Как да повишим продажбите и цената на меда

Профилна снимка
Бат Тянко
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: Бургас, Черноморец, Айтос

Мнение #121 Преди 1 година

http://www.bgfermer.bg/Article/6526112
На хората пчели им трябват, а ние отново не сме наясно какво да им продаваме на европейците. Даваме мед, а те сакат пчели.
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Профилна снимка
jdrumev
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #122 Преди 1 година

Това го зная отдавна, не един път сме писали за 20 пчели у буркань. :D :D :D Проблема е че с тия нерегламентирани пръскания не мога да задоволя вътрешния пазар , а камоли външния. :D :D :D
Профилна снимка
Бат Тянко
Пчелар от: Бургас, Черноморец, Айтос

Мнение #123 Преди 1 година

Породата ти е скапана. Моите в черешите не им пука. Оня ден един колега ме пита като пръскали не мрели ли? Мрът бе! Как няма да мрът? Ама моята порода издържа на всякакви инсектициди, пестициди и лайнарициди. Щото е с чернобилски гени! Тя на радиация оцелява камо ли от някакви мижави БОВ ша са плаши!
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Профилна снимка
kuline
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Североизток

Мнение #124 Преди 1 година

Чета постове в другата стая, но тъй като нямам възможност да се изкажа там, се налага да го направя тук. Нещата с пласмента на продукцията ни била зле. Ами аз от колко време "мрънкам", че няма търсене, защото има голямо предлагане. Според вас защо се стигна до това дередже? Казах го преди време оттатък, ще го кажа и тук. Държавата косвено се намеси на пазара, като раздава пусти му и субсидии, пари по проекти, а в последно време за капак почнаха приоритетно купуване на мед с хартийки. Как да сме равнопоставени на пазара. Мрънкал съм, `нам к`во. Да сме се нагаждали според ситуацията, демек и ние да кандидатстваме по проекти. ЗАЩО? Аз съм си закупил всичко необходимо със собствени средства, за какво са ми сега проекти? Да станем био пчелари.Как? Не отговаряме на условието за периметровата зона за наличие на обработваеми земеделски земи. Питам аз, как повечето от тия дето си продават тоновете мед, сертифицирани не правомерно, защо са с едни гърди пред мен? Всичко това "убива" не само мен, а цялото пчеларство в България.
Някои продавали меда си на 12 лв и имало търсене, ама нямало предлагане дрън-дрън. Аз ще им пратя като нямат и то на доста по-ниска цена, че и с протокол от изследване за качеството на меда в софийската лаборатория.
Профилна снимка
solaris60

Мнение #125 Преди 1 година

kuline написа:Чета постове в другата стая, но тъй като нямам възможност да се изкажа там, се налага да го направя тук. Нещата с пласмента на продукцията ни била зле. Ами аз от колко време "мрънкам", че няма търсене, защото има голямо предлагане. Според вас защо се стигна до това дередже? Казах го преди време оттатък, ще го кажа и тук. Държавата косвено се намеси на пазара, като раздава пусти му и субсидии, пари по проекти, а в последно време за капак почнаха приоритетно купуване на мед с хартийки. Как да сме равнопоставени на пазара. Мрънкал съм, `нам к`во. Да сме се нагаждали според ситуацията, демек и ние да кандидатстваме по проекти. ЗАЩО? Аз съм си закупил всичко необходимо със собствени средства, за какво са ми сега проекти? Да станем био пчелари.Как? Не отговаряме на условието за периметровата зона за наличие на обработваеми земеделски земи. Питам аз, как повечето от тия дето си продават тоновете мед, сертифицирани не правомерно, защо са с едни гърди пред мен? Всичко това "убива" не само мен, а цялото пчеларство в България.
Някои продавали меда си на 12 лв и имало търсене, ама нямало предлагане дрън-дрън. Аз ще им пратя като нямат и то на доста по-ниска цена, че и с протокол от изследване за качеството на меда в софийската лаборатория.

Това ЗАЩО не го написа като отговор в темата в която го прочете, а тук? Няма лошо. И тук е форум и тук сме пак същите. Напиши го и там. Какво? Мутафов ли те уплаши, че да не можеш да пишеш там? Ами надай вик. Оплачи се. Какво като е мод? Това, че е мод не му дава право да скрива истини. Хайде да не продължавам, че нали знаеш - предатели бол. Не, че ми пука на търтея.
Профилна снимка
kuline

Мнение #126 Преди 1 година

solaris60 написа:Това ЗАЩО не го написа като отговор в темата в която го прочете, а тук? Няма лошо. И тук е форум и тук сме пак същите. Напиши го и там. Какво? Мутафов ли те уплаши, че да не можеш да пишеш там? Ами надай вик. Оплачи се. Какво като е мод? Това, че е мод не му дава право да скрива истини. Хайде да не продължавам, че нали знаеш - предатели бол. Не, че ми пука на търтея.

Невярвам и ти да падаш от луната :D
Как да повишим продажбите и цената на меда - ban.jpg

Хайде стига толкова, че да не натоварвам излишно хората тука с проблеми, които не ги касаят пряко, а се отнасят за друго място и май за друго време. :D
Профилна снимка
solaris60

Мнение #127 Преди 1 година

kuline написа:Невярвам и ти да падаш от луната :D ban.jpg
Хайде стига толкова, че да не натоварвам излишно хората тука с проблеми, които не ги касаят пряко, а се отнасят за друго място и май за друго време. :D
Изображение

Вярно. От Луната падам. Имах проблеми и не съм погледнал.
Профилна снимка
Перо Мелиферо
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 1 година
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: 2017г.

Мнение #128 Преди 1 година

Калине, ако бана ти е за обиди и грубо отношение ок, явно си го заслужил, но ако е заради твои разбирания и изказване на неудобни мнения/истини и тяхното отстояване, то това говори много зле за атмосферата в другия форум :naughty:
Профилна снимка
jdrumev
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #129 Преди 1 година

Добре, че са го баднали :D Ша вземе да каже някоя истина и после гледай се увеличили продажбите. :D Кой та банна бре :D Мустафов ли? :D хахаха много та бавиха тебе. :D И Фнимавай ко пишеш и тука , че се появяваТ с оня бег и четат. :D :D :D
Профилна снимка
kuline

Мнение #130 Преди 1 година

jdrumev написа:Добре, че са го баднали :D Ша вземе да каже някоя истина и после гледай се увеличили продажбите. :D Кой та банна бре :D Мустафов ли? :D хахаха много та бавиха тебе. :D И Фнимавай ко пишеш и тука , че се появяваТ с оня бег и четат. :D :D :D

ШШт, карайте по темата!

Назад към Мед