Работа с фарар

Профилна снимка
Георги 1974
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #701 Преди 2 месеца

Бат Тянко написа:Гоше тя твойта тъща голяма скица бе, въх!

Кошерите дето са до нея са палетни един кошер 6 семейства намират се в северна Канада изглеждат слаби но в действителност не е точно така зазимяват се на един корпус заради зимовника /не знам по точна дума/ за по малко място снимката е от пролетта.После заминават на опрашване като за брой семейство се получават от 50 до 120-130 канадски долара за 3 седмици без транспортните разходи.Други се подбират и се оставят за мед ако случайно няма поръчка за опрашване по 50ина на пчелин среден добив около 15-20кг. района им не е бил кой знае с какви медоноси макар че пролетта и лятото почти всеки ден вали,в прерийните щати са с доста по голям среден добив но нямат боровинки за опрашване.И те така до преди 2-3г. после става срив в изкупната цена на меда на едро под 2 долара за паунд на кг. излиза по малко и от тук, миналата година пазара на боровинки се срива и поръчките за опрашване драстично намаляват от там рефлектира на пчеларите и започва криза в сектора.Друго интересно е че опрашването много ги изтощава семействата и за около 1000-1200пч. с-ва разклатката от захар е 20 тона.
По миналата година 20-30 семейства се слагат в неокосени блатни местности среден добив 100кг., но после се появява на границата малък кошерен бръмбар, инспекторите минават редовно на проверка в 20км. ивица и казват че и един бръмбар да се открие ще се унищожат всичките в тази зона. Затова се преместват навътре в страната по 50ина на място оказва се че няма паша разделят ги по под 20бр. в полето а в планината по 6бр.да се вади био мед много е скъп спазват се правилата както си му е редът и добива от 100кг. пада на под 30кг.
И те така ама да не отегчавам повече аудиторията навсякъде има различни проблеми и различни решения за решаване им и по света пчеларите не са поставени при равноправни условия както као медоноси така и като цени на труд и пчелни продукти.
Профилна снимка
Бат Тянко
Пчелар от: Бургас, Черноморец, Айтос

Мнение #702 Преди 2 месеца

Ами много хубав пост, дано повече колеги вникнат в него. Щото няма значение дали е у нас, или в чужбината. Проблемите са еднакви, и за това е по -добре да имаме алтернатива.
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Профилна снимка
Юрий Цветков
Старши
Регистриран: Преди 1 година
Пчелар от: 1997

Мнение #703 Преди 2 месеца

Георги 1974 написа:Добри въпроси и всъщност не знам отговора им ще ми бъде интересно да науча кой са най бедните пчелари и защо са най бедни дали е пряко свързано с количеството мед които вадят от пчелно с-во или не могат да гледат достатъчен брой пчелни семейства или се дължи на нещо друго.

Че това е ясно. Най-богат Янчо, най-беден Дакага.
Профилна снимка
jdrumev
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #704 Преди 2 месеца

Юрий Цветков написа:Че това е ясно. Най-богат Янчо, най-беден Дакага.

Даката,Даката Юрка. :D :D :D С това море си забравихме и имената вече. :D :D :D
Профилна снимка
tarty
Проф.

Мнение #705 Преди 2 месеца

Аааааа вече не е най беден, за две години говорене по телефона, тази вече са напред. Брата си купи дърва,на почивка на море отиде, нови курпуси са поръчали :D , демек все нещо им е влязло в главата :lol:
Профилна снимка
jdrumev
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #706 Преди 2 месеца

tarty написа:Аааааа вече не е най беден, за две години говорене по телефона, тази вече са напред. Брата си купи дърва,на почивка на море отиде, нови курпуси са поръчали :D , демек все нещо им е влязло в главата :lol:

Теглих кредит,а иначе 2 тенекийки и една кофичка мед. :D :D :D
Профилна снимка
barkov1982
Пчелар Мераклия
Пчелар от: Благоевград

Мнение #707 Преди 2 месеца

tarty написа:А, за две години говорене по телефона, тази вече са напред. :D , демек все нещо им е влязло в главата :lol:

Това сега ако не си го мислят още 10 човека от заветния тел. указател :doh:
Профилна снимка
Георги 1974
Пчелар от: Северозапада

Мнение #708 Преди 2 месеца

Аааа не е така Даката не е беден щом си угоява пчелите с мед.

Назад към Фарар