дълги години воювах с пчелите.Аз отворя горната прелка.Те я затворят.На края се предадох.Горните прелки са устойчиво заклеени. Долната затварям в зависимост от силата на семейството,но никога повече от 7 см.Много често пчелите намаляват още входа като запълват с клей излишното, според тях.Стеснената прелка по-лесно се защитава при нападения. Дъното е отворено така, че няма да прегреят.Почнат ли и неговата мрежичка да заклейват го затварям.По-малко за чистене ще има на пролет.
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #2759 Преди 3 седмици

Перо Мелиферо написа:Единия ми рояк е започнал да изхвърля кристали захар. Хранил съм ги със захарен сироп 2захар:1вода и по 1 парче питка им бях раздал Август. Какво съм объркал? Само при едните го виждам, те взимаха най-бързо сиропа и са най на слънце, ако има някакво значение :think:

Трети ден,последната отводка изхвърля дребни кристали захар.Единствено той,който повече време бил на сянка.Давах сироп 1,5 захар 1вода след 20 август.Само пред този кошер,всяка сутрин 10 пчели агонизират,като някои пчелите ги изнасят полумъртви.Нещо съм сгрешил,но къде ли? :think:
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #2760 Преди 3 седмици

Нищо не си сбъркал.Ще свикнат... ;) :lol: :D

Назад към Начинаещи

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 гости