Начинаещ с огромен мерак

Регистриран: Преди 1 месец
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #1 Преди 1 месец

Здравейте, казвам се Георги и съм от Хасково. През 2019 се сдобих с 2 отводки направени много слаби, едно рояче на 2-3 рамки и си закупих един среден по сила кошер. Всичко е дадан блат 10р.прочел съм само книгата на Радоев и много от форумите. По пчелите ме запалиха мой приятели от Ивайловград тъй като съм и от там, но си живея в Хасково. Та на кратко има ли добър и съвместен пчелар от Хасково или блозо, който има същата система кошери, като моята и мога да отида да чарокувам при него естествено без заплащане от негова страна.
ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2 Преди 1 месец

Yordanov87 написа:Здравейте, казвам се Георги и съм от Хасково. През 2019 се сдобих с 2 отводки направени много слаби, едно рояче на 2-3 рамки и си закупих един среден по сила кошер. Всичко е дадан блат 10р.прочел съм само книгата на Радоев и много от форумите. По пчелите ме запалиха мой приятели от Ивайловград тъй като съм и от там, но си живея в Хасково. Та на кратко има ли добър и съвместен пчелар от Хасково или блозо, който има същата система кошери, като моята и мога да отида да чарокувам при него естествено без заплащане от негова страна.

То Професор има ти за пчелари питаш. ;) :lol: :lol:
Регистриран: Преди 1 месец

Мнение #3 Преди 1 месец

Още по добре. Само да е съгласен да ходя да му помагам

Мнение #4 Преди 1 месец

Yordanov87 написа:Още по добре. Само да е съгласен да ходя да му помагам

Въпроса е той или пчеларя-майстор, който и да е той, дали ще е съгласен да ти помага. ;)
ИПМ

Мнение #5 Преди 1 месец

solaris60 написа:Въпроса е той или пчеларя-майстор, който и да е той, дали ще е съгласен да ти помага. ;)

Помагат,помагат точно тия... ;) :lol: :lol:
Регистриран: Преди 9 месеца

Мнение #6 Преди 1 месец

Yordanov87 написа:Здравейте, казвам се Георги и съм от Хасково. През 2019 се сдобих с 2 отводки направени много слаби, едно рояче на 2-3 рамки и си закупих един среден по сила кошер. Всичко е дадан блат 10р.прочел съм само книгата на Радоев и много от форумите. По пчелите ме запалиха мой приятели от Ивайловград тъй като съм и от там, но си живея в Хасково. Та на кратко има ли добър и съвместен пчелар от Хасково или блозо, който има същата система кошери, като моята и мога да отида да чарокувам при него естествено без заплащане от негова страна.

Освен ако не е образно казано, това чиракуването честно, не мога да го възприема в днешно време. Иначе съм съгласен,че всеки начинаещ (и не само) пчелар ще напредва много по бързо в пчеларските знания и умения, ако има до себе си знаещ и доброжелателно (а защо не и приятелски) настроен ментор, който ще му спести, може би години, излишни лутания. Георги, ако ти наистина имаш огромния мерак(това е най-важно), за който пишеш, започни сам, сблъскай се с проблемите и чак тогава потърси своя ментор, защото човек най-добре разбира как се действа в дадена ситуация, когато сам се сблъска с нея. И тогава съветите на ментора ти ще попият в теб завинаги и няма да ги забравиш след поредната прочетена статия.
Знам, че много хора няма да се съгласят с мен, но всеки има право на мнение, а единствено ти си решаяваш какво да правиш.
Желая ти успех! :thumbup:

ПП А как са семействата в момента?
Лонг Джон Силвър
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #7 Преди 1 месец

Бяла рЯка устройва ли те ?
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
ИПМ

Мнение #8 Преди 1 месец

Марин Шойков написа:Бяла рЯка устройва ли те ?

Пази боже... ;) :lol: :lol:
Лонг Джон Силвър
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #9 Преди 1 месец

jdrumev написа:Пази боже... ;) :lol: :lol:

Яд те е че за два месеца ще му дишаш прахта ли ? :mrgreen:
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
ИПМ

Мнение #10 Преди 1 месец

Марин Шойков написа:Яд те е че за два месеца ще му дишаш прахта ли ? :mrgreen:

Не ме яд,но ми е жал за момчето. :lol: :lol:

Назад към Начинаещи

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 гости