Търтовка

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #91 Преди 11 месеца

jdrumev написа:Много ясно,но има едно условие.Тръвната винаги трябва да е най отгоре. :D :D За да ядеж мед от средни рамки от тръвна си трябва или 2 магазина или ХР. :D :D

Ами аз ям, опс..., не аз, приятели много обичат и си хапват восък с мед. Естествено аз им правя подаръци, в които няма търтееви ларви. Единственото условие е да ми върнат рамката, но аз не играя да я обтелвам. Единствения зор имам, когато количеството мед в рамките е голямо, а приятелите са се заситили, тогава се налага да въртя (вадя) меда от рамките. Ето и днес ги намачках, а колко мед имаше в тях, ама... от дето дошъл, там отишъл - няма време.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #92 Преди 11 месеца

rumenggr написа:Младата е снасяла навсякъде. Пет рамки с работнически килийки само в единия корпус + наакала е и медовия където може, а там е намерила и строителната рамка наскоро. Кофти! Сееше прекрасно! Оплоди се на три рамки и ги наблъска за нула време от летва, до летва. Румен и се израдва и я батиса :angry-banghead: Лошото е, че пчелите вече са доста стари.
Румба мисля, че имаш проблем с две думи те избива на перфекционизъм, с живите еденици не винаги е точна наука. Е сега например имаме клиенти които трябва да отчетат живи приплоди 20%, та сутринта имах една стопанка с 7 крави колко телета трябва да се отчетат що се получава 1,4 и тя е счетоводител и казва под 5 се закръглява надоло и трябва 1 теле а аз си мисля че щом е 1,4 трябва да са 2 що кравата не може да роди 0,4 теле.Ама знам ли кое е правилното.
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #93 Преди 11 месеца

Георги 1974 написа:Румба мисля, че имаш проблем с две думи те избива на перфекционизъм, с живите еденици не винаги е точна наука. Е сега например имаме клиенти които трябва да отчетат живи приплоди 20%, та сутринта имах една стопанка с 7 крави колко телета трябва да се отчетат що се получава 1,4 и тя е счетоводител и казва под 5 се закръглява надоло и трябва 1 теле а аз си мисля че щом е 1,4 трябва да са 2 що кравата не може да роди 0,4 теле.Ама знам ли кое е правилното.

С анекс ще добавиш или извадиш и всичко ще е точно Чичо Гошо. ;) :D :D
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #94 Преди 11 месеца

Георги 1974 написа:.

:thumbup:
Пчелар от: Враца

Мнение #95 Преди 11 месеца

Колеги моля кажете, търтофка, гради ли восачни основи и вкарва ли нетар за мед
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #96 Преди 11 месеца

darkvr написа:Колеги моля кажете, търтофка, гради ли восачни основи и вкарва ли нетар за мед

След 2 цикала гради,а нектар си носят редовно. ;) :D :D
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: скоро

Мнение #97 Преди 11 месеца

jdrumev написа:След 2 цикъла гради,а нектар си носят редовно. ;) :D :D

А би ли ни докоснал с божествената си благодат(да се разбира би ли обяснил ;) )нас, непросветените, тия цикли дето си зациклил от известно време на тях, какви са? Предполагам не са лунни или пък са :think: ?
"То идеи имаме, ами лек нямаме!" Данче Друмевски :clap:
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #98 Преди 11 месеца

Та преди две седмици едина яка отводка /8-9/ междурамия пчели беше станала търтовчица, ттваже втората изгубена майка при брачен полет тази година. Насяти яко 4 пити с безброй яйца. Реших да пробвам друг мурафет за оправянето им и постъпих по следния начин: Придадох им един маточник в предпазител и им лопнах капака... В събота отварям и гледам 4 пити добре запечатано търтиево и една осеменена с нормално пило, яйца на търтовка не видях. Намерих майката и я белязах с жълто, в чест на жълтите табелки, които може би ще наредя наесен на капаците.... :lol:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Пчелар от: Враца

Мнение #99 Преди 11 месеца

всичко добре си направил, но едно не разбрах що у жълто си я мазал, тая година не беше ли у синио?
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #100 Преди 11 месеца

Зелено!

Назад към Начинаещи

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 гости