Само за фенове на Дадант, и Блат!

Петъчен майстор пчелар
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #291 Преди 5 месеца

Ангел Йосифов написа:.В събота,ако Шефа даде,ще снимам.

Обещаните снимки 8-)
Само за фенове на Дадант, и Блат  - P_20190504_140649.jpg

Само за фенове на Дадант, и Блат  - P_20190504_135149.jpg
ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #292 Преди 5 месеца

Тоя кошер много ми е чудно майсторе да ли не е пъзел.Елементарни 3 от долу на горе. ;) :D :D Интересно ми е кога ще го засенчиш? :lol: :lol: :lol: :D :D :D
Петъчен майстор пчелар

Мнение #293 Преди 5 месеца

Те и магазините в страни са на пъзел с по един свищак :lol:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #294 Преди 5 месеца

Ангел Йосифов написа:Обещаните снимки 8-) P_20190504_140649.jpg
P_20190504_135149.jpg
Изображение

Днес инпровизирах-рошфусов корпус.
Конфигурация-дълбоко дъно,магазин,корпус,хр,хранителна надставка(като при Венер),два магазина,хр. и корпус с 2 отделения.
Само за фенове на Дадант, и Блат  - P_20190511_171448.jpg
ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Пчелар от: 5 години

Мнение #295 Преди 5 месеца

Майсторе,за какво ти е тая хранилка? ;) :lol: :lol: Нищо не вземат отварата вкисна. :D :D
Регистриран: Преди 1 година
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Лакатник, Козлодуй

Мнение #296 Преди 5 месеца

Ангеле, много ми харесват тези снимки. Дай Боже, всеки му! Знанията ми все още не отговарят на такива сложни ротации, дори още пашите не си познавам добре...Ти си играеш с корпусите, като преял пчелояд с търтей :D
Кажи сега дали е удачно следното. Имам един напълно усвоен плодник и отгоре два изградени магазина, към момента празни :mrgreen: Като паши очаквам аморфата и липата.
Целта - искам да си направя най-качествените майки и отводки.
Да действам ли така - като тръгне силната паша, взимам плодник с изградени пити, слагам майката в него и го поставям на първа позиция. Върху него остават двата магазина, а над тях е плодникът с всички пчели и пилото, но обърнат на 180°? Да ползвам ли ХР?
Петъчен майстор пчелар

Мнение #297 Преди 5 месеца

zx7r написа:Целта - искам да си направя най-качествените майки и отводки.
Да действам ли така - като тръгне силната паша, взимам плодник с изградени пити, слагам майката в него и го поставям на първа позиция. Върху него остават двата магазина, а над тях е плодникът с всички пчели и пилото, но обърнат на 180°? Да ползвам ли ХР?

ХР е задължителна.а плодника с изградените рамки не е много удачно.Ако пашата не е силна,няма да има мед,а мн пило.Поне половината рамки в плодника,при майката,трябва да са во.
Пчелар от: Лакатник, Козлодуй

Мнение #298 Преди 5 месеца

Ангел Йосифов написа:ХР е задължителна.а плодника с изградените рамки не е много удачно.Ако пашата не е силна,няма да има мед,а мн пило.Поне половината рамки в плодника,при майката,трябва да са во.

Предполагам ВО да са в двата края, а в центъра изградените? А защо ВО се предпочитат пред изградените? Свързвам ги само, като противороева мярка... :think:
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #299 Преди 5 месеца

zx7r написа:Предполагам ВО да са в двата края, а в центъра изградените? А защо ВО се предпочитат пред изградените? Свързвам ги само, като противороева мярка... :think:

Не.
Ама да не взимам функциите на Майстора. ( без какъвто и да е сарказъм )
Ако има емотикон с поклон турил съм го тук.
Крайните трябва да са изградени, средните също ( действат като мостове ), останалите ги редуваш.
Друго искам да ти кажа. Ако майката ти е много добра със силни феромони , ХР не върши работа. Плътна преграда - снелгрова дъска или в краен случай плат.
Успех.
:thumbup:
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.

Мнение #300 Преди 2 седмици

Здравейте коллеги!
Искам да попитам от по опитни пчелари - роботи ли някой с 6- рамков Дадан-Блат (за плодник) + магазини?

Назад към Дадан-Блат

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 гости