Кошери от стиропор

Профилна снимка
Георги 1974
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #181 Преди 1 месец

1.Пашата
2.Майката
3.Добри плодникови пити

Другите неща са спомагателни и не са решаващи миналата година във слънчогледа слагам 1 магазин с Восъчни ивици за 1 седмица всички прелки отворени и 100% мрежесто дъно е изграден и залят с нектар тая година целия микрорайон в Северозапада въртим прелки стесняваме системи руски американски какви ли не щеш и няма мед и те това е то не само при любителите а и при хора с десетилетия стаж и брой кошери с три цифри и няма мед и това си е.
Профилна снимка
Пизо

Мнение #182 Преди 1 месец

Георги 1974 написа:1.Пашата
2.Майката
3.Добри плодникови пити

Другите неща са спомагателни и не са решаващи миналата година във слънчогледа слагам 1 магазин с Восъчни ивици за 1 седмица всички прелки отворени и 100% мрежесто дъно е изграден и залят с нектар тая година целия микрорайон в Северозапада въртим прелки стесняваме системи руски американски какви ли не щеш и няма мед и те това е то не само при любителите а и при хора с десетилетия стаж и брой кошери с три цифри и няма мед и това си е.

Вярно, няма мед.
Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар

Мнение #183 Преди 1 месец

Ангел Йосифов написа:Готови!Снимки0210.jpg
Изображение

Имам няколко Дадан-Блат с 3кръгли прелки.......Двете,от ляво и дясно ги отварям за акацията и ги затварям след слънчогледа...Скоро след като ги отворя "основната" долна прелка става ненужна-освен охраната,друга пчела не се мярка....Та,този ход на пчелите,да изберът горните прелки,ме навежда на мисълта,че пчелите предпочитат да влизат някъде м/у плодника и магазините......да не пречат на домушарките......
Профилна снимка
nikawr
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #184 Преди 1 месец

Ангел Йосифов написа:Имам няколко Дадан-Блат с 3кръгли прелки.......Двете,от ляво и дясно ги отварям за акацията и ги затварям след слънчогледа...Скоро след като ги отворя "основната" долна прелка става ненужна-освен охраната,друга пчела не се мярка....Та,този ход на пчелите,да изберът горните прелки,ме навежда на мисълта,че пчелите предпочитат да влизат някъде м/у плодника и магазините......да не пречат на домушарките......

Вчера ги гледах моите, ама точно обратното наблюдавам. На изцяло мержесто дъно са и изцяло отворена прелка долу от карай до край на плодника. Пило на 6-7 рамки, отгоре 2 магазина с отворени кръгли прелки. Всичко минава през плодниковата прелка долу. Една пчела не минава през магазнинните, даже и охранана тези прелки почти не се вижда. А са горе и заливат лека полека с нектар... Затова затворих най горните на мрежа и оставих само на плодника и кръглата на плодника също...
Да уточня, че тръгва при нас сега слънчогледа колкото и малко да е... Но по него поне беше фраш с пчели.
Направи ми впечатление, че масово са наблъскали пило, което е добре, че тая пчела ще гледа зимната. Малко съм обнадежден за зазимяването, че се бях отчаял направо след тез 2-3 месеца тотална суша...
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар

Мнение #185 Преди 1 месец

Ник,правиш ли разлика м/у двата варианта.В моя случай става въпрос за горната част на плодника,демек,в зоната на венеца.Място близко и удобно,както за облитане така и за магазина..А, в твоя случай става въпрос за място отдалечено,макар и на 20см от пилото...
Профилна снимка
nikawr
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #186 Преди 1 месец

Да бе, нали имам прелка и там отворена, ама нищо не влиза и излиза от там, че и от магазинните прелки... Шантава година като цяло.... Строителната рамка суха и последната пита също. Пило до строителната рамка, а нагоре почти пълен магазин с мед.... Шантава работа.. :(
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Назад към Кошери