Старите кучета отговарят!

Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #2761 Преди 4 седмици

jdrumev написа:Нищо не си сбъркал.Ще свикнат... ;) :lol: :D

Както ние ядем кюфтета от соя,така и те да дъфчат Аржентинска захар.
ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2762 Преди 4 седмици

Трудното е не да ги научиш,а да ги от учиш /Данче Друмевски/. ;) :D :lol:

Мнение #2763 Преди 4 седмици

Ангел Йосифов написа:В момента цъфти датура,която не е съвсем безобидна за пчелите.Във големите цветове,като фунии,обикновено пчелите излизат омърляни с прашец,а аромата на датурата действа,като опиат за пчелите..

В района често се среща в дворовете.Прашеца от нея,може ли да причини отравяне? :think:
Пчелар от: Северозапада

Мнение #2764 Преди 4 седмици

Перо Мелиферо написа:Началото на Септември, 6-7-8 то все тая де, жега си е, ма тоя дедо ви Кашковски ги разправя да е 2:1 сиропа и кой съм аз та да не съобразя...
Август беше 1:1 + мед+ прашец :D това на рояците, Първите още нищо не са получили. Тия магарета днеска установих, че са си опоскали бутиковите рамчетата със запечатан мед, обаче незапечатания в магазина си стои :snooty:

Перка нямаш силата на семействата на дедо ти Кашковский, а и те с Найчуков го правят началото на септември с няколко идеи /студ отвън и умишлено блокиране на майката, избягване на манов мед и да е първия изяден захарния и подреба на гнездото/но говорят захар 1/3 - 1/4 от зимнопролетните запаси.
П.П.С дедо Кашковский трябва да се внимава всяка стъпка има своята логика.Нямаш силата на семействата му и района му , колко и тривиално да е .
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: скоро

Мнение #2765 Преди 4 седмици

Георги 1974 написа:Перка нямаш силата на семействата на дедо ти Кашковский, а и те с Найчуков го правят началото на септември с няколко идеи /студ отвън и умишлено блокиране на майката, избягване на манов мед и да е първия изяден захарния и подреба на гнездото/но говорят захар 1/3 - 1/4 от зимнопролетните запаси.
П.П.С дедо Кашковский трябва да се внимава всяка стъпка има своята логика.Нямаш силата на семействата му и района му , колко и тривиално да е .

Човека казваше, че трябва да е 2:1 за да не ги тормозим да изпаряват излишни количества вода когато е хладно. Явно си е до сила на семейството появата на кристали, моето рояче нема как да се мери с техните семейства. Не са успели да го инвертират както трябва и ей го на, захар по прелката и осите 'рупат ли 'рупат. Но това си има и положителна страна - осите не влизат в кошера :D

Мнение #2766 Преди 4 седмици

Перо Мелиферо написа: Но това си има и положителна страна - осите не влизат в кошера :D

Положителна - докато не пристигнат и останалите неразбрали къде има захар на аванта. ;)
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2767 Преди 4 седмици

дядо емо написа:В района често се среща в дворовете.Прашеца от нея,може ли да причини отравяне? :think:

Дори и загуба на пчели.Така съм чел!Иначе нямам лични наблюдения.

Мнение #2768 Преди 4 седмици

Ангел Йосифов написа:Дори и загуба на пчели.Така съм чел!Иначе нямам лични наблюдения.

Питам,защото едва ли в момента някой пръска каквото и да било,а един кошер изхвърля полумъртви пчели.Само тя е логично обяснение. :think:
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #2769 Преди 4 седмици

дядо емо написа:Питам,защото едва ли в момента някой пръска каквото и да било,а един кошер изхвърля полумъртви пчели.Само тя е логично обяснение. :think:

Пръскат дядка, пръскат! С глифозат пръскат, с отрови, които да морят гадините налитащи на зърното (посевно). С две думи: няма ли химия - няма реколта, а ний (пчеларите) се чудим що да сторим, ами нищо не можем да направим, защото все едно да му речеш на някой, че парите в неговия джеб са твои. Само гнома го умее туй! Е, той така си мисли. :lol:
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил

Мнение #2770 Преди 4 седмици

дядо емо,
Я кажи все пак с какво се пудрят твоите пчели?
Както се казваше в един виц: "Кой боядиса коня ми зелен?"
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"

Назад към Начинаещи

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 гости