Кошери от стиропор

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Лом

Мнение #261 Преди 3 месеца

Хачи написа:Компонентите има ли ги на нашия пазар?

Чел съм някъде че може да се намерят.
Друг е въпроса, каква е цената на компонентите и крайната цена на готов кошер, и най важното(според мен) има ли кой да направи подобна матрица, и колко би струвала.
Регистриран: Преди 2 години
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #262 Преди 3 месеца

Същите въпроси съм си ги задавал и аз,доставка от Русия е ужас с проамериканската ни ориентация. :thumbup:
Матрицата само изглежда сложна,по скоро е подсилена против издуване на матеряла.
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #263 Преди 3 месеца

Хачи написа:Същите въпроси съм си ги задавал и аз,доставка от Русия е ужас с проамериканската ни ориентация. :thumbup:
Матрицата само изглежда сложна,по скоро е подсилена против издуване на матеряла.

Матрицата не е проблем. Ще ти я направят тук. Химията е много скъпа на нашия пазар. Няма обяснение, защо!
Регистриран: Преди 2 години
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #264 Преди 3 месеца

През много кунки минава! :mrgreen:
Регистриран: Преди 3 седмици

Мнение #265 Преди 3 седмици

[quote="Цецо"]Фалца ако не е подсилен на истина бързо се скапва. Пчели го прояждат, откъсва се повърхностен слой от клея по рамките всеки път когато се местят рамки в кошера.
И тази връзка да попитам - някой пробвал ли е да удължи вътрешните размери от 450мм на 470мм и да сложи летвички вместо фалц. Как биха стояли нещата при кошер/ заради дългото натоварване от работата на пчелите/. Мисля, че при нуклеусите това не е от такова съществено значение.[/quotМ Моите са олицовани отвътре с 2мм разпенено ПВЦ и пчелите не могат да ръфат от фибрана .Отделно ПВЦ то е захванато с такетр за горна и голна летва на корпуса и така поема част от товара
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #266 Преди 3 седмици

Кошери от стиропор - DSC_1238.JPG

Летвичка половин см ширина и 2см височина, и отгоре лайсната. По този начин вече 4та година 8р нукове нямат мърдане.
п.п. снимката е на магазин, но ги правя всички корпуси и нукове така.
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Регистриран: Преди 11 месеца
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #267 Преди 3 седмици

nikawr написа:Летвичка половин см ширина и 2см височина, и отгоре лайсната. По този начин вече 4та година 8р нукове нямат мърдане.
Изображение

:thumbup: А някакви допълнителни дообработки на стените отвън и отвътре правиш ли?
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #268 Преди 3 седмици

dvd111 написа::thumbup: А някакви допълнителни дообработки на стените отвън и отвътре правиш ли?

От вътре две ръце течна гума на Вълков, а отвън най-ефтината боя на водна основа, която намеря в магазина.
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Мнение #269 Преди 3 седмици

nikawr написа:DSC_1238.JPG
Летвичка половин см ширина и 2см височина, и отгоре лайсната. По този начин вече 4та година 8р нукове нямат мърдане.
Изображение

Релсите вече ги лепя с полиуретаново лепило за изолация, направо за фибрана.
Няма нужда от летви. :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг

Назад към Кошери

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 гости