Цена на пчелния мед

Регистриран: Преди 2 години

Мнение #331 Преди 3 месеца

Перо Мелиферо написа:т'ва го има и в човешката слюнка (от жената го знам)

Слюнката може да вкисне меда отколкото да го съхрани.
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #332 Преди 3 месеца

Боян Палов написа:Най-интересното е, че не само капачето на килийката пази меда от вкисване, но после разпечатката запазва качествата си две години, ако се държи в мед! Винаги съм имал усещането, че биологията на пчелите е доведена до съвършенство от природата през дългите години на еволюцията им!

Хачи написа:Положителен ефект върху организма?

Положителен ефект от кое?
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #333 Преди 1 месец

Чета в другата стая цените на меда и съм в размисли и страсти.Всичко се вдигна с 10-20%,а цената на меда пада. :think: :think: Няма да се изненадам при тая супер Липа да обявят цена под 5,50. :D :D :D
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 1 година
Пчелар от: скоро

Мнение #334 Преди 1 месец

jdrumev написа:Чета в другата стая цените на меда и съм в размисли и страсти.Всичко се вдигна с 10-20%,а цената на меда пада. :think: :think: Няма да се изненадам при тая супер Липа да обявят цена под 5,50. :D :D :D

Еееех Дачка, как ми е мерак цената на захарта да стане 3-4 лв/кг да видиш как и цената на меда ще порасне, пък и всичките тия дето викат, че сметката и на 2-3 лв. им излиза, как резко ще сменят плочата да знаеш... :lol:

Мнение #335 Преди 1 месец

Перо Мелиферо написа:Еееех Дачка, как ми е мерак цената на захарта да стане 3-4 лв/кг да видиш как и цената на меда ще порасне, пък и всичките тия дето викат, че сметката и на 2-3 лв. им излиза, как резко ще сменят плочата да знаеш... :lol:

Я си представи захарта да стане колкото казваш, а меда да си остане на същата цена. Имало го е този момент, когато захарта беше 2,40лв., а меда едва докосваше 8 на някои места.
Майстор - Готвач

Мнение #336 Преди 1 месец

solaris60 написа:Я си представи захарта да стане колкото казваш, а меда да си остане на същата цена. Имало го е този момент, когато захарта беше 2,40лв., а меда едва докосваше 8 на някои места.

Слънце, това което казваш са си над 3 пъти разлика! Аз говоря примерно захарта да стане 3лв пък меда да си остане 3,5/4лв.Та ако си го представя това както казваш, логичния вариант поне според скромното ми мнение би бил, е да останат само "хоби" пчеларите (разбирай тези, които го правят за кеф и разходите не ги притесняват + тези, които не продават на позорните цени "на едро", а само на цени "на дребно") всичко останало или ще се откаже, щото сметката вече не излиза ;) или просто ще фалират :( ама само да знаеш как ми се иска да се случи, та да погледам сеир. Щото сеир ще има и в двата случая :D
ИПМ

Мнение #337 Преди 1 месец

Перо Мелиферо написа:Еееех Дачка, как ми е мерак цената на захарта да стане 3-4 лв/кг да видиш как и цената на меда ще порасне, пък и всичките тия дето викат, че сметката и на 2-3 лв. им излиза, как резко ще сменят плочата да знаеш... :lol:

Не ми се вярва.И 10лв да стане се същата ще си остане. :D :D :D Те цената на меда я гледат от международните борси. :D :D :D Ама ми е чудно качеството от де знаят какво е? :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Майстор - Готвач

Мнение #338 Преди 1 месец

jdrumev написа:Не ми се вярва.И 10лв да стане се същата ще си остане. :D :D :D Те цената на меда я гледат от международните борси. :D :D :D Ама ми е чудно качеството от де знаят какво е? :D :D :D :lol: :lol: :lol:

Аз качеството на меда и в двата случая не го коментирам Дака ;) . А относно борсовите цени, че тя захарта си е точно борсова стока, виж за меда не съм сигурен че е :think:
ИПМ

Мнение #339 Преди 1 месец

То и аз много не съм запознат с това. :D :D

Мнение #340 Преди 1 месец

Перо Мелиферо написа:Слънце, това което казваш са си над 3 пъти разлика! Аз говоря примерно захарта да стане 3лв пък меда да си остане 3,5/4лв.Та ако си го представя това както казваш, логичния вариант поне според скромното ми мнение би бил, е да останат само "хоби" пчеларите (разбирай тези, които го правят за кеф и разходите не ги притесняват + тези, които не продават на позорните цени "на едро", а само на цени "на дребно") всичко останало или ще се откаже, щото сметката вече не излиза ;) или просто ще фалират :( ама само да знаеш как ми се иска да се случи, та да погледам сеир. Щото сеир ще има и в двата случая :D

Съгласен. Разминали сме с едро - дребно. :thumbup:

Назад към Мед

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости