Рамки

Профилна снимка
Боян Палов
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #51 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Не стандартни рамки ще предлагате ли? :D :D :D

Кои рамки са стандартни и кои - не. По кой стандарт трябва да са изработени рамките? До сега не съм успял да намеря смислен отговор на тези въпроси. Ако можеш - дай някаква информация.
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
Профилна снимка
rumenggr
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #52 Преди 1 седмица

Боян Палов написа:Кои рамки са стандартни и кои - не. По кой стандарт трябва да са изработени рамките? До сега не съм успял да намеря смислен отговор на тези въпроси. Ако можеш - дай някаква информация.

Има масово разпространени кошери със рамки за тях. След като са болшинство на пазара, може да се приемат размерите им за стандарт(ако желаеш си избери друга дума). Най-добре намери чертежите на Бонев. Там са размерите които търсиш. Ако някой има различно изискване, заявява го при договарянето и ако има сделка, има рамки. Четеш пчеларски форуми, не си ли срещал думите "рамка 300", "рамка 230",....?!?

п.п.Имам чертежите на Димитър Бонев, ако закъсаш...
Профилна снимка
jdrumev
Хрометофоб
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #53 Преди 1 седмица

Боян Палов написа:Кои рамки са стандартни и кои - не. По кой стандарт трябва да са изработени рамките? До сега не съм успял да намеря смислен отговор на тези въпроси. Ако можеш - дай някаква информация.

Имам едни рамчета дето събират 300-330гр мед с восък.Правят ми ги тънкана защото са от опадацити. ;) :D :D :D
Профилна снимка
Боян Палов

Мнение #54 Преди 1 седмица

rumenggr написа:Има масово разпространени кошери със рамки за тях. След като са болшинство на пазара, може да се приемат размерите им за стандарт(ако желаеш си избери друга дума). Най-добре намери чертежите на Бонев. Там са размерите които търсиш. Ако някой има различно изискване, заявява го при договарянето и ако има сделка, има рамки. Четеш пчеларски форуми, не си ли срещал думите "рамка 300", "рамка 230",....?!?

п.п.Имам чертежите на Димитър Бонев, ако закъсаш...

Благодаря ти! И аз ги имам тези на Бонев, но спазват ли се тези размери от производителите? И какви са допуските на размерите?
jdrumev написа:Имам едни рамчета дето събират 300-330гр мед с восък.Правят ми ги тънкана защото са от опадацити. ;) :D :D :D

Колко ще съберат зависи от пчелите. Интересуват ме размерите им и ако има чертеж.
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
Профилна снимка
jdrumev
Хрометофоб
Пчелар от: 5 години

Мнение #55 Преди 1 седмица

Боян Палов написа:Колко ще съберат зависи от пчелите. Интересуват ме размерите им и ако има чертеж.

Не е така.Колко ще им налея зависи. ;) Размерите са едно към гьотере.Аз съм ги измисля.Ползвам ги също и за оплодни съндъчета.
:D :D :D
Профилна снимка
зуница
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #56 Преди 6 дни

Боян Палов написа:... Интересуват ме размерите им и ако има чертеж.

Регистрирайте се, за да видите линка :thumbup:
Профилна снимка
joreto043
Стаж: Пчелар

Мнение #57 Преди 5 дни

Бат Тянко, до колкото разбирам вашата фирма ще произвежда и предлага рамки, това е чудесно. Ще ти подскажа, но само на теб :mrgreen: . Кажи на Пламен да включи и рамка ФАРАР. 12мм горна летва с 2 мм ръбче за по-лесно коване. Хофман и 8мм долна летва. Ако го направите това ще спечелите много от феновете на фарар кошера. Питам тук, питам там все камък. Поръчал съм за зсебе си 2000 рамки и сега ще ги преправям като ще намалям горната летва.

Назад към Купувам