Търтовка

Пчелар Мераклия
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #101 Преди 11 месеца

darkvr написа:всичко добре си направил, но едно не разбрах що у жълто си я мазал, тая година не беше ли у синио?

nikawr написа: и я белязах с жълто, в чест на жълтите табелки, които може би ще наредя наесен на капаците.... :lol:
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #102 Преди 11 месеца

darkvr написа:всичко добре си направил, но едно не разбрах що у жълто си я мазал, тая година не беше ли у синио?

Подариха ми такъв маркер, жълт... :lol:
Шегувам се, не е заради подаръка, просто реших за себе си, че тази година жълти, до година бели, за да ги виждам по-бърже... ;)
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #103 Преди 11 месеца

nikawr написа:Подариха ми такъв маркер, жълт... :lol:
Шегувам се, не е заради подаръка, просто реших за себе си, че тази година жълти, до година бели, за да ги виждам по-бърже... ;)

Точно така и аз съм на това мнение.
От де на къде някой ще ми казва как да си боядисвам жената, пардон майката, то си е едно и също. :D
Майтапя се, но и аз съм го обмислял варианта на Ники.
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #104 Преди 11 месеца

Марин Шойков написа:Точно така и аз съм на това мнение.
От де на къде някой ще ми казва как да си боядисвам жената, пардон майката, то си е едно и също. :D
Майтапя се, но и аз съм го обмислял варианта на Ники.

Аз от години съм взел компромисно решение. ;) Оранжев маркер за рисуване Uni Posca на акрилна основа, използва ярко матово мастило. :thumbup: Вижда се идеално и не може да се сбърка с купешка майка.Дори да съм забравил на първо четене.А в тефтера пише кога е белязана майката. А, бе друго си е да платиш само един маркер вместо три. :shifty:
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #105 Преди 11 месеца

Аз бих наблюдавал след пронасянето на майката поне 4 цикала тая търтовка.То аз мислех,че съм се разбрал с арендаторите,но един ми заби ножа/жилото/. ;)
Контакт:

Мнение #106 Преди 11 месеца

jdrumev написа:Аз бих наблюдавал след пронасянето на майката поне 4 цикала тая търтовка.То аз мислех,че съм се разбрал с арендаторите,но един ми заби ножа/жилото/. ;)

Миналата година търтовка си произведе майка, изими си нормално, но семейството се развива мудно. Верно че сега е на втори магазин, но предишните паши, ако ги имаше нямаше да намъкне нищо. Нарочно не му сменям майката, да видя докога ще издаяни. Още пролетис я маркирах жълтава естествено, за да съм сигурен, че ще разбера, ако я сменят. Според доста наши автори, нашата месна пчела има способността на си прави майка без майка, доста по често от една карпатка примерно. Вероятността да търтовка да си произведе майка при нас се оценява на около 3% по спомен, което е доста.
Та бившите търтовкити си ги следя не заради друго, ами просто от любопитство... ;)
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ

Мнение #107 Преди 11 месеца

nikawr написа:Миналата година търтовка си произведе майка, изими си нормално, но семейството се развива мудно. Верно че сега е на втори магазин, но предишните паши, ако ги имаше нямаше да намъкне нищо. Нарочно не му сменям майката, да видя докога ще издаяни. Още пролетис я маркирах жълтава естествено, за да съм сигурен, че ще разбера, ако я сменят. Според доста наши автори, нашата месна пчела има способността на си прави майка без майка, доста по често от една карпатка примерно. Вероятността да търтовка да си произведе майка при нас се оценява на около 3% по спомен, което е доста.
Та бившите търтовкити си ги следя не заради друго, ами просто от любопитство... ;)

С модернизатора сме коментирали тоя феномен преди.Истината е една 100% зимна смъртност. ;)
Контакт:

Мнение #108 Преди 11 месеца

jdrumev написа:С модернизатора сме коментирали тоя феномен преди.Истината е една 100% зимна смъртност. ;)

Еми вече е 99%, мойта оцеля... :lol:
ИПМ

Мнение #109 Преди 11 месеца

nikawr написа:Еми вече е 99%, мойта оцеля... :lol:

Колко добив ти докара до тук?
Контакт:

Мнение #110 Преди 11 месеца

jdrumev написа:Колко добив ти докара до тук?

Още нищо, нали това казвам, че се разви бавно. Напълнила е един магазин и заченала втория. Но в сравнение с другите, чак сега за слънчо се изправи, иначе с много муден темп се разви...

Назад към Начинаещи

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 гости