Кошери от стиропор

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #521 Преди 1 седмица

dvd111 написа:Поясни, моля те... :think:

От опита ми като мебелист,съм останал с впечатление,че ОСБ-то е е смес от дървесни частици и лепила. А лепила и пчели,май не е добра комбинация??? Ако бъркам,моля да ме поправите/в пчеларството съм още бос/ :pray: За тази цел аз лично ползвам отпадъчен материал от обрезки масивна дървесина/само споделям опит/
ОСБ-то го ползвам за покривни конструкции. :thumbup:
"Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев
ИПМ
Регистриран: Преди 4 години
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #522 Преди 1 седмица

Калеко Алеко написа:От опита ми като мебелист,съм останал с впечатление,че ОСБ-то е е смес от дървесни частици и лепила. А лепила и пчели,май не е добра комбинация??? Ако бъркам,моля да ме поправите/в пчеларството съм още бос/ :pray: За тази цел аз лично ползвам отпадъчен материал от обрезки масивна дървесина/само споделям опит/

Да ти пратя едни калцунки Бай Калеко? :lol: :lol:
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #523 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Да ти пратя едни калцунки Бай Калеко? :lol: :lol:

Само,ако са плетени от МАМА !!!
"Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев
Регистриран: Преди 1 година
Пчелар от: Харманли

Мнение #524 Преди 1 седмица

Георги 1974 написа:Доволен ли си от тая система на мандръсане на пчелните майки :think:

Гоше, точно такъв вид досега съм нямал. Ползвал съм (освен тройки Дадан-Блат) с четири 1/2 маг. пити, които са идеални, когато няма откъде да вземеш повечко пчели (от такава съм имал и тяхна си, спасителна и беше добра) та си рекох, че нужните пчели пак ще са толкова, но пък наесен ще е по-лесно ако са на готови маг. пити, вместо да ги сглобявам с пчелите по тях... :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Северозапада

Мнение #525 Преди 1 седмица

dvd111 написа:Гоше, точно такъв вид досега съм нямал. Ползвал съм (освен тройки Дадан-Блат) с четири 1/2 маг. пити, които са идеални, когато няма откъде да вземеш повечко пчели (от такава съм имал и тяхна си, спасителна и беше добра) та си рекох, че нужните пчели пак ще са толкова, но пък наесен ще е по-лесно ако са на готови маг. пити, вместо да ги сглобявам с пчелите по тях... :lol:

Да разбирам , че правиш тия неща за майки, предполагам, че не продаваш майки а си сменяш твоите.
Може ли разбира се ако не те затруднява нещо по така за развъдната ти работа.
В замяна ще ти кажа как се дига ,,качеството ,,/повечето хора разбират количеството снесено пило за качество/ макар, че може да се умува по тоя въпрос. Да кажем със средно 20% / 19%пило и 21%продуктивност по НИИ/спрямо контролите без генетика и без сложни галимации мога да ти кажа и как може да им дигнеш телесното тегло на майките с разните му там тръбички средно 5% пак без генетика.
Разбира се това съм го прочел част съм пробвал но нямам набито око та не мога да кажа от личен опит но най-новите експерименти на Л. Шагун (Научно-исследовательский институт пчеловодства) говори за увеличаване отглеждането на пило през пролетта с 36%, а събирането на мед - с 28%. :ugeek:
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #526 Преди 1 седмица

Братушките ги бухат изцяло от УСБ особенно тяхните" рогати" кошери.
Около 10 години им даваше един който пчеларства с 400-500 семейства мобилно.
Пчелар със специални заслуги

Мнение #527 Преди 1 седмица

Калеко Алеко написа:От опита ми като мебелист,съм останал с впечатление,че ОСБ-то е е смес от дървесни частици и лепила. А лепила и пчели,май не е добра комбинация??? Ако бъркам,моля да ме поправите/в пчеларството съм още бос/ :pray: За тази цел аз лично ползвам отпадъчен материал от обрезки масивна дървесина/само споделям опит/

Имам такива от ОСБ. И то много подобни до тези де ги посна ДВД. До сега не съм имал проблем. Ама що си мислите, че това ще създаде някакви проблеми. Да, може, но според мен след не знам колко години. Да не би ние да живеем в прекрасни(стерилни) условия. ОСБ около нас колкото искаш.

Назад към Кошери

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 гости