Стойки

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #11 Преди 3 години

Адаш, с основите съм много на ти. Направил съм доста фундаменти. Ачката ще дойде като технически ръководител. Има и проектант. Теб та усещам, че можеш да боравиш с отвес и мистрия. Остават само мангалите. А такива те уверявам, че има в изобилие!
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #12 Преди 3 години

Бат Тянко написа:Адаш, с основите съм много на ти. Направил съм доста фундаменти. Ачката ще дойде като технически ръководител. Има и проектант. Теб та усещам, че можеш да боравиш с отвес и мистрия. Остават само мангалите. А такива те уверявам, че има в изобилие!

Благодаря !
Предстои ми едно строежче да си прибирам ваданлъка , че в къщи само рамки и корпуси прескачаме с домочадието :) . Тази година отлях плочата и основите, като почна нагоре ще пиша за помощ ако не мога да се справя.

Адаш в мойта къща , мангал не влиза ! :D
Стаж: Майстор пчелар
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #13 Преди 3 години

Че кога съм казвал, че ще ги пущаме у вас? Те ще работят от външната страна!
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Старши
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: 1997

Мнение #14 Преди 3 години

boris написа:Изображение
Предстои ми да правя ограда . Един приятел ми даде идея - валки потопени в разтопена гума. Във варел се слагат няколко гуми и на огъня, докато се разтопят.
Може да се използва и при тези стойки.

И защо ти е нужна тази хамалогия. Вземи си течен препарат за грундиране на коли или битум за хидро-изолация, мажеш с четката и си готов.
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #15 Преди 3 години

Ето затова съм против такива блокчета. Чакам всеки момент стойката да падне и затова са тухлите.
Стойки - IMG_20170221_134343.jpg
Стойки - IMG_20170221_134333.jpg
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Пчелар от: Североизток

Мнение #16 Преди 3 години

За мен най-добри са металните стойки, поставени върху огнеоупорни тухли. Повече от 15 години практикувам така
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Контакт:

Мнение #17 Преди 3 години

kuline написа:За мен най-добри са металните стойки, поставени върху огнеоупорни тухли. Повече от 15 години практикувам така

Имам такива, но са малко и няма смисъл да правя едните така, а другите иначе, а третите...
Затова бетон! Много цимент варовиков 42.5, чакъл(хубав), малко гвоздеи 7см, малко пясък и малко вода :)
Най-трудното е да сложиш минимум вода и да няма въздух в бетона. Формите(кофража) съм ги измислил от шперплат 20мм, малко изгоряло масло и само да има кой да бърка бетона...
Пчелар от: Североизток

Мнение #18 Преди 3 години

Дамян Дамянов написа:Най-трудното е да сложиш минимум вода и да няма въздух в бетона.

Забучваш нещо от секс шопа и.... :lol:
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил

Мнение #19 Преди 3 години

Дамян Дамянов написа:
kuline написа:За мен най-добри са металните стойки, поставени върху огнеоупорни тухли. Повече от 15 години практикувам така

Имам такива, но са малко и няма смисъл да правя едните така, а другите иначе, а третите...
Затова бетон! Много цимент варовиков 42.5, чакъл(хубав), малко гвоздеи 7см, малко пясък и малко вода :)
Най-трудното е да сложиш минимум вода и да няма въздух в бетона. Формите(кофража) съм ги измислил от шперплат 20мм, малко изгоряло масло и само да има кой да бърка бетона...

Да ти добавя само, че освен чакъл си трябва и пясък :dance:
Контакт:

Мнение #20 Преди 3 години

kuline написа:
Дамян Дамянов написа:Най-трудното е да сложиш минимум вода и да няма въздух в бетона.

Забучваш нещо от секс шопа и.... :lol:

Знам, ама малко са му ватовете :lol: А....няма да правя машина. Знам как, ама ми писна вече. Мотор с офцентър шайба трапец, трапецовиден ремък, 4бр пружини, 8м профили 5х10... Абе няма да стане в близките 5 години.
Иначе ако на някой му се занимава - няма проблем, даже и работилница ще му дам.

Назад към Кошери

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости