Цена на пчелния мед

Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: 1999

Мнение #311 Преди 6 месеца

Ей металисти дърти да си гледате пчелите и да не мислите за бирфест,че.....! :D :mrgreen:
Лонг Джон Силвър
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Пловдив

Мнение #312 Преди 6 месеца

svetlyo написа:Офффф... къф риф хванах на китарата :music-deathmetal: :music-guitarred: :music-deathmetal:

То с такава цел е писано навремето. :D
Ама не стана хит :lol: от текста ли, от групата ли ? :D
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.

Мнение #313 Преди 6 месеца

Марин Шойков написа:То с такава цел е писано навремето. :D

Фолка е виновен! :lol:
Регистриран: Преди 3 години

Мнение #314 Преди 6 месеца

Марин Шойков написа:То с такава цел е писано навремето. :D

Усетих патоса аз :D :thumbup:
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Пловдив

Мнение #315 Преди 6 месеца

svetlyo написа:Усетих патоса аз :D :thumbup:

Ако търсиш текстописец ;) работим и по поръчка :D но без вулгарности а то всичко останало не се котира. :doh:
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #316 Преди 6 месеца

Хачи написа:И прашец.

Някъде имаше изследване, какво е запечатката и защо задържа меда здрав? Запечатките, най общо казано са с пореста структора от восък и прашец. Знае се, че меда отделя през тях част от влагата си. Интересно е, как такава структора пази меда от вкисване. Според четивото, под запечатката, пчелите нанасят много тънък слой от...(забравих какво) със силни антисептични свойства което пази меда. Ето защо, разпечатките заедно с горния слой мед, са вероятно най-полезната част от питата.

п.п. Марине, преби ме!!! Дай останалата част от текста де...

Мнение #317 Преди 6 месеца

rumenggr написа:Някъде имаше изследване, какво е запечатката и защо задържа меда здрав? Запечатките, най общо казано са с пореста структора от восък и прашец. Знае се, че меда отделя през тях част от влагата си. Интересно е, как такава структора пази меда от вкисване. Според четивото, под запечатката, пчелите нанасят много тънък слой от...(забравих какво) със силни антисептични свойства което пази меда. Ето защо, разпечатките заедно с горния слой мед, са вероятно най-полезната част от питата.

п.п. Марине, преби ме!!! Дай останалата част от текста де...

Открит е мед в пирамидите на около 2-3 хиляди години,според статията годен за употреба.
Ползвали са го и за балсамиране.
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #318 Преди 6 месеца

rumenggr написа:Някъде имаше изследване, какво е запечатката и защо задържа меда здрав? Запечатките, най общо казано са с пореста структора от восък и прашец. Знае се, че меда отделя през тях част от влагата си. Интересно е, как такава структора пази меда от вкисване. Според четивото, под запечатката, пчелите нанасят много тънък слой от...(забравих какво) със силни антисептични свойства което пази меда. Ето защо, разпечатките заедно с горния слой мед, са вероятно най-полезната част от питата.
...

Най-интересното е, че не само капачето на килийката пази меда от вкисване, но после разпечатката запазва качествата си две години, ако се държи в мед! Винаги съм имал усещането, че биологията на пчелите е доведена до съвършенство от природата през дългите години на еволюцията им!
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
Пчелар от: Лом

Мнение #319 Преди 6 месеца

Според четивото, под запечатката, пчелите нанасят много тънък слой от...(забравих какво)

Дали не беше "лизозим". Ензим някакъв, ако не греша :think:

Мнение #320 Преди 6 месеца

Боян Палов написа:Най-интересното е, че не само капачето на килийката пази меда от вкисване, но после разпечатката запазва качествата си две години, ако се държи в мед! Винаги съм имал усещането, че биологията на пчелите е доведена до съвършенство от природата през дългите години на еволюцията им!

Положителен ефект върху организма?

Назад към Мед

Разглеждащи този форум: и 1 гост