ОСНОВИ

ИПМ
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #151 Преди 1 година

Георги написа:Моите пчели предпочетоха русенските.
Сигурно е от гена!? :D

Не знам от какво ги правят,но малко повече ги харесват от на Матеев. :D
Майстор - Готвач
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #152 Преди 1 година

Тези на Матеев по ми хванаха окото отколкото русенските, ама то не е важно на мен кое ми харесва. Та като дойде време и аз ще си купя от тях, нищо че са някак сивкаво-кафеви, щом казвате че ги предпочитат.. :thumbup:
ИПМ

Мнение #153 Преди 1 година

Перо Мелиферо написа:Тези на Матеев по ми хванаха окото отколкото русенските, ама то не е важно на мен кое ми харесва. Та като дойде време и аз ще си купя от тях, нищо че са някак сивкаво-кафеви, щом казвате че ги предпочитат.. :thumbup:

Преди имаше във всеки кашон фазерче на дъното.На 5 кашона печелиш рояче. :D :D :D Вече няма и ройчетата други ми ги лувят. :D :D :D
ИПМ

Мнение #154 Преди 1 година

Има и друг проблем с тях.Много се чупят. :D :D :D :D :D :D
Майстор - Готвач
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #155 Преди 1 година

jdrumev написа:Вече няма и ройчетата други ми ги лувят. :D :D :D

тоя капан дето ми го подари, го отнесох на д.д-к и мислех да го залагам, наредих го, напуфках го със смърдоляк и аха да тръгна да го нося в горичката и си дадох сметка, че при тая паша дето се вихри там в момента, едва ли има чак толкоз некадърен пчеловод дето да ги изрои точно сега, та се отказах. Надеждата ми си остава в 2та в София и имам един капан и в Родопите (там чакам чистокръвна Родопика) :pray:
ИПМ

Мнение #156 Преди 1 година

Перо Мелиферо написа:тоя капан дето ми го подари, го отнесох на д.д-к и мислех да го залагам, наредих го, напуфках го със смърдоляк и аха да тръгна да го нося в горичката и си дадох сметка, че при тая паша дето се вихри там в момента, едва ли има чак толкоз некадърен пчеловод дето да ги изрои точно сега, та се отказах. Надеждата ми си остава в 2та в София и имам един капан и в Родопите (там чакам чистокръвна Родопика) :pray:

Залагай бре където има слънчувка.Тоя път може да излезне нещо от самосмена. :D :D :D :D Майките почнака да са като редосеялки. :D :D :D
Стаж: Пчелар

Мнение #157 Преди 1 година

От 4г работя с основи направени при Матеев с личен восък. Не третирам с друго освен ОК. Основите освен че са страхотни, са и по размер! Поради факта че все съм на ръба, купих 2 кашона от Русенските, още на Плевен, тъкмо ги бяха пуснали. Е НЯМАТ НИЩО ОБЩО С ТЕЗИ НА МАТЕЕВ, провисват и не ги градят с охота. Слагам мешано русенски и от Матеев в магазина и се вижда кое как.... Тази година пак ще ходя до Габрово и ще си правя...
Петъчен майстор пчелар

Мнение #158 Преди 1 година

Изграждането на основи в магазина зависи предимно от разположението на пилото в плодника.Пчелите започват да градят,от там от където строителките преобладават.Обикновенно над откритото пило...без значение дали основите са матеевки,русенки или др.....
Пчелар от: Североизток

Мнение #159 Преди 1 година

Ангел Йосифов написа:Изграждането на основи в магазина зависи предимно от разположението на пилото в плодника.Пчелите започват да градят,от там от където строителките преобладават.Обикновенно над откритото пило...без значение дали основите са матеевки,русенки или др.....

Тъй я. Ами на строителните рамки като няма никакви основи, с такава охота градят, че.... :D
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил

Мнение #160 Преди 1 година

При положение, че плодника ми е 8р магазин 1 бр ... няма значение къде е поставена основата. На очите си вярвам ;)

Назад към Восък

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост