Цена на пчелния мед

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #551 Преди 8 месеца

Боян Палов написа:Парена жаба вече знае кога и как да скача! :mrgreen:

Колко бройки продаде? :lol:
Правиш се на шут ( Та пчеларски сектори ще структурираш, та ръководител на сектори ще назначаваш, сякаш не си чувал за свободен пазар ) и като се събере публика изпляскаш една снимка и чакаш купувачи! :lol:
Нямаше ли по-достоен начин да си рекламираш стоката? :doh:
Дамянов, шкартирай го тоя, стига се е правил на парено влечуго! :pray:
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг

Мнение #552 Преди 8 месеца

Във връзка с продали се парени влечуги!!!
Гледай от 29м до 30м. и 50с.
https://www.youtube.com/watch?v=WTkA2yD3WzM
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #553 Преди 8 месеца

Боян Палов написа:Тъпа лепачка за восъчни основи с ток. Няма цена, за своя душа е! Става за трите вида стандартни рамки като се сменят подложките и притискащите плоскости. На мен ми излезе къде 150лв, ама нали знаеш - кеф цена няма!
Izdelie za web-1.jpg

Да си продължа мислата от онзи ден.... Ето снимки на вариантите за другите рамки.
Цена на пчелния мед - Izdelie za web-5.jpg
Цена на пчелния мед - Izdelie za web-6.jpg
Цена на пчелния мед - Izdelie za web-7.jpg
Цена на пчелния мед - Izdelie za web-8.jpg

Интересни са опорите. Те са 5 на брой и имат тройна функция - притискане на рамката, подаване на ток в двете крайни точки на обтелването и регулиране височината на рамката спрямо подложката. Може да се регулира местоположението им по трите оси XYZ.
Само първата подложка (за най-малката рамка) е неподвижно закрепена за основата. Другите две се добавят при нужда и се свързват една за друга с насочващи шипове и се задържат свързани с мощни неодимови магнити.
Всички елементи подлежат на регулировка и последваща фиксация в работно положение. Всичко е разглобяемо за лесно съхранение.
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #554 Преди 7 месеца

Мале и Атанасов смъкнал цените. :D :D
https://youtu.be/h2lDx0qAt14 :D :D
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: скоро

Мнение #555 Преди 7 месеца

jdrumev написа:Мале и Атанасов смъкнал цените. :D :D
https://youtu.be/h2lDx0qAt14 :D :D

Не знам на какво разчитат тия хора, само знам, че цени лесно се свалят, ама трудно се вдигат
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #556 Преди 7 месеца

И колко е доставката на 25кг пратка? Баси математиката!!! Прекупвача поне тенекията може да му върне или пробата не е удобна в тази посока.
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: ДОБРУДЖА

Мнение #557 Преди 7 месеца

Средната цена на меда в световен мащаб към 28.10.2019 год. е 3.46 $ (6.0958 лв.) само преди 7 дни беше 3,54 $, а от септември е паднала с близо 7 %...
Уточнение: това е цена формирана от търговията от всички видове мед и цени...

У нас - за количества под 15 тона - 3.00лв, за един камион – (20 т) 3.20 лв. като фирмата ще изкупува мед на тези цени до нова година след това се не знае. Но тенденцията е и през 2020 година цените да се запазят.

като любопитно инфо* - оказва се че има твърде много неизпълнени квоти за внос на мед в ЕС
„Когато България е била държава, Европа е ходила права под масата“! проф. Норман Дейсви
ИПМ

Мнение #558 Преди 7 месеца

Борислав Александров написа:Средната цена на меда в световен мащаб към 28.10.2019 год. е 3.46 $ (6.0958 лв.) само преди 7 дни беше 3,54 $, а от септември е паднала с близо 7 %...
Уточнение: това е цена формирана от търговията от всички видове мед и цени...

У нас - за количества под 15 тона - 3.00лв, за един камион – (20 т) 3.20 лв. като фирмата ще изкупува мед на тези цени до нова година след това се не знае. Но тенденцията е и през 2020 година цените да се запазят.

като любопитно инфо* - оказва се че има твърде много неизпълнени квоти за внос на мед в ЕС

Ами те виждат колко храна влизат за пчели в БГ-то и да не са глупави за имитиращ продукт да дадат пари Борка.Проблема не е в цената,а в това,че хобитите нямат добив да го премешат. ;) :lol: :lol: Ама хобитите видяха пък цена тая година на дребно 6,50-7,00 лв/кг.В момента някой гулеми се опитват да сринат пазаря на дребно с риск да ги осъдят за синя пъпка. ;) :lol: :lol:
Пчелар от: Северозапада

Мнение #559 Преди 7 месеца

Ел Ниньо и Ла Ниня имат пръст в тая работа.
ИПМ

Мнение #560 Преди 7 месеца

Георги 1974 написа:Ел Ниньо и Ла Ниня имат пръст в тая работа.

След най новия деминимис се оказало,че все едни и същи вземат+родата.Абе съдбица потомствен пчеларин да си в днешно време. :lol: :lol:

Назад към Мед

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 гости