Видове нуклеуси

Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #51 Преди 2 месеца

kuline написа:В такива конструкции, пчелите не се ли сдобиват с квартиранти?

Всяка една страница е окантена с летви.Няма проблем с неканени гости... :naughty:
Профилна снимка
kuline
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #52 Преди 2 месеца

Ангел Йосифов написа:Всяка една страница е окантена с летви.Няма проблем с неканени гости... :naughty:

Имам познат, на който всичките му кошери са такива. Дървена рамка, в нея фибран, от двете страни фазер. Така и не съм го питал за " гостите", просто сега се сетих.
Профилна снимка
Пизо
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #53 Преди 2 месеца

kuline написа:Имам познат, на който всичките му кошери са такива. Дървена рамка, в нея фибран, от двете страни фазер. Така и не съм го питал за " гостите", просто сега се сетих.

30 години пчеларствам с такива.Фазерът не е най удачното решение.От условията в кошера започва да се измята вътре което създава неудобства при вадене и слагане на рамките.Мисля че по добър вариант е с отделни летвички.
Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар

Мнение #54 Преди 2 месеца

Ето нука ...и в действие...
Видове нуклеуси - P_20180610_171000.jpg
Видове нуклеуси - P_20180610_170928.jpg
Видове нуклеуси - P_20180610_170858.jpg
Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар

Мнение #55 Преди 2 месеца

Пизо написа:30 години пчеларствам с такива.Фазерът не е най удачното решение.От условията в кошера започва да се измята вътре което създава неудобства при вадене и слагане на рамките.Мисля че по добър вариант е с отделни летвички.

Ако дъното е мрежесто,предполагам,че няма да има проблем с вътрешните стени.От 5 години работя с такива кошери и само от вън има милиметър-два надуване....
Профилна снимка
Пизо
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #56 Преди 2 месеца

Ангел Йосифов написа:Ако дъното е мрежесто,предполагам,че няма да има проблем с вътрешните стени.От 5 години работя с такива кошери и само от вън има милиметър-два надуване....

Възможно е.Но когато ги правих преди 35години,нямаше дадани с подвижни камо ли мрежести.Освен това пролет ги топлех с реотани и по стените постоянно се стичаха вади.Въпреки всичко е много леко и удобно.
Видове нуклеуси - image.jpg
този е фазерен един от последните
Профилна снимка
jdrumev
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #57 Преди 2 месеца

Ангел Йосифов написа:Ето нука ...и в действие...P_20180610_171000.jpgP_20180610_170928.jpgP_20180610_170858.jpg
Изображение
Изображение
Изображение

Майсторе,на слънчувката мисля да му сложа трети. :D :D :D
https://youtu.be/izGY1ecm4Vw
Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар

Мнение #58 Преди 2 месеца

И като сложиш трети,колко майки ще се оплождат в твоя нук. :D Иначе в другата тема за капаните,многократно съм показвал 3 капана един върху друг.Още в Динковия форум .... :D
Профилна снимка
jdrumev
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #59 Преди 2 месеца

Ангел Йосифов написа:И като сложиш трети,колко майки ще се оплождат в твоя нук. :D Иначе в другата тема за капаните,многократно съм показвал 3 капана един върху друг.Още в Динковия форум .... :D

Сега в момента градят майсторе като за световно и реших да го използвам горния корпос на нука.В него съм качил 2 рамки с пило и 3 основи. :D Вчера случайно разбрах как мога да ги накарам да градят като за световно,а на мен ми трябват нови рамки за отводки. :D :D :D
п.п Тия нукове не са измислени за лов на рояци Майсторе,но неволята миналата година ме накара да ги ползвам като такива.С едно парче бризент или найлон става 2в1 а може и повече зависи колко наставки ще сложа.Спестявам ламарина и дъски за капаци. ;) :D Сирома човек съм все пак. :D :D :D
Профилна снимка
Бат Тянко
Пчелар от: Бургас, Черноморец, Айтос

Мнение #60 Преди 2 месеца

Сиромах човек- жив дявол. При теб Дака гяволията е в повече.
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.

Назад към Кошери