Търтовка

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #121 Преди 2 седмици

solaris60 написа:Всъщност правиш отводка, но да не избиваш пчелите от търтовката го оставяш на новодомците. Кой минал през ситото минал, но предимно няма такива. ;)

То че правиш нещо като отводка е така, но ако те разбрах правилно за ситото не си прав. Ако търтовката е от 1-2 рамки пчели разлика много няма да видиш спрямо нова отводка, но ако търтовката 5-6р се вижда огромна разлика от отводка на 2-3 рамки и това семейство. В боя го отнасят основно търтовъчните пчели и подмора не е много след като приключи войната.
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Мнение #122 Преди 2 седмици

nikawr написа:То че правиш нещо като отводка е така, но ако те разбрах правилно за ситото не си прав. Ако търтовката е от 1-2 рамки пчели разлика много няма да видиш спрямо нова отводка, но ако търтовката 5-6р се вижда огромна разлика от отводка на 2-3 рамки и това семейство. В боя го отнасят основно търтовъчните пчели и подмора не е много след като приключи войната.

Така де, истината е някъде там. :thumbup: ;)
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #123 Преди 2 седмици

solaris60 написа:Всъщност правиш отводка, но да не избиваш пчелите от търтовката го оставяш на новодомците. Кой минал през ситото минал, но предимно няма такива. ;)

С две преградни не е ли по лесно? :think: :lol: :lol:
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #124 Преди 1 седмица

Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #125 Преди 1 седмица

jdrumev написа:https://youtu.be/r1Tt0sTxd1g :think: :think: :think:

:lol:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Назад към Начинаещи

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 гости