Цена на пчелния мед

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #1 Преди 2 години

http://m.24chasa.bg/novini/article/6010837
Аз като гледам, не само на пилешкото, ами и с не малко е подминал и цената на меда. Пустия му боб! Пак не съм уцелил стоката?
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Североизток

Мнение #2 Преди 2 години

Някъде из темите, някой питаше за цената на меда ;)
Актуално предложение от днес - 5,40лв за липа!
Според мен има раздвижване на пазара!
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #3 Преди 2 години

kuline написа:Някъде из темите, някой питаше за цената на меда ;)
Актуално предложение от днес - 5,40лв за липа!
Според мен има раздвижване на пазара!

Медът в Украйна го купуват на 4,60-5,50 лв/кг. Квота няма и всичко приключи. Като платят мито, изобщо не си заслужава.
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Пчелар от: Североизток

Мнение #4 Преди 2 години

Не знам как е в Украйна, споделям факти от БГ. Дано е така, както казваш за там, защото съм се наслушал на обещания тук. За енти път, им казвам, на мераклиите прекупвачи: Който плаща, той получава!
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Стаж: Майстор пчелар
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #5 Преди 2 години

Винаги съм смятал, че единствения начин за прогрес пред нас е обединението! Най- близките ми колеги знаят за какво иде реч. Това и сега е факт. Пчелари от един район си поръчват заедно консумативи. Така снижават производствените си разходи. Помагат си и в други направления. Но, продажбата също трябва да е обща. Под общ знаменател, в името на качеството. Докато не започнем да играем с открити карти по между си, всеки ще ни надцаква. Зърнари, брашнари и всякакви други по тарикати от нас. Какво стана с една друга компания, с национални мераци? Ами същото като с другите- дърво без корен! Няма друг начин освен единомислие и труд.
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #6 Преди 2 години

Дамян Дамянов написа:Медът в Украйна го купуват на 4,60-5,50 лв/кг. Квота няма и всичко приключи. Като платят мито, изобщо не си заслужава.

Това с Украйна е така, но ЕС разреши внос от Грузия при същите условия като Украйна... Така че тази година в устата на всички търговци ще е Грузия ...
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич
Контакт:

Мнение #7 Преди 2 години

Ianev написа:
Дамян Дамянов написа:Медът в Украйна го купуват на 4,60-5,50 лв/кг. Квота няма и всичко приключи. Като платят мито, изобщо не си заслужава.

Това с Украйна е така, но ЕС разреши внос от Грузия при същите условия като Украйна... Така че тази година в устата на всички търговци ще е Грузия ...

Сами си ритат столчето, но докато го разберат, вече ще бъде късно. Да не мислиш, че клиентите им в чужбина са невежи и не знаят на каква цена купуват от нас меда? Стопяват и ще загубят както вътрешния, така и външния пазар. :doh:
Имахме файда от тях, защото не си заслужаваше сами да реализираме продукцията. Разходите бяха прекалено много и реално нямахме стимул да го правим. Тази година обаче всеки се опита да продаде сам каквото може, а това беше само упражнение.

Да приемем, че си изкарал 10 тона мед.(за по-лесно смятане) Продал си сам 4 тона и 6 тона на прекупвачи. Виждаш, че имаш пазар за още 2 тона.
През тази година, ще си направиш сметката, че трябва да си запазиш поне 6 тона за директна продажба и 4 тона ще ги дадеш на прекупвачи.
За прекупвачите това е намаляване на оборота с 33%.
В България пчеларите сме много на брой и дребни стопани. Колкото по-малки са стопанствата, толкова по-голям процент директни продажби има.
Колкото е по-голяма разликата между цената на дребно и едро, толкова по-голям стимул имат малките стопани да продават директно.
Не е нужно да си врачка, че да се сетиш какво следва.

Мнение #8 Преди 2 години

Дамян Дамянов написа:Това с Украйна е така, но ...

Абсолютна си прав и аз напълно те подкрепям,но на теория е едно,а на практика е друго.Бай българин обича да взима и да лапа на куп.
Контакт:

Мнение #9 Преди 2 години

T_T написа:
Дамян Дамянов написа:Това с Украйна е така, но ...

Абсолютна си прав и аз напълно те подкрепям,но на теория е едно,а на практика е друго.Бай българин обича да взима и да лапа на куп.

Да, винаги ще има такива, но всичко говори, че директните продажби ще стават все по-голям %. Винаги ще се намерят такива, които не ги слуша главата, но тях пазара ги изхвърля.
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #10 Преди 2 години

Дамянски прав си че сами си ритат столчето, както си говорихме с приятел вчера ако меда достига до немския пазар в състоянието в което ние го предлагаме на дребно, меда от България щеше да е много търсен. Но заради разните игри сега залежава по складовете ... Иначе нямам проблем с пазара на дребно и го предпочитам дали ще взема 4000 или 7000 за тон ако го продам на дребно е огромна разлика 3 бона са си 3 бона и въобще не са за пренебрегване ... Само се иска търпение ;)
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич

Назад към Мед

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 гости