Кошери от стиропор

Проф.
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #1 Преди 3 години

На заден план са, зелените. На фирма Лисон. Следващия път като отида на пчелина ще снимам както трябва.
P_20150702_100400.jpg
Проф.
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #2 Преди 3 години

IMG_20161125_110645.jpg
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #3 Преди 3 години

Едно успокоително за противниците на пенополистирола :https://www.youtube.com/watch?v=ye7gDCJ8MsY
Стаж: Пчелар

Мнение #4 Преди 3 години

Иван Мънков написа:Едно успокоително за противниците на пенополистирола :https://www.youtube.com/watch?v=ye7gDCJ8MsY

Има стиропор за хранителни цели. Чашките за кафе ги правят от стиропор, чинии, тарелките за кайма.
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #5 Преди 3 години

Цени на дребно фибран 300 кРа
1см - 2.46лв/м2
2см - 3.70лв/м2
3см - 5.76лв/м2
4см - 7.68лв/м2
5см - 9.60лв/м2

Могат да изработят фибран с якост на натиск 700 кРа, но трябва да им кажем с какви размери и каква дебелина.
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:

Мнение #6 Преди 3 години

Дамян Дамянов написа:Цени на дребно фибран 300 кРа
1см - 2.46лв/м2
2см - 3.70лв/м2
3см - 5.76лв/м2
4см - 7.68лв/м2
5см - 9.60лв/м2

Могат да изработят фибран с якост на натиск 700 кРа, но трябва да им кажем с какви размери и каква дебелина.

Показатела за якост и цените съответстват на fibran 300l.
Този XPS е много подходящ за 4-5-6 рамкови нуклеуси.
Предполагам, че ще става и за корпуси Лангстрот-Рут, Дадан-Блат или Магазинни, но тогава, не е лошо да се използва ПВЦ профил поне на две от страните на корпуса (Регистрирайте се, за да видите линка - кафявите профили на снимката ), с цел по-лесно отлепване на корпусите.
Лятото от РАВАГО купих Floormate DOW 700. Съответства по якостни качества на fibran 700l. Доста е скъп. Залепвам дървени летви горе и доло, което усложнява работата, за да мога да отлепвам сандъците, без да повреждам фибрана.
За кошери фибран 300l до 500l ще е достатъчно здрав. Но!!! от къде да намерим ПВЦ профилите от линка , че изсякохме горите с тези дървени кошери :naughty: ?
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Контакт:

Мнение #7 Преди 3 години

Георги написа:
Дамян Дамянов написа:Цени на дребно фибран 300 кРа
1см - 2.46лв/м2
2см - 3.70лв/м2
3см - 5.76лв/м2
4см - 7.68лв/м2
5см - 9.60лв/м2

Показатела за якост и цените съответстват на fibran 300l.
Този XPS е много подходящ за 4-5-6 рамкови нуклеуси.
Предполагам, че ще става и за корпуси Лангстрот-Рут, Дадан-Блат или Магазинни, но тогава, не е лошо да се използва ПВЦ профил поне на две от страните на корпуса (Регистрирайте се, за да видите линка - кафявите профили на снимката ), с цел по-лесно отлепване на корпусите.
Лятото от РАВАГО купих Floormate DOW 700. Съответства по якостни качества на fibran 700l. Доста е скъп. Залепвам дървени летви горе и доло, което усложнява работата, за да мога да отлепвам сандъците, без да повреждам фибрана.
За кошери фибран 300l до 500l ще е достатъчно здрав. Но!!! от къде да намерим ПВЦ профилите от линка , че изсякохме горите с тези дървени кошери :naughty: ?

Не знам кои профили искаш, но можем да си поръчаме профили по наш размер :)
Най-добре е да се намерят профили, които се произвеждат масово и цената им е ниска.
А честно да ти кажа, ако профила ще струва колкото кошера, по-добре да залепим по една лента от PVC или поликарбонат. Да не говорим и че PVA лепило, също ще свърши работа.
Моята идея е за сандвич и това не ме притеснява.

Мнение #8 Преди 3 години

След 2,34 минута, промотъра надява профил на фибранената страница. Предполагам, че този профил е от ПВЦ.

https://www.youtube.com/watch?v=WwmYUyQZuPM

За целта трудно ще сенамерят подходящи, стандартни профили, а поръчковите ще са скъпи.
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Пчелар от: 1999

Мнение #9 Преди 3 години

Само питам,но алуминиево тиксо няма ли да е удачен вариянт?
В другият форум мисля, че Матеев писа,че го използва едвали не за всичко.
Контакт:

Мнение #10 Преди 3 години

Георги написа:След 2,34 минута, промотъра надява профил на фибранената страница. Предполагам, че този профил е от ПВЦ.

https://www.youtube.com/watch?v=WwmYUyQZuPM

За целта трудно ще сенамерят подходящи, стандартни профили, а поръчковите ще са скъпи.

Има-има :) Само човек да знае къде да търси :)

Назад към Кошери

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 гости