Ф8Р145М32 Final Edition

Профилна снимка
jdrumev
Хрометофоб
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #71 Преди 5 месеца

Няма ли опасност ако има паша по тоя начин да почнат да пълнят мед Жорка?
Профилна снимка
Георги
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #72 Преди 5 месеца

jdrumev написа:Няма ли опасност ако има паша по тоя начин да почнат да пълнят мед Жорка?

Един микрокорпус пчели трудно ще пълнят мед.
Имам предвид, че половината са млади и ще се захванат с гадеж.
Празното пространство над майката няма да им хареса много.

Другия вариант е да не се уфлянква, а да центрофужи. :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Профилна снимка
Георги 1974
Пчелар от: Северозапада

Мнение #73 Преди 5 месеца

бай Мичо написа:Ей, това фАраритата са голЕма работа.[/align][/size][/b]

Бай Мичо 100 пъти ти казах в Сибир годзилата е една -Кашковский, негов съратник и главен диетолог е малката Годзила- Найчуков, схемата им за пролеттно развитие е без алтернатива най доброто което е измислено досега за Сибир за студената и променлива пролет.
Барков го измисли как да го приложим при нашите условия /в момента има и не са малко семейства 2плодника Дадан-Блат това е 5кг. пчели и 8-9-10пити с пило това са поне още 5кг. пчели и 1 магазин мед.
Друмев се уплаши и се отказа имало 4 см. между корпусите били му силни и т.н..
Аз ще го правя тази неделя/сезона ми върви по късно от на тия двамата/.
Та 100 пъти сме го коментирали ама ти Егошин това Егошин онова, МЕДЕНАТА ШАПКА НА ВЕНЕР това и онова тая пуста медена шапка и до сега не знам за какво ми е и не искам да знам, отделно милерова хранилка със захар според еди кой си.
Взимаш елементи от системите на много мозъци искаш да постигнеш съвършенство
/имаш професионално изкривяване/.
Повтарям за 101 път пролетното развитие на семействата се прави в Сибир по Найчуков то е без алтернатива до момента, без медови шапки без суха захар.
Точка.

П.П.До сега не съм правил тази система на 100% /това ще ми е за първи път/, но това което до сега съм правил /отчасти/ и това което постигна Барков само че той има и Бъкфаст и силни семейства /по Борката/ и разбира се на негова милост ме окуражава да го направя.
П.П.Искрено и от сърце ти желая успех.
Профилна снимка
jdrumev
Хрометофоб

Мнение #74 Преди 5 месеца

Не ме е дострашало Жорка просто мазалото ще е голямо,а брата не обича такива работи.4,5 см м/у рамково разтояние и за мен са много. :D :D :D А иначе имаме 12,5 рамки пило.Така че другарят Барков е назад малко от назе. :D :D :D
Профилна снимка
бай Мичо
Пчелар от: 1060м надморска

Мнение #75 Преди 5 месеца

Колеги,
МОЛЯ,
не ми давайте съвети да си сменям системата и/или елементи от нея.
Системата ми е за мое удобство и е ВЕЧЕ проверена.
Работи.
.
Съвети приемам как да се науча да я управлявам, ( нея, системата Ф8Р145М32 ) и породата пчели в моят район.
.
Обяснявам по-просто казуса:
Купил съм си последно поколение SUV 4х4, помогнете ми да се науча да го упавлявам в екстремни условия, а не да ми обяснявате, че трябва да се уча първо да се уча 2-3 години да карам Джуган ( ЗИЛ-157)
Благодаря за разбирането.
Носкооооу !!! И тоя ли форум отрови ?
Профилна снимка
Георги 1974
Пчелар от: Северозапада

Мнение #76 Преди 5 месеца

jdrumev написа:Не ме е дострашало Жорка просто мазалото ще е голямо,а брата не обича такива работи.4,5 см м/у рамково разтояние и за мен са много. :D :D :D А иначе имаме 12,5 рамки пило.Така че другарят Барков е назад малко от назе. :D :D :D

:thumbup:
Профилна снимка
tarty
Проф.
Пчелар от: Бургас

Мнение #77 Преди 5 месеца

Георги 1974 написа:Бай Мичо 100 пъти ти казах в Сибир годзилата е една -Кашковский, негов съратник и главен диетолог е малката Годзила- Найчуков, схемата им за пролеттно развитие е без алтернатива най доброто което е измислено досега за Сибир за студената и променлива пролет.
Барков го измисли как да го приложим при нашите условия /в момента има и не са малко семейства 2плодника Дадан-Блат това е 5кг. пчели и 8-9-10пити с пило това са поне още 5кг. пчели и 1 магазин мед.
Друмев се уплаши и се отказа имало 4 см. между корпусите били му силни и т.н..
Аз ще го правя тази неделя/сезона ми върви по късно от на тия двамата/.
Та 100 пъти сме го коментирали ама ти Егошин това Егошин онова, МЕДЕНАТА ШАПКА НА ВЕНЕР това и онова тая пуста медена шапка и до сега не знам за какво ми е и не искам да знам, отделно милерова хранилка със захар според еди кой си.
Взимаш елементи от системите на много мозъци искаш да постигнеш съвършенство
/имаш професионално изкривяване/.
Повтарям за 101 път пролетното развитие на семействата се прави в Сибир по Найчуков то е без алтернатива до момента, без медови шапки без суха захар.
Точка.

П.П.До сега не съм правил тази система на 100% /това ще ми е за първи път/, но това което до сега съм правил /отчасти/ и това което постигна Барков само че той има и Бъкфаст и силни семейства /по Борката/ и разбира се на негова милост ме окуражава да го направя.
П.П.Искрено и от сърце ти желая успех.

Гоше теб те разбрахме, че докато половината софиянци не започнат да работят по Кашковски(Дадан-Блат) ти няма да се престрашиш да рабитиш по различно от сега. Барков би ли споделил какво точно си направил в Дадан-Блат и какво си постигнал, че Жорката така да те хвали. Предполагам, че е нещо каквото правя и аз със двата корпуса Дадан-Блат, но аз не драскам пити. Най важното е, че както и да работя с Дадан-Блат и каквото и да постигам с него ми е много по лесно да ги правя с малки корпуси (фарар)това, че вие не можете да схванете предимството на малката рамка си е изцяло ваш проблем.
Гоше както ти напомни Бай Мичо преди няколко дена, аз съм минал през всички системи и видиве кошери и съм останал най доволен от малката рамка и пластмасовите кошери.
Профилна снимка
jdrumev
Хрометофоб

Мнение #78 Преди 5 месеца

https://youtu.be/UvTABcerLYM
https://youtu.be/79hbH1ucnPs

Бай Мичо специално за теб ЗИЛ 137. :D :D :D :D
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #79 Преди 5 месеца

jdrumev написа:https://youtu.be/UvTABcerLYM
https://youtu.be/79hbH1ucnPs

Бай Мичо специално за теб ЗИЛ 137. :D :D :D :D

Много интересно!
Медоносна Пчела - Apis mellifera
Пчела произвеждаща мед - Apis mellifica
Пчелар грижещ се за пчели - Apiarius
Пчелар произвеждащ мед - Mellarius
Профилна снимка
jdrumev
Хрометофоб

Мнение #80 Преди 5 месеца

Това е рой да не забравяме. :D :D :D Майката работи само във втория корпус. Без ХР само с едно махане на летвата на входа, а входа колко е голяма ширината и дължината още не съм го мерил. :D :D :D

Назад към Фарар