Как да повишим продажбите и цената на меда

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #321 Преди 1 седмица

Борислав Александров написа:малко съм озадачен - доскоро мнозина викаха дайте пазар навън а при реална обява и реален купувач нито един кандидат...

Борка, за да продадеш нещо, то трябва да го имаш бе джанъм. Тази година акацията на много места я нямаше, а там където имаше е с лоши показатели. Пък и био да е, хептен кът - продали са я. Но има нещо друго - закарваш си меда на две хиляди и кусур километра, плащаш натам транспорт, не го одобряват и вместо да плащаш връщане, го оставяш пред някой склад. Въпроса е пчеларя да има пари да се върне, че да не спи като клошар по гари и паркове. Това последното го имаше в началото на '90 години и аз съм го виждал с очите си.
П.П. Едни познати ми "висят" с няколко стотин дойче марки, от тогава не съм им виждал очите на тия "приятели" :D
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #322 Преди 1 седмица

Борислав Александров написа:малко съм озадачен - доскоро мнозина викаха дайте пазар навън а при реална обява и реален купувач нито един кандидат...

Няма мед Борка. :D Аз моя го продадох вече,а качествения го изкупиха първо него. :D :lol: Не забравяй все пак,че ще вземаме и ДеМиСа за... ;) :D :D

Мнение #323 Преди 1 седмица

Аз малко съм озадачен пък от това. Преди две години имаше също такава оферта, но само, че за Италия. Сина уреди да им го закарат до вратата и изведнъж - шах с пешката. Отказаха.
Регистриран: Преди 2 години
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: ДОБРУДЖА

Мнение #324 Преди 1 седмица

kuline написа:...... Но има нещо друго - закарваш си меда на две хиляди и кусур километра, плащаш натам транспорт, не го одобряват и вместо да плащаш връщане, го оставяш пред някой склад. Въпроса е пчеларя да има пари да се върне, че да не спи като клошар по гари и паркове. Това последното го имаше в началото на '90 години и аз съм го виждал с очите си.
П.П. Едни познати ми "висят" с няколко стотин дойче марки, от тогава не съм им виждал очите на тия "приятели" :D

solaris60 написа:Аз малко съм озадачен пък от това. Преди две години имаше също такава оферта, но само, че за Италия. Сина уреди да им го закарат до вратата и изведнъж - шах с пешката. Отказаха.

За съжаление го има и този момент... при това не винаги ние сме "виновни"... за намерен с 2-3 цента по-евтин мед междувременно ти отказват твоя.... може някой да се обиди но когато искаш да изнасяш директно трябва да имаш и дупе за това... и им играеш по свирката особено ако си "малък" а те "големи"
„Когато България е била държава, Европа е ходила права под масата“! проф. Норман Дейсви

Мнение #325 Преди 1 седмица

Борислав Александров написа:За съжаление го има и този момент... при това не винаги ние сме "виновни"... за намерен с 2-3 цента по-евтин мед междувременно ти отказват твоя.... може някой да се обиди но когато искаш да изнасяш директно трябва да имаш и дупе за това... и им играеш по свирката особено ако си "малък" а те "големи"

Естествено, че трябва дупе и то не само при износа. Дупе си трябва и при вътрешните едрови продажби. Както се казва - който го е страх от мечки не ходи в гората. И тука едровите продажби не са лесни, не е като да продадеш пет буркана и да вземеш 50 кинта - примерно. Та всеки сам си преценява къде, кога, колко и как. Търговията не е лека работа, тя е сладка, но прави човека патка. :D
Регистриран: Преди 2 години
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: ДОБРУДЖА

Мнение #326 Преди 1 седмица

така е ... навремето беше достатъчно едно ръкостискане и едно "Договорих ме се" за да си сигурен че след 10-15 дни меда ти е бъде купен на договорената цена, и ако случайно станеше нещо ти се извиняваха че са закснели с 2-3 дни... дори има и случай в които сами ти казваха - абе да знаеш цената се дигна с 5 стотинки... както и обратното - падна но вече сме се договорили .... пчеларството може и да не се е променило кои знае колко много но бизнеса - да, просто правилата вече са други...
„Когато България е била държава, Европа е ходила права под масата“! проф. Норман Дейсви
ИПМ

Мнение #327 Преди 1 седмица

Защо мислите,че няма лоялни прекупвачи.Аз имам приятели на които съм помогнал да си да продадът меда.Търговеца отива за проба и когато опитва меда го вдига веднага.Парите до 2-3 дена са му преведени на колегата.Забравих да спомена,че въпросните колеги не хранят с инверт и други подсладители.Също и не ползват антибиотици :D :lol: :lol:

Мнение #328 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Защо мислите,че няма лоялни прекупвачи.Аз имам приятели на които съм помогнал да си да продадът меда.Търговеца отива за проба и когато опитва меда го вдига веднага.Парите до 2-3 дена са му преведени на колегата.Забравих да спомена,че въпросните колеги не хранят с инверт и други подсладители.Също и не ползват антибиотици :D :lol: :lol:

Друмев, стига си туря дупето, на места, които не са за твоето дупе бре!
ИПМ

Мнение #329 Преди 1 седмица

kuline написа:Друмев, стига си туря дупето, на места, които не са за твоето дупе бре!

Аз казвам това което съм видял.Мога и имена да споделя,но няма да е етично. ;) :D :lol:

Мнение #330 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Аз казвам това което съм видял.Мога и имена да споделя,но няма да е етично. ;) :D :lol:

Като издънена 'лопка си. :lol:

Назад към Мед

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 гости