Кошери от стиропор

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #251 Преди 9 месеца

Казвано е и преди по-напред в темата, но ще го повторя пак. Като купувате фибран гледайте да е от гладкия, пчелите по не го гризат, а и е малко по-корав.
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Регистриран: Преди 4 седмици
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #252 Преди 4 седмици

А с какво освен Ц200 захващате дървените основи на корпусите за фибранните стени? Някакви рапидки?
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #253 Преди 4 седмици

PachoSTI написа:А с какво освен Ц200 захващате дървените основи на корпусите за фибранните стени? Някакви рапидки?

Аз захващам дървената рамка с 4см видии, като преди това слагам PU лепило или строителна пяна за лепене. Като пяната се раздува малко повечко от PU лепилото, но и двете изпълват цепнатините и хващат яко. PU лепилото за мен е по-добрия вариянт. После като стегне, ако желаеш можеш да развиеш видиите. Кърти се фибрана, но на мястото на лепене не пуска. ;)
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #254 Преди 4 седмици

PachoSTI написа:А с какво освен Ц200 захващате дървените основи на корпусите за фибранните стени? Някакви рапидки?

Ако избереш пяна, опитай на отпадъчни парчета, за да хванеш дозирането. Притискането с нещо тежко го организирай предварително. Не размазвай изтеклата излишна пяна. Изчакай да изсъхне и тогава, отчупвай или изрязвай с макетен нож. За случая С200 не е подходящо.

Назад към Кошери

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 гости