Изображение

От Василевса

Профилна снимка
slavi 13

Мнение #351 от slavi 13 » Преди 2 седмици

Дамян Дамянов написа:За да се обтели такава рамка, телта трябва да бъде около 2мм, според мен няма изобщо да има килийка :lol:

Може да се обтели и с БОДЛИВА ТЕЛ, и пак да има килийки. :D :D :D
Профилна снимка
Бат Ицо
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #352 от Бат Ицо » Преди 2 седмици

vasilevsa написа:Аз съм фен на стояка, а не на лежака. Лежака бавко дърпа напролет и не ми е нужен.

Колко му е да го изпрвиш :D
Човек, който веднъж се победи в труден момент, това е завинаги!
Профилна снимка
vasilevsa
БИО пчелар
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Златоград

Мнение #353 от vasilevsa » Преди 2 седмици

Бат Ицо написа:Колко му е да го изпрвиш :D

Бе, трябва и да го режа, мани не ми се занимава. ;)
Дори най-добрия кошер и най-силното семейство не са способни да превърнат камъните в мед!!!
Профилна снимка
slavi 13

Мнение #354 от slavi 13 » Преди 2 седмици

Има ли тема за времето през 2017-2018 година. Според мен времето е катастофално, но искам там да пиша а не да оспамя темата на Василевса?
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #355 от Дамян Дамянов » Преди 2 седмици

slavi 13 написа:Има ли тема за времето през 2017-2018 година. Според мен времето е катастофално, но искам там да пиша а не да оспамя темата на Василевса?

Времето през тази година
Медоносна Пчела - Apis mellifera
Пчела произвеждаща мед - Apis mellifica
Пчелар грижещ се за пчели - Apiarius
Пчелар произвеждащ мед - Mellarius
Профилна снимка
slavi 13

Мнение #356 от slavi 13 » Преди 2 седмици

Дамян Дамянов написа:Времето през тази година

Благодаря Дамяне, дано времето малко се стабилизира без затопляния.
Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар

Мнение #357 от Ангел Йосифов » Преди 2 седмици

vasilevsa написа:Аз съм фен на стояка, а не на лежака. Лежака бавно дърпа напролет и не ми е нужен. на скутер ако мо сложиш ролки 9 гр, например на равно развива по-висока скорост, но на нагорнище е муден, обратно ако е с ролки с по-малък грамаж, наравно развива по-ниска максимална скорост, но нанагорнище е по-бърз. Ако се целиш в късна и средна паша може да си вземеш лежак, но ако целта ти е ранната не бих заложил на лежака.

И аз съм фен на милфовете,но в хоризонтално положение .... и без ролки.Но това което наблюдавам относно моите лежаци,противоречи на твоята логика.Та пчелите,още от април са готови да отнесат целия кошер до пашата и вечерта да си го връщат.На това на,което съм свидетел,не от вчера,няма как да ме убедиш в обратното. :lol:
Пчелата е,като ку....та,всякак става и ще изкара мед,даже и в дългите рамки :lol:
Профилна снимка
vasilevsa
БИО пчелар

Мнение #358 от vasilevsa » Преди 2 седмици

Ангел Йосифов написа:И аз съм фен на милфовете,но в хоризонтално положение .... и без ролки.Но това което наблюдавам относно моите лежаци,противоречи на твоята логика.Та пчелите,още от април са готови да отнесат целия кошер до пашата и вечерта да си го връщат.На това на,което съм свидетел,не от вчера,няма как да ме убедиш в обратното. :lol:
Пчелата е,като ку....та,всякак става и ще изкара мед,даже и в дългите рамки :lol:

Адаш, теб не се старая да те убеждавам в нищо. Хора с доста по-голям стаж , опит и знания от теб и от мен са го установили и има огромна логика в казаното. Всеки да си ползва каквото има, това е. Лежак и Кениец няма да изпробвам никога. Тук едни с подобни на твоите разсъждения се опитаха да работят с лежаци и резултатите им бяха плачевни. Моя район не е за лежаци, а за стояци, който и голям спец да ми обяснява обратното не се ловя.
Дори най-добрия кошер и най-силното семейство не са способни да превърнат камъните в мед!!!
Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар

Мнение #359 от Ангел Йосифов » Преди 2 седмици

vasilevsa написа: Ако се целиш в късна и средна паша може да си вземеш лежак, но ако целта ти е ранната не бих заложил на лежака.

Братле,какво разбираш от средна и късна паша :?:
Например,под средна разбирам пашата след акацията до слънчогледа,а късна от слънчогледа нататък.
Профилна снимка
vasilevsa
БИО пчелар

Мнение #360 от vasilevsa » Преди 2 седмици

Ангел Йосифов написа:Братле,какво разбираш от средна и късна паша :?:
Например,под средна разбирам пашата след акацията до слънчогледа,а късна от слънчогледа нататък.

Ами точно това разбирам и аз. Ама тука го нема ;)

Назад към