Как да повишим продажбите и цената на меда

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #331 Преди 7 месеца

solaris60 написа:Като издънена 'лопка си. :lol:

Щом казваш може и да си прав. :D :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Североизток

Мнение #332 Преди 7 месеца

jdrumev написа:Аз казвам това което съм видял.Мога и имена да споделя,но няма да е етично. ;) :D :lol:

За твоя гуро (дарител) знаем, той сам показва как става това, за което пишеш. Знам, че си неконтрилируем, въпреки това продължавам да си мисля, че има шанс и възприемаш съвети или само ичкията възприемаш, поради необходимост. Ха сега замълчи по тия въпроси, по които само си чувал!
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: ДОБРУДЖА

Мнение #333 Преди 7 месеца

jdrumev написа:....Търговеца отива за проба и когато опитва меда го вдига веднага......

напоследък това рядко се случва... трябва да си много на "ти" с меда
„Когато България е била държава, Европа е ходила права под масата“! проф. Норман Дейсви
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #334 Преди 7 месеца

kuline написа:За твоя гуро (дарител) знаем, той сам показва как става това, за което пишеш. Знам, че си неконтрилируем, въпреки това продължавам да си мисля, че има шанс и възприемаш съвети или само ичкията възприемаш, поради необходимост. Ха сега замълчи по тия въпроси, по които само си чувал!

Аз съм сигурен.И кой ме познава знае ,че казвам истината... ;) :D :lol:
Пчелар Мераклия
Пчелар от: Благоевград

Мнение #335 Преди 7 месеца

Борислав Александров написа:Понеже темата е видове пчелен мед ми стана интересно ние пчеларите познаваме ли продукта които добиваме
- вид пчелен мед - кристализация, цвят, мирис, вкус
- съдържание на полен, вода, глукоза, фруктоза, диастаза - ориентировъчно
Това може дори да се свърже и с друга тема от форума с продажбите на дребно - как го продаваме на дребно т.е. рекламата - каква информация даваме на потребителя за нашия мед - дваме нещо по подробно (като знание за меда) или я караме - ами моя мед е истински и е добър за здравето затова давай 10 кинта и бегай....

До миналата година си релизирах продукцията предимно на хора които ме познават като човек,на тях това им бе достатъчно, който е поискал повече информация е получил дотолкова ,колкото стигат моите знания.разбира се на всеки съм се опитал от обща култура да предам как се употребява мед с 2-3 изречения. От тази година излизам да продавам на едно малко пазарче за плодове и зеленчуци предимно собствено производство ,разбира се и там се появяват прекупвачи дори и на мед.Та ,наблюденията ми са,че масово хората искат да чуят''ами моя мед е истински и е добър за здравето затова давай 10 кинта и бегай''. КОгато заговоря на такъв да биологичната активност на меда той чува ''радиоактивност'',говорейки за богатството и качествата на меда идващи от ензимите получих въпрос ''демек добавяш нещо така ли?'' ''
Ще си позволя да цитирам morriddin,които от своя страна цитира П.Моканина ''Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!''
Ще продължа малко по късно.....
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Пчелар от: Североизток

Мнение #336 Преди 7 месеца

Има нещо много съществено в търговската психология, колкото повече обясняваш, без да те питат, толкова повече всяваш съмнение в купувача.
От време на време си купувам мляко на място от производител, ни го питам с какво и как зоби, нито кога дои, единственото, което питам е колко дължа. За мен е достатъчно, че млякото се харесва от семейството ми, демек доверието е важно, което трудно се гради.
Въпросите по скоро и обясненията могат да възникнат от случайни клиенти, на които невярвам да се разчита кой знае колко. Горното написах като страничен наблюдател на процеса дребна търговия.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: ДОБРУДЖА

Мнение #337 Преди 7 месеца

ами засега май всичко опира до таргет групата :D :D :D :D :D
„Когато България е била държава, Европа е ходила права под масата“! проф. Норман Дейсви
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #338 Преди 7 месеца

Берлин!

Как да повишим продажбите и цената на меда - received_410899849826174.jpeg

Как да повишим продажбите и цената на меда - received_499539387442497.jpeg
Прикачени файлове
Как да повишим продажбите и цената на меда - received_1120735814789318.jpeg
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич
Пчелар от: Северозапада

Мнение #339 Преди 7 месеца

Искам да питам, че спорих с един мозък и изчетох бая литература с противоречиви хипотези.
Та защо понякога има разслояване на меда в буркана от долу нещо като качамак от горе нещо като сироп, та нормално ли е това и на какво се дължи.
Пчелар от: Северозапада

Мнение #340 Преди 7 месеца

:think:

Назад към Мед

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 гости