Продавам Лангстрот-Рут кошери

Профилна снимка
Юрий Цветков
Старши
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: 1997

Мнение #1 Преди 4 месеца

Продавам 10 бр. Лангстрот-Рут кошери. Кошерите са в комплект: дъно, капак, 2 корпуса с изградени пити и пчелите, и 1 корпус с основи. Цена 250 лв бр. Телефон за контакт 0898792101.
Продавам Лангстрот-Рут кошери - Снимка0117.jpg
Кошерите се намират в област Монтана.
Снимката е от миналата пролет, но кошерите са същите. Всички корпуса са кафяви.
Профилна снимка
Юрий Цветков
Старши

Мнение #2 Преди 3 месеца

Малко актуални снимки. Повечето са на 3 корпуса, вече изградени.
Продавам Лангстрот-Рут кошери - P_20180507_125625.jpg
Продавам Лангстрот-Рут кошери - P_20180507_125727.jpg
Продавам Лангстрот-Рут кошери - P_20180507_125645.jpg
Профилна снимка
Юрий Цветков
Старши

Мнение #3 Преди 2 месеца

Ето каква простотия получих от ОЛХ. Опитах да им върна отговор, че аз не съм производител нито на майки, нито на рояци, но мейла е автоматичен.
Това съобщение се отнася за обява: Кошери Лангстрот-Рут с 109647095.

Министерство на Земеделието изисква продавачите на пчелни майки и рояци да отговарят на следните правила, съгласно Закона за пчеларството:
- да са регистрирани в Министерство на Земеделието
- търговията и превозването на пчелни майки и рояци да се осъществява със сертификат за произход, издаден от развъдна организация, както и ветеринарномедицинско за транспортиране на животни.
Предприятията за преработка на восък и восъчни основи трябва да спазват нормативните изисквания по наредбите на Българска агенция по безопасност на храните (БАБХ).

Моля, редактирайте Вашата обява, ако имате удостоверение за регистрация от Областна дирекция Земеделие за съответната дейност. Освен номер на лиценз за съответната година трябва да посочите телефонен номер и име на продавача, за да може да бъде направена проверка, както от страна на контролния орган, така и от страна на потребителите, желаещи да закупят продукта.
Профилна снимка
jdrumev
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #4 Преди 2 месеца

Аз затова продавам само малки семейства. :D :D :D
Профилна снимка
jdrumev

Мнение #5 Преди 2 месеца

Юрка по принцип като се зачетох в обявата ти продаваш кошери и подаряваш пчели. :D :D :D За майката никъде не става въпрос. :D :D :D .
Профилна снимка
Перо Мелиферо
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 11 месеца
Пчелар от: 2017г.

Мнение #6 Преди 2 месеца

баси, според мен пак не са го доизмислили дейби тъпунгелите, ей не се научиха да ги пишат тия закони като хората :doh: . Не може да слагаш под общ знаменател производители на майки и отводки, и хора, които си продават кошерите със все семействата вътре. И какво, ако наследиш от дядо си примерно кошери и не ти се гледат или пък кошерите ти идват в повече, нямаш право да ги продадеш всичките или част от тях, щото видиш ли не си лицензиран или не си регистриран като земеделски производител така ли? Кучета и котки може, рибки тоже, а пчели - йок! :?
Профилна снимка
jdrumev

Мнение #7 Преди 2 месеца

Малко се чувствам ощетен.Като ми тровиха пчелите емейл никой не ми прати. :D Да ми кажат по закон къде да се оплача. :D :D :D
Профилна снимка
kuline
Пчелар от: Североизток

Мнение #8 Преди 2 месеца

Перо Мелиферо написа:баси, според пак не са го доизмислили дейби тъпунгелите, ей не се научиха да ги пишат тия закони като хората :doh: . Не може да слагаш под общ знаменател производители на майки и отводки, и хора, които си продават кошерите със все семействата вътре. И какво, ако наследиш от дядо си примерно кошери и не ти се гледат или пък кошерите ти идват в повече, нямаш право да ги продадеш всичките или част от тях, щото видиш ли не си лицензиран или не си регистриран като земеделски производител така ли? Кучета и котки може, рибки тоже, а пчели - йок! :?

Така е, защото това условие са си го издействали лицензираните майкопроизводители, отводкаджии и т.н. Никой обаче не се мъчи да издейства защита на родното производство на мед. Защо ли? Оставям на вас да се досетите. :(
Профилна снимка
венци
C2H5OH
Пчелар от: Асеновград

Мнение #9 Преди 2 месеца

kuline написа:Така е, защото това условие са си го издействали лицензираните майкопроизводители, отводкаджии и т.н. Никой обаче не се мъчи да издейства защита на родното производство на мед. Защо ли? Оставям на вас да се досетите. :(

Мога да се хвана на бас кой го е издействал. ;)
Профилна снимка
jdrumev

Мнение #10 Преди 2 месеца

венци написа:Мога да се хвана на бас кой го е издействал. ;)

КОЙ,КОЙ Е... :D :D :D

Назад към Продавам