Само за фенове на Дадант, и Блат!

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #1 Преди 3 години

Значи, да поясня, че аз съм твърд фен на тия двамата.
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Варна

Мнение #2 Преди 3 години

Тянка, Дадан! Или ти слагаш Т като Тянко? :)

Мнение #3 Преди 3 години

Имам добра книга за любителите на Дадан. Oригинала и превода, който не е превод на цялата книга.

За книгата, не се стряскайте от заглавието в което има "хралупа". Руснакът си отглежда пчелите в стандартни Дадан-Блат и в лежаци, но ги зазимява с по един пълен магазин със запечатани пити с мед.
Преводът не е буквален - изречение за изречение, защото руснаците имат различно изразяване на идеите си спрямо българския език. Те също така започват да говорят по една тема, след което прескачат на друга, след което се връщат на първата тема, след което започват трета тема, без да казват какво имат предвид. Затова давам и оригинала, който иска да го чете.

Palagin.doc
(159.5 KiB) Свалено 281 пъти
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #4 Преди 3 години

Е, нали изписахме сто страници, оттатък, че било с т? А иначе, очаквам книгата. Сега като е тук Византиеца, моя приятел, ще я прочете, и ще ми каже най- важното. Добре дошъл, и на Слави 13!
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.

Мнение #5 Преди 3 години

slavi 13 написа: Руснакът си отглежда пчелите в стандартни Дадан-Блат и в лежаци, но ги зазимява с по един пълен магазин със запечатани пити с мед.

Изводът ми от прочетеното е, че то направо си е корпусна технология на отглеждане. :)

Мнение #6 Преди 3 години

Не коментирам какво прави руснакът, но неговите изводи за това, че пчелите не се качват над 10 см. мед, са общи за всички кошери. И аз това съм го виждал и съм съгласен с него.
И когато пчеларя сложи магазин над 10- см. мед, пчелите не се качват в магазина на Дадан -Блат.

Мнение #7 Преди 3 години

slavi 13 написа:Не коментирам какво прави руснакът, но неговите изводи за това, че пчелите не се качват над 10 см. мед, са общи за всички кошери. И аз това съм го виждал и съм съгласен с него.
И когато пчеларя сложи магазин над 10- см. мед, пчелите не се качват в магазина на Дадан -Блат.

В какъв смисъл не се качват? Не отглеждат пило, или не складират мед?

Мнение #8 Преди 3 години

iliew написа:
slavi 13 написа:Не коментирам какво прави руснакът, но неговите изводи за това, че пчелите не се качват над 10 см. мед, са общи за всички кошери. И аз това съм го виждал и съм съгласен с него.

В какъв смисъл не се качват? Не отглеждат пило, или не складират мед?

Вместо ханеманова решетка
БИО пчелар
Пчелар от: Златоград

Мнение #9 Преди 3 години

Анализите ми тази година показват, че следва да се очаква високо равнище на зимна и ранно пролетна смъртност по места. Особено при тази система.
"Липсата на дълбочина на мисълта обикновено се компенсира с дължина" - Шарл дьо Монтескьо ;)

Мнение #10 Преди 3 години

"Анализите ми показват". :D Вземи ги систематизирай тези анализи и публикувай тук един научно-пчеларски труд!

п.п. Радвам се, че си тук и дано си си взел и чувството за хумор. ;)

Назад към Дадан-Блат

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 гости