Цена на пчелния мед

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #511 Преди 2 седмици

Боян Палов написа:Ако дойдат други 10-15 нови човеци на тяхните места, каква е гаранцията, че и те няма да излязат тарикати? Системата на парцелиране на сектора е погрешна - и жабите, и сомовете и крокодилите в един гьол. А трябва всеки да си знае неговия гьол и когато се борят за повече вода в гьоловете - заедно, а когато става дума за храната - всеки да води борбата за собствения си, а не да се опитва да изконсумира обитателите на съседния. Надявам се да си ме разбрал.

Къде видя да съм писал, че трябва да идват 10-15 нови на тяхно място! Ако искаме конкурентоспособност и равноправие, трябва да се спрат да се тикат каквито и да било играчи. Пчеларството е един Гьол както даваш пример тук липсва останалите които си споменал все дребни риби сме събрани, но на някой им подали пръстче и малко изпъкват над останалите но реално са същите скъсани рибоци като нас с тази разлика че притежават някой друг нов кошер и евентуално едно ново помещение ...
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич

Мнение #512 Преди 2 седмици

Ianev написа:Къде видя да съм писал, че трябва да идват 10-15 нови на тяхно място! Ако искаме конкурентоспособност и равноправие, трябва да се спрат да се тикат каквито и да било играчи. Пчеларството е един Гьол както даваш пример тук липсва останалите които си споменал все дребни риби сме събрани, но на някой им подали пръстче и малко изпъкват над останалите но реално са същите скъсани рибоци като нас с тази разлика че притежават някой друг нов кошер и евентуално едно ново помещение ...

Предположих, че имаш в предвид тия сегашни "вождове", които управляват сектора. Обикновено огъня е срещу тях. Всички са недоволни от системата, а нито един не предлага как да се променят нещата така, че по-голямата част поне да са доволни. Ти например как виждаш структурирането и управлението на сектора?
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"

Мнение #513 Преди 2 седмици

Аз лично не виждам как ще се промени каквото и да било в сектора! Много сме далече от мисленето и манталитета да речем на сърбите където има един съюз и айде да не казвам всички но повечето пчелари са членове на този съюз. Подобно е положението и в Унгария! И думата им се чува защото имат членска маса, солиден гръб! Тука 1000 съюза с по един файтон хора членове! Та ние тук още не искаме да си регистрираме пчелините за какво структуриране говорим. Колкото до вождовете и т.н, всичко ми прилича на парламента всички се плюят едни други а в крайна сметка всички бъркат в кацата с меда! Можем цял ден да ги разтягаме като дървени философи но това е реалността...
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич

Мнение #514 Преди 2 седмици

Ianev написа:Аз лично не виждам как ще се промени каквото и да било в сектора! Много сме далече от мисленето и манталитета да речем на сърбите където има един съюз и айде да не казвам всички но повечето пчелари са членове на този съюз. Подобно е положението и в Унгария! И думата им се чува защото имат членска маса, солиден гръб! Тука 1000 съюза с по един файтон хора членове! Та ние тук още не искаме да си регистрираме пчелините за какво структуриране говорим. Колкото до вождовете и т.н, всичко ми прилича на парламента всички се плюят едни други а в крайна сметка всички бъркат в кацата с меда! Можем цял ден да ги разтягаме като дървени философи но това е реалността...

За съжаление!
Регистриран: Преди 3 години

Мнение #515 Преди 2 седмици

Ianev написа:Аз лично не виждам как ще се промени каквото и да било в сектора! Много сме далече от мисленето и манталитета да речем на сърбите където има един съюз и айде да не казвам всички но повечето пчелари са членове на този съюз. Подобно е положението и в Унгария! И думата им се чува защото имат членска маса, солиден гръб! Тука 1000 съюза с по един файтон хора членове! Та ние тук още не искаме да си регистрираме пчелините за какво структуриране говорим. Колкото до вождовете и т.н, всичко ми прилича на парламента всички се плюят едни други а в крайна сметка всички бъркат в кацата с меда! Можем цял ден да ги разтягаме като дървени философи но това е реалността...

Янев, докато има такива извънгабаритни като този където ти задава въпроси в системата, а нямат нищо общо, ще е така. ;)

Мнение #516 Преди 2 седмици

solaris60 написа:Янев, докато има такива извънгабаритни като този където ти задава въпроси в системата, а нямат нищо общо, ще е така. ;)

Какво да го правя удисвам му докато си изпие кафето и сглоби някой машинка за лепене на основи. В другата стая защо никой не му удисва, а там си беше звезда :lol: :lol: :lol:

Мнение #517 Преди 2 седмици

Ianev написа:В другата стая защо никой не му удисва, а там си беше звезда :lol: :lol: :lol:

Беше, ама сам си спря тока. :lol:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #518 Преди 2 седмици

solaris60 написа:Беше, ама сам си спря тока. :lol:

Как?Да не би да е дал на късо :angry-steamingears:

Мнение #519 Преди 2 седмици

Ангел Йосифов написа:Как?Да не би да е дал на късо :angry-steamingears:

Слаб му бушона, но все се навира в схеми със силни токове. :scared-shocked: :lol:

Мнение #520 Преди 2 седмици

Ангел Йосифов написа:Как?Да не би да е дал на късо :angry-steamingears:

Сработи му защитата на дуракоустойчивост (Защита от дураков).

Назад към Мед

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 гости