Старите кучета отговарят!

Лонг Джон Силвър
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Пловдив

Мнение #4131 Преди 1 седмица

Пропуснах да отбележа, че огньовката прочиства и кръвоносните съдове от натрупвания и стесняването им. Което си е бич особено за мъжете над ....... години.
:thumbup:
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #4132 Преди 1 седмица

Колеги, моля за мнения.
Млада майка скоро пронесла, още няма запечатано пило.
Пилото е толкова замлечено, че килийките са пълни на 1/3 че и повече!!! :think:
Какво е това, какво значи?
Да има силни семейства, които захранват пилото с повече млечице, но чак толкова аз не бях виждал.
Пилото е на 1/4 рутова пита от двете страни, равномерно без пропуски и напълно нормално за пронесла майка на 5-6 ден.
Благодаря.
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #4133 Преди 1 седмица

Марин Шойков написа:Колеги, моля за мнения.
Да има силни семейства, които захранват пилото с повече млечице, но чак толкова аз не бях виждал.
Пилото е на 1/4 рутова пита от двете страни, равномерно без пропуски и напълно нормално за пронесла майка на 5-6 ден.
Благодаря.

Като се излюпят ми покажи очите... ;) :lol: :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #4134 Преди 1 седмица

Благодаря.

Търтеите са се престарали бре... ;)
Треаше да снимаш!
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ

Мнение #4135 Преди 1 седмица

nikawr написа:Търтеите са се престарали бре... ;)
Треаше да снимаш!

Според мен не е сметнал,че няма да прави отводки... ;) :lol: :lol: :lol:Моите оплодени майки на 4-5 ден са вече на трета рамка най малко да осеминяват,а тая още е на лицето. ;) :lol: :lol: :lol:А всички знаете,че аз не правя силни отводки. ;) :lol: :lol:

Мнение #4136 Преди 1 седмица

Благодаря.

Краставичките като ти наболееят в градинката не слагаш ли в чинийката една две повечко? Не се стискаш като да са взети от Кауфланд с цена от 5 лева. ;)
Всичко има в природата бол. Прашец, нектар, вода, кърмачки, температура...всичко е в повече, млечицето - също.
ИПМ

Мнение #4137 Преди 1 седмица

solaris60 написа:Краставичките като ти наболееят в градинката не слагаш ли в чинийката една две повечко? Не се стискаш като да са взети от Кауфланд с цена от 5 лева. ;)
Всичко има в природата бол. Прашец, нектар, вода, кърмачки, температура...всичко е в повече, млечицето - също.

Ама майките са му кът. ;) :lol: :lol:Не ме пренебрегвай и меня.Кажи кога да очаквам 2-3 майки от Кьоравата? ;) :lol: :lol:

Мнение #4138 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Ама майките са му кът. ;) :lol: :lol:Не ме пренебрегвай и меня.Кажи кога да очаквам 2-3 майки от Кьоравата? ;) :lol: :lol:

Когато ми изпратиш онези, които си ми обещал още когато не се дуеше като тетрев в размножителен период. ;)
ИПМ

Мнение #4139 Преди 1 седмица

solaris60 написа:Когато ми изпратиш онези, които си ми обещал още когато не се дуеше като тетрев в размножителен период. ;)

А почакай още малко де.Ся набирам знания.Имам една професорска от Румениге,но не е за теб.Гледай тая с раждата ще ти върши перфекната рабута.Обзалагам се,че до 9 рамки пило 7/2 ще стигнеш. ;) :lol: :lol:
п.п.Кажи ко търсиш да знам какво да ти пратя?След 1 06 ще имам от всички по много ;) :lol: :lol:

Мнение #4140 Преди 1 седмица

jdrumev написа:А почакай още малко де.Ся набирам знания.Имам една професорска от Румениге,но не е за теб.Гледай тая с раждата ще ти върши перфекната рабута.Обзалагам се,че до 9 рамки пило 7/2 ще стигнеш. ;) :lol: :lol:
п.п.Кажи ко търсиш да знам какво да ти пратя?След 1 06 ще имам от всички по много ;) :lol: :lol:

Не искам от теб, че ще е много нослива като теб на постове във форума, но яйцата ще са кухи също като постовете. :lol:

Назад към Начинаещи

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 гости