Нещо от военен сандък

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #71 Преди 4 месеца

solaris60 написа:Най лесния начин да се вадят е следния. Внимавайте. Няма да повтарям. ;) Сандъците се "нареждат" на купчина и им драскате клечката. След като отмине малко време, като е затихнал огъня се смитат чистите видии и тук там някой по стабилен пирон. :lol:

Пепелта се събира.
Смесва се 1:1:1 с дървесни трици и почва.
Размесва се хубаво.
Руснаците казват, че ставали много хубави краставици. :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #72 Преди 4 месеца

Специано за военните сандъци - много лесно се развиват ако направите един хубав прорез за плоската отвертка с подобен инструмент.
Нещо от военен сандък - 81TAo1j7IML._SX450_.jpg

Мнение #73 Преди 4 месеца

Георги написа:Пепелта се събира.
Смесва се 1:1:1 с дървесни трици и почва.
Размесва се хубаво.
Руснаците казват, че ставали много хубави краставици. :D

Е, това са допълнителните екстри. Може и в калта за тръвни да се постави.

Мнение #74 Преди 4 месеца

Тихомир написа:Специано за военните сандъци - много лесно се развиват ако направите един хубав прорез за плоската отвертка с подобен инструмент.
81TAo1j7IML._SX450_.jpg
Изображение

Проблема е, че пироните са ковани от всички страни с поне по два пирона и то в различни посоки.
Разковаването е много трудно. Става, но дъските се нараняват много.
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #75 Преди 4 месеца

Така е, голяма играчка си е да вадиш дъното, аз за това не го вадя, но един сандък ми е 1 лев... за 50 лева съм взел 50 сандъка това са 20 плодника и 60 магазина, като не броя капацитена сандъка, а нещо ми се върти из главата, но още не съм го пробвал, че капаците ако се сковат и става кошер 10 рамков. Но за начинаещ би трябвало да стават тези сандъци. В последствие ще ги сменям и ще ги оставя за отводки или помощни семейства. Ама още ми е рано за такива работи.

Мнение #76 Преди 2 месеца

Нещо от военен сандък - 4B46ABBC-80F9-4896-9C1F-C689E42B9D6F.jpeg

Нещо от военен сандък - F7BD2E6E-B492-4D0F-8086-C1BD65A87473.jpeg

Нещо от военен сандък - 231611DE-569B-4D7C-BA7B-304002ECF4ED.jpeg

Мнение #77 Преди 2 седмици

Здравейте колеги !

Обръщам се към тези които имат и ползват военните сандъци които събират по 9 рамки. Пробвали ли сте да сложите 2 плодникa на едно семейство ? И как правите магазините от тези сандъци. Моите са 32,5 сантиметра, като махна ряза остават 32 сантиметра, това са 2 магазина по 16 сантиметра дълбоки, но долната част на магазина и магазинната рамка са равни и горната страна на магазина и магазинната рамка са равни / направил съм канал с оберфрезата. А ако трябва да поставям следващ магазин рамките на първия и втория ще легнат една върху друга или ще има макс. 1 милиметър разстояние. Единствено се сещам да закова по 1 сантиметър летвички в горната част на магазина или пробвали ли сте да сложите направо плодник с 9 плодникови рамки но да го ползвате за магазин ?
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #78 Преди 2 седмици

Иван.Иванов написа:Здравейте колеги !

Обръщам се към тези които имат и ползват военните сандъци които събират по 9 рамки. Пробвали ли сте да сложите 2 плодникa на едно семейство ? И как правите магазините от тези сандъци. Моите са 32,5 сантиметра, като махна ряза остават 32 сантиметра, това са 2 магазина по 16 сантиметра дълбоки, но долната част на магазина и магазинната рамка са равни и горната страна на магазина и магазинната рамка са равни / направил съм канал с оберфрезата. А ако трябва да поставям следващ магазин рамките на първия и втория ще легнат една върху друга или ще има макс. 1 милиметър разстояние. Единствено се сещам да закова по 1 сантиметър летвички в горната част на магазина или пробвали ли сте да сложите направо плодник с 9 плодникови рамки но да го ползвате за магазин ?

Е какъв ти е проблема да ползваш плодник за магазин? Като не искаш да шета майката горе, слагаш една ХР и бой! ;)
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Пчелар Мераклия
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #79 Преди 2 седмици

Иван.Иванов написа:. Единствено се сещам да закова по 1 сантиметър летвички в горната част на магазина или пробвали ли сте да сложите направо плодник с 9 плодникови рамки но да го ползвате за магазин ?

Срежи единия точно а на другия 2 см ;)
И отдолу може, зависи как ти е по удобно за каналите
Ibi potest valere populus , ubi leges valent - Народът е силен там, където действат законите.

Назад към Кошери

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 гости