Изображение

Как да повишим продажбите и цената на меда

Профилна снимка
Оргазъм Димитров
Пчелар от: Бургас, Черноморец, Айтос

Мнение #121 от Оргазъм Димитров » Преди 3 седмици

http://www.bgfermer.bg/Article/6526112
На хората пчели им трябват, а ние отново не сме наясно какво да им продаваме на европейците. Даваме мед, а те сакат пчели.
ВРЕМЕТО, КОЕТО ИМАМЕ, Е ПАРИ, КОИТО НЯМАМЕ.
ЖЕНАТА ЗА МЪЖА Е КАТО КЛАДЕНЧЕ. ОТКЪДЕТО И ДА ЗАСТАНЕШ, ВСЕ ЩЕ УТОЛИШ ЖАЖДАТА СИ.
ЧОВЕК Е ДЪЛГО ИЗРЕЧЕНИЕ, НАПИСАНО С ЛЮБОВ И ВДЪХНОВЕНИЕ. НО ПЪЛНО С ПРАВОПИСНИ ГРЕШКИ.
Профилна снимка
jdrumev
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #122 от jdrumev » Преди 3 седмици

Това го зная отдавна, не един път сме писали за 20 пчели у буркань. :D :D :D Проблема е че с тия нерегламентирани пръскания не мога да задоволя вътрешния пазар , а камоли външния. :D :D :D
Профилна снимка
Оргазъм Димитров
Пчелар от: Бургас, Черноморец, Айтос

Мнение #123 от Оргазъм Димитров » Преди 3 седмици

Породата ти е скапана. Моите в черешите не им пука. Оня ден един колега ме пита като пръскали не мрели ли? Мрът бе! Как няма да мрът? Ама моята порода издържа на всякакви инсектициди, пестициди и лайнарициди. Щото е с чернобилски гени! Тя на радиация оцелява камо ли от някакви мижави БОВ ша са плаши!
ВРЕМЕТО, КОЕТО ИМАМЕ, Е ПАРИ, КОИТО НЯМАМЕ.
ЖЕНАТА ЗА МЪЖА Е КАТО КЛАДЕНЧЕ. ОТКЪДЕТО И ДА ЗАСТАНЕШ, ВСЕ ЩЕ УТОЛИШ ЖАЖДАТА СИ.
ЧОВЕК Е ДЪЛГО ИЗРЕЧЕНИЕ, НАПИСАНО С ЛЮБОВ И ВДЪХНОВЕНИЕ. НО ПЪЛНО С ПРАВОПИСНИ ГРЕШКИ.
Профилна снимка
kuline
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Североизток

Мнение #124 от kuline » Преди 2 дни

Чета постове в другата стая, но тъй като нямам възможност да се изкажа там, се налага да го направя тук. Нещата с пласмента на продукцията ни била зле. Ами аз от колко време "мрънкам", че няма търсене, защото има голямо предлагане. Според вас защо се стигна до това дередже? Казах го преди време оттатък, ще го кажа и тук. Държавата косвено се намеси на пазара, като раздава пусти му и субсидии, пари по проекти, а в последно време за капак почнаха приоритетно купуване на мед с хартийки. Как да сме равнопоставени на пазара. Мрънкал съм, `нам к`во. Да сме се нагаждали според ситуацията, демек и ние да кандидатстваме по проекти. ЗАЩО? Аз съм си закупил всичко необходимо със собствени средства, за какво са ми сега проекти? Да станем био пчелари.Как? Не отговаряме на условието за периметровата зона за наличие на обработваеми земеделски земи. Питам аз, как повечето от тия дето си продават тоновете мед, сертифицирани не правомерно, защо са с едни гърди пред мен? Всичко това "убива" не само мен, а цялото пчеларство в България.
Някои продавали меда си на 12 лв и имало търсене, ама нямало предлагане дрън-дрън. Аз ще им пратя като нямат и то на доста по-ниска цена, че и с протокол от изследване за качеството на меда в софийската лаборатория.
Профилна снимка
solaris60

Мнение #125 от solaris60 » Преди 2 дни

kuline написа:Чета постове в другата стая, но тъй като нямам възможност да се изкажа там, се налага да го направя тук. Нещата с пласмента на продукцията ни била зле. Ами аз от колко време "мрънкам", че няма търсене, защото има голямо предлагане. Според вас защо се стигна до това дередже? Казах го преди време оттатък, ще го кажа и тук. Държавата косвено се намеси на пазара, като раздава пусти му и субсидии, пари по проекти, а в последно време за капак почнаха приоритетно купуване на мед с хартийки. Как да сме равнопоставени на пазара. Мрънкал съм, `нам к`во. Да сме се нагаждали според ситуацията, демек и ние да кандидатстваме по проекти. ЗАЩО? Аз съм си закупил всичко необходимо със собствени средства, за какво са ми сега проекти? Да станем био пчелари.Как? Не отговаряме на условието за периметровата зона за наличие на обработваеми земеделски земи. Питам аз, как повечето от тия дето си продават тоновете мед, сертифицирани не правомерно, защо са с едни гърди пред мен? Всичко това "убива" не само мен, а цялото пчеларство в България.
Някои продавали меда си на 12 лв и имало търсене, ама нямало предлагане дрън-дрън. Аз ще им пратя като нямат и то на доста по-ниска цена, че и с протокол от изследване за качеството на меда в софийската лаборатория.

Това ЗАЩО не го написа като отговор в темата в която го прочете, а тук? Няма лошо. И тук е форум и тук сме пак същите. Напиши го и там. Какво? Мутафов ли те уплаши, че да не можеш да пишеш там? Ами надай вик. Оплачи се. Какво като е мод? Това, че е мод не му дава право да скрива истини. Хайде да не продължавам, че нали знаеш - предатели бол. Не, че ми пука на търтея.
Профилна снимка
kuline

Мнение #126 от kuline » Преди 2 дни

solaris60 написа:Това ЗАЩО не го написа като отговор в темата в която го прочете, а тук? Няма лошо. И тук е форум и тук сме пак същите. Напиши го и там. Какво? Мутафов ли те уплаши, че да не можеш да пишеш там? Ами надай вик. Оплачи се. Какво като е мод? Това, че е мод не му дава право да скрива истини. Хайде да не продължавам, че нали знаеш - предатели бол. Не, че ми пука на търтея.

Невярвам и ти да падаш от луната :D
Как да повишим продажбите и цената на меда - ban.jpg

Хайде стига толкова, че да не натоварвам излишно хората тука с проблеми, които не ги касаят пряко, а се отнасят за друго място и май за друго време. :D
Профилна снимка
solaris60

Мнение #127 от solaris60 » Преди 2 дни

kuline написа:Невярвам и ти да падаш от луната :D ban.jpg
Хайде стига толкова, че да не натоварвам излишно хората тука с проблеми, които не ги касаят пряко, а се отнасят за друго място и май за друго време. :D
Изображение

Вярно. От Луната падам. Имах проблеми и не съм погледнал.
Профилна снимка
Перо Мелиферо
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: 2017г.

Мнение #128 от Перо Мелиферо » Преди 2 дни

Калине, ако бана ти е за обиди и грубо отношение ок, явно си го заслужил, но ако е заради твои разбирания и изказване на неудобни мнения/истини и тяхното отстояване, то това говори много зле за атмосферата в другия форум :naughty:
Профилна снимка
jdrumev
Пчелар от: 5 години

Мнение #129 от jdrumev » Преди 2 дни

Добре, че са го баднали :D Ша вземе да каже някоя истина и после гледай се увеличили продажбите. :D Кой та банна бре :D Мустафов ли? :D хахаха много та бавиха тебе. :D И Фнимавай ко пишеш и тука , че се появяваТ с оня бег и четат. :D :D :D
Профилна снимка
kuline

Мнение #130 от kuline » Преди 2 дни

jdrumev написа:Добре, че са го баднали :D Ша вземе да каже някоя истина и после гледай се увеличили продажбите. :D Кой та банна бре :D Мустафов ли? :D хахаха много та бавиха тебе. :D И Фнимавай ко пишеш и тука , че се появяваТ с оня бег и четат. :D :D :D

ШШт, карайте по темата!

Назад към