Извличане на мед от разпечатки

Регистриран: Преди 3 години

Мнение #61 Преди 4 месеца

Георги 1974 написа: да не са били написани коректно.

Коректно? То и тук всеки дава акъл, но колко е правилен - един Бог знае. Ако си попаднал на някой като Друмев си в калта с двата крака и главата между тях с ... лъжица мед в устата. ;)
Пчелар Мераклия
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #62 Преди 4 месеца

solaris60 написа:Коректно? То и тук всеки дава акъл, но колко е правилен - един Бог знае. Ако си попаднал на някой като Друмев си в калта с двата крака и главата между тях с ... лъжица мед в устата. ;)

Помагат хората, какво да ги правиш, за другото всеки си има глава :arrow: ;)
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #63 Преди 4 месеца

solaris60 написа:Коректно? То и тук всеки дава акъл, но колко е правилен - един Бог знае. Ако си попаднал на някой като Друмев си в калта с двата крака и главата между тях с ... лъжица мед в устата. ;)

Мастер, от тая зима имах прозрение свише, че от мен пчелар няма да стане.Та заебах хектриковете на висшия пилотаж намалих бройката и увеличих наблюдението към тези божии твари и удоволствието стана по по блаженно от симбиозата актиния и рака пустинник ( пустиня от пусто ли иде ако е да, то пустиняк от какво ли е).
А и напоследък чета по малко статии и повече десертации от пчеларски станции по сухо но и по интересно четиво са.
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #64 Преди 4 месеца

Слушай патило,а не старило. ;) :D :lol: А за сухата и мократа ще разкажа една случка от тая година.Едната старана суха от другата мокра. :lol: :D
Пчелар от: Северозапада

Мнение #65 Преди 4 месеца

jdrumev написа:Слушай патило,а не старило. ;) :D :lol: А за сухата и мократа ще разкажа една случка от тая година.Едната старана суха от другата мокра. :lol: :D
Няма нищо странно, генетика, метерология вид паша и прочие.Като отглеждаш мутанти странните неща не са толкова странни.
ИПМ

Мнение #66 Преди 4 месеца

Георги 1974 написа:Няма нищо странно, генетика, метерология вид паша и прочие.Като отглеждаш мутанти странните неща не са толкова странни.

Според Другаря Шойков е само метерология. :D :lol:
ИПМ

Мнение #67 Преди 4 месеца

solaris60 написа:Забрус - запечатка, отпечатка на меда.

Точно казано.Някой Руски думи нямат превод и трябва да се обяснят. ;) :D
Пчелар Мераклия
Пчелар от: Благоевград

Мнение #68 Преди 3 месеца

Някой ползва ли това изделие за разпечатване на меда и какви са отзивите, цената е съпоставима с нож за разпечатване.
Извличане на мед от разпечатки - Screenshot_20190827-202827.jpg
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #69 Преди 3 месеца

barkov1982 написа:...
Изображение

Не ползвам. Но и не бих ползвал. :naughty: Съдейки по кабела работи с 220 волта.Китайче е ! Сиреч по отношение спазване правилата за безопасност при работа с ел. ток 100% е сигурно , че не отговаря на изискванията.По-добре жив, от колкото "мързелив". ;)
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #70 Преди 3 месеца

barkov1982 написа:Някой ползва ли това изделие за разпечатване на меда и какви са отзивите, цената е съпоставима с нож за разпечатване.
Screenshot_20190827-202827.jpg
Изображение

След доста чудене и по препоръка на колега го купих! И за мен сгреших: Тока не опасен както пише колегата, няма опасност да те "удари". Проблема е, че уж трябва да има термо реле, ама май няма! Говорих с този колега който ми го препоръча, но и при него същото. Трябва да има някой на контакта за да го включва и изключва. За него не било проблем но за ме Е!

Много бързо се отпечатва с него, малко иска тренировка.

Назад към Восък

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 гости